Artykuł sponsorowany

Kredyt hipoteczny w Norwegii – zamień wynajem na własne mieszkanie

Artykuł sponsorowany

30 sierpnia 2018 07:15

Udostępnij
na Facebooku
1
Kredyt hipoteczny w Norwegii – zamień wynajem na własne mieszkanie

Zakup własnego domu w Norwegii może być możliwy, nawet jeśli tradycyjne banki odmówią udzielenia kredytu. fotolia.pl / GunnarE / Royalty Free

Koszty wynajmu mieszkania w Norwegii są wyjątkowo wysokie, a osoby, które nie posiadają własnych czterech ścian, muszą liczyć się z przeprowadzkami i rosnącymi wydatkami. Dużo tańszym rozwiązaniem może okazać się spłata kredytu hipotecznego, który pozwoli na zakup swojego domu nad fiordami.
Tradycyjne banki, oceniając zdolność kredytową klienta, stawiają dość rygorystyczne wymagania dotyczące warunków zatrudnienia, dochodów oraz minimalnej ilości lat pobytu w Norwegii u obcokrajowców. W pewnych przypadkach otrzymanie kredytu hipotecznego może być jednak możliwe nawet bez nienagannej historii spłat oraz posiadając inną formę dochodu niż stała umowa o pracę.

Każdy może złożyć wniosek

Zakup mieszkania czy domu to duża inwestycja, która zazwyczaj możliwa jest tylko dzięki wzięciu kredytu. Większość banków ma bardzo surowe wymagania wobec swoich klientów, a osoby, które posiadają zróżnicowane zarobki lub w przeszłości miały trudności ze spłatą zadłużeń, mają małe szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi.

Do osób, które nie spełniają kryteriów tradycyjnych banków, skierowana jest oferta BlueStep Banku, który każdy przypadek rozpatruje indywidualnie i nie dyskwalifikuje klientów na starcie z powodu inkasso czy zróżnicowanych dochodów. Dzięki temu szansę na własne lokum mają także osoby, które nie posiadają stałej umowy lub krótko przebywają w Norwegii. Pracownicy, którzy prowadzą obsługę w języku polskim, dbają jednak, aby klienci zdecydowali się na nieruchomość, na którą faktycznie jest ich stać, dzięki czemu zakup wymarzonego domu jest bezpieczny dla każdej ze stron.

Alternatywne źródła dochodu

BlueStep wyróżnia to, że rozpatrując wnioski klientów, akceptuje o wiele więcej źródeł dochodu niż tradycyjne banki. O kredyt można się ubiegać, między innymi pobierając zasiłki, emeryturę, a także otrzymując dochody z wynajmu mieszkania.

Już w ciągu jednego dnia od dostarczenia potrzebnych dokumentów można otrzymać finansieringsbevis, czyli zaświadczenie o zdolności kredytowej, które jest często wymagane przez osoby zajmujące się sprzedażą nieruchomości.

Zróżnicowana oferta kredytów

Oprócz kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, można skorzystać z opcji refinansowania starych zadłużeń, co pozwala znacznie obniżyć miesięczne wydatki. Wiele osób posiada ciężkie do spłaty długi na kartach kredytowych i w kredytach konsumenckich, których konsolidacja może przynieść dużą oszczędność.
Dodatkowo uzyskać można także kredyt pomostowy (mellomfinansiering), który pozwoli na zakup nowej nieruchomości, zanim uda się sprzedać poprzednią – w okresie przejściowym klient zwolniony jest z odsetek.

Jakie warunki trzeba spełnić?

W przypadku refinansowania wymagane jest zabezpieczenie w postaci posiadanej nieruchomości o minimalnej wartości rynkowej w wysokości 750 tys. koron, podczas gdy przy kredycie hipotecznym wymagane jest minimum 15 proc. wkładu własnego.

Ponadto, aby uzyskać kredyt, koniecznie jest przedstawienie skattemelding (zeznania podatkowego), trzech ostatnich odcinków z pensji oraz posiadanie stałego numeru personalnego – wniosek można jednak złożyć jeszcze z numerem tymczasowym (d-nummer). Reszta potrzebnych dokumentów zależna jest od indywidualnej sytuacji.
Zgodnie z zaleceniem Rzecznika Praw Konsumenta w zakresie marketingu kredytów hipotecznych informujemy, iż wysokość efektywnej stopy procentowej wynosi 6,79%. Koszt kredytu w wysokości 2 milionów z okresem kredytowania na 25 lat wynosi 1.895.969 NOK, całkowita kwota do spłaty wynosi 3.895.969 NOK
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Solomun .

30-08-2018 12:42

Dobra Reklama BlueStep dla Rodaków.
Dziękujemy Droga Redakcjo MN.

Facebook Messenger YouTube Instagram