Artykuł sponsorowany

Jak znaleźć oszczędności: sposoby na obniżenie kosztów życia na emigracji

InternetowyKantor.pl

12 maja 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2
Jak znaleźć oszczędności: sposoby na obniżenie kosztów życia na emigracji

Wśród oszczędności, które wydają się pozornie niewielkie, można też wymienić kwestię wymiany waluty. InternetowyKantor.pl

Choć na emigrację bardzo często wyjeżdżamy, by polepszyć swój standard życia, zdarza się, że zamiast cieszyć się wyższymi zarobkami, głównie martwimy się wysokimi kosztami mieszkania w obcym kraju. W tym tekście podpowiemy, jak można choć trochę obniżyć wydatki i dzięki temu zwiększyć swoje oszczędności w czasie pracy na emigracji.

Świadomość wydatków to pierwszy krok do oszczędności

Podstawową kwestią w oszczędzaniu jest to, żeby być świadomym swoich kosztów życia. Aby tę wiedzę nabyć, warto na co dzień spisywać wszystkie swoje wydatki. Takie śledzenie zakupów dodatkowo rodzi świadomość każdej wydanej korony, bo każdorazowo będziemy musieli to zapisać i poniekąd usprawiedliwić się przed samym sobą. Poza tym, szczególnie na początku emigracji, gdy nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile indywidualnie kosztuje życie w Norwegii. Spisywanie wydatków pomoże zatem zaplanować realistyczny budżet na kolejne miesiące.
Oprócz zwykłych zakupów w sklepie warto zapisać również takie wydatki, jak opłaty za lokum, transport czy pieniądze, które zamierzamy odesłać do Polski, by wesprzeć bliskich lub opłacić zobowiązania finansowe. W tym ostatnim temacie warto też sprawdzić, czy nie tracimy niepotrzebnie pieniędzy na drogim przewalutowaniu koron. Tego, ile można oszczędzić na przelewach walutowych, można dowiedzieć się np. na stronie InternetowyKantor.pl, gdzie dostępne jest porównanie kosztów wymiany w poszczególnych bankach i w tym serwisie.

Drobne oszczędności na co dzień

Kiedy będziemy mieli zebrane wszelkie wydatki, możemy przejść do redukcji niepotrzebnych kosztów. Zakupy i opłaty już na etapie zapisywania warto dzielić na różne kategorie, takie jak zakupy spożywcze, kosmetyki, chemia domowa, transport, mieszkanie itd. Dzięki temu, że czarno na białym zobaczymy, na co wydajemy ciężko zarobione pieniądze, łatwiej będzie dojść do tego, gdzie można szukać oszczędności. Czasem będzie to stosunkowo prosta zmiana nawyków lub metod zarządzania pieniędzmi. Może to być przykładowo większa dbałość o przemyślane zakupy w sklepie spożywczym, a więc robienie list i planowanie posiłków na cały tydzień.

InternetowyKantor.pl

Wśród oszczędności, które wydają się pozornie niewielkie, można też wymienić kwestię wymiany waluty. Wiele osób mieszkających na emigracji regularnie przelewa pieniądze do Polski i ponosi przy tym niepotrzebne koszty. Sposobem na oszczędność w tym zakresie może być korzystanie z usług takich serwisów, jak InternetowyKantor.pl. Jest to platforma do wymiany walut, która umożliwia również realizowanie niedrogich i wygodnych przelewów z Norwegii do Polski. W InternetowyKantor.pl dodatkowo można zbierać punkty lojalnościowe, które jeszcze bardziej obniżają koszty, lub skorzystać z alertów walutowych, dzięki którym będziemy mogli wygodnie śledzić kurs korony norweskiej i złotego.

Jak oszczędzać na emigracji?

Czasami chęć zwiększenia oszczędności będzie wymagała od nas więcej kreatywności i poświęcenia. Jeśli na przykład dużo pieniędzy przeznaczamy na transport, może uda się zorganizować ze znajomymi (lub nawet osobami znalezionymi w internecie) carpooling, czyli wspólne dojeżdżanie do pracy? Może czasem, zamiast auta, wybierzemy rower albo komunikację publiczną? Można też pomyśleć o ograniczeniu zakupów, np. odzieżowych czy domowych, lub zacząć polować na okazje na rynku rzeczy używanych. Niekiedy w poszukiwaniu oszczędności może się okazać, że już jesteśmy bardzo rozsądni podczas codziennych zakupów, więc niezbędne okażą się poważniejsze decyzje, np. znalezienie tańszego mieszkania lub pokoju na wynajem.
Czasem warto podejść do swoich finansów kreatywnie albo poszukać alternatyw, o których wcześniej nie myśleliśmy, np. zastąpić zwykłe przelewy bankowe tańszą wymianą waluty w serwisach typu InternetowyKantor.pl. Nawet jeśli uda nam się zaoszczędzić 100 czy 300 złotych miesięcznie, warto to celebrować, bo w dłuższym okresie takie kwoty mogą pomóc nam osiągnąć duże cele, np. zbudować solidną poduszkę finansową.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wojciech Peterson

4 godziny temu

Reklama?

Jak byk jest napisane że artykuł sponsorowany, tępota czy ślepota?

Wojciech Peterson

12-05-2021 11:45

Reklama?

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok