Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz
Aktualności

Wakacyjne kierunki na cenzurowanym: kolejne państwa z obowiązkiem kwarantanny

Emil Bogumił

30 lipca 2021 10:37

Udostępnij
na Facebooku

Okolice Morza Śródziemnego należą do najpopularniejszych kierunków wśród Norwegów. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standadowa/pkazmierczak

Europejska Agencja Kontroli Zakażeń (ECDC) zaktualizowała dane dotyczące zakażeń w wybranych państwach Europy. Wynika z nich, że od najbliższego poniedziałku, drugiego sierpnia, Islandia oraz Włochy i Grecja zmienią kolor w ramach mapy FHI. Nowe zasady podróżowania musi zatwierdzić Rada Ministrów.
Reklama
Według informacji opublikowanych przez ECDC 29 lipca, Włochy oraz Islandia zmienią kolor z zielonego na pomarańczowy. W pierwszym z państw liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ostatnich dwóch tygodniach wyniosła 77 przypadków. Na Islandii ten sam wskaźnik wyniósł 172. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na 13 greckich wyspach, które zmieniły kolor na ciemnoczerwony. Wśród nich znalazły się popularne wśród norweskich turystów Santorini, Rodos i Mykonos. Polska – ze wskaźnikiem 3,57 – nie jest zagrożona w najbliższych tygodniach zmianą statusu.

Fot. materiały ECDC

Zielony: nie zostaniesz poddany kwarantannie przy wjeździe do Norwegii.
Pomarańczowy: przy wjeździe do Norwegii musisz poddać się kwarantannie.
Czerwony: przy wjeździe do Norwegii musisz poddać się kwarantannie.
Ciemnoczerwony: przy wjeździe do Norwegii musisz być poddany kwarantannie w hotelu.

Sytuacja epidemiczna pogarsza się także w kraju fiordów. W ostatnich dniach liczba zakażeń przekroczyła rekordy z czerwca oraz maja. 29 lipca System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) odnotował 353 przypadki koronawirusa. Dzień później było ich ponad 400.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram