Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wyniki kontroli rowerzystów zaskoczyły policję: „Oni chyba żyją we własnym świecie” Aktualności
Monika Pianowska 11 października 2017
13:00

Wyniki kontroli rowerzystów zaskoczyły policję: „Oni chyba żyją we własnym świecie”

8
Skomentuj
Policja obawia się jesienią fali nieostrożnych rowerzystów. Katrina Lukina
10 października funkcjonariusze z Trondheim postanowili sprawdzić, czy lokalni rowerzyści przestrzegają zasad ruchu drogowego. Patrole policyjne od rana stacjonowały w dwóch punktach miasta.
Okazało się, że wielu właścicieli jednośladów nic sobie nie robi z sygnalizacji świetlnej. Policjantom wystarczyło 1,5 godziny, żeby wlepić niepokornym rowerzystom 23 mandaty za jazdę „na czerwonym”. Rezultaty pracy funkcjonariusze ujawnili na swoim twitterowym profilu.

Nie spodziewali się takiego wyniku

Patrole ustawiły się przy Innherredsveien obok kościoła Lademoen oraz w okolicy skrzyżowania ulic Köpmannsgata i Olav Tryggvason gate. Policjanci rozpoczęli pracę o 7:00, kiedy w Trondheim było jeszcze ciemno, a skończyli ok. 8:30.
Chociaż kontrole nie trwały zbyt długo, okazały się owocne. Funkcjonariusze przyłapali pod kościołem 18 rowerzystów, którzy przejechali przez ulicę mimo czerwonego światła, a 5 przy krzyżówce. Kara finansowa za zignorowanie sygnalizacji świetlnej wynosi 1150 koron. Policjanci sprawdzali przy okazji stan techniczny niektórych rowerów (np. świateł i hamulców).

„Oni chyba mają swój świat”

Funkcjonariusze oznajmili, że udałoby im się ukarać grzywną jeszcze więcej osób, gdyby mieli do dyspozycji zapasowe długopisy. Wyrazili jednocześnie zaniepokojenie zachowaniem rowerzystów z Trondheim, którzy – ich zdaniem – zamiast skupić się na światłach, bujają w obłokach.

Policja obawia się jesiennej fali nieostrożnych rowerzystów i zapowiada kolejne kontrole.
Źdródło: adressa.no
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Kowalski
Jan Kowalski 13-10-2017 07:45

W Polsce kolarze tez nie sa lepsi. Wystarczy pojezdzic po miescie. Tylko tyle, ze nie jest to zjawisko tak masowe jak tu. Generalnie kazdy kolarz na drodze bez wzgeldu na kraj, to idiota bez wyobrazni.

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PIG DRIVER
PIG DRIVER 13-10-2017 07:09

tego po prostu nie da się opisać ,takiej głupoty i bezmyślności ,braku instynktu to nigdzie nie spotkałem jak w tym kraju ,to zwierzaki maja więcej instynktu przetrwania ale cóż lata prania bani zrobiły swoje ze są najlepsi na świecie plus ich genetyczne uchylenia od normy ,nie ogarniają zderzenia kulturowego bo za górami są kraje gdzie ludzie myślą, maja instynkt samozachowawczy itd i nagle pojawili się na ich terenie i wszystko zaczęło się gryźć z tym co mieli wpajane

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 12-10-2017 10:34

Kolega Norweg sie spytal swojej norweskiej zony dlaczego nie uzywa kierunkowskazow - odpowedziala, ze przeciez ONA WIE DOKAD JEDZIE:::::

15
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Stafhalr
Stafhalr 12-10-2017 07:44

Niech też zrobią kontrolę pod kątem używania kierunkowskazów przez kierowców w tym dzikim kraju

15
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 12-10-2017 06:55

Jak dochodzi do wypadku z udzialem rowerzysty to ta sama policja pierwsze, co robi, to zabiera na miejscu prawo jazdy kierowcy samochodu, a potem bron sie, ze to nie byla twoja wina.
Nie gorsi sa piesi. Jadac do pracy, szczegolnie w deszczowy dzien, widze tylko cienie rzucajace sie na przejsciu pod kola. Ubrani na czarno, bez zadnych odblaskow piesi sa kompletnie nie widoczni.

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Stash Qu
Stash Qu 11-10-2017 21:18

Niektórzy rowerzyści tutaj są naprawdę szaleni, nie przeszkadza mi, że przejedzie sobie taki po czerwonym kiedy na pewno nic nie jedzie czy nawet, że śmiga sobie na przemian chodnikiem i ściężką kiedy mu wygodnie, ale nagłe manewry, ostry zjazd z pasa dla rowerów na pas do skrętu w lewo, bez żadnego machnięcia ręką itp. czy wbijanie zza rogu na przejście bez oglądnięcia się to już zakrawa o próbę samobójczą. Podobnie wjeżdżanie w martwą strefę ciężarówki, kiedy ta skręca w prawo to też nic nowego, oczy trzeba mieć dookoła głowy, tak samo jazda w nocy po ciemnych drogach bez żadnego oświetlenia, głupie lampki na ali można kupić za dolca albo dwa z wysyłką, ale nie dociera. Serio, przez nich zainstalowałem sobie kamerkę, trochę się obawiam, że mi kiedyś taki wyjedzie i nie będę miał jak udowodnić, że nie miałem szans zareagować.

19
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 11-10-2017 19:51

Idioci? Czy oni nigdy nie byli w terenie? Ja codziennie mijam te swiete krowy nie przestrzegajace zadnych przepisow, jezdzace jezdnia nieoswietlonym rowerem.

17
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
krzysztof kowal
krzysztof kowal 11-10-2017 18:00

Funkcjonariusze oznajmili, że udałoby im się ukarać grzywną jeszcze więcej osób, gdyby mieli do dyspozycji zapasowe długopisy hahahahahahahaha to jest dobre!!

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas