Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
W Oslo rozpoczyna się Norway Cup: policja będzie miała więcej pracy, a mieszkańcy miasta muszą się przygotować na korki Aktualności
Monika Pianowska 26 lipca 2017
08:00

W Oslo rozpoczyna się Norway Cup: policja będzie miała więcej pracy, a mieszkańcy miasta muszą się przygotować na korki

Skomentuj
W tegorocznym turnieju weźmie udział ok. 30 tys. graczy z 52 krajów świata. Na zdj. boisko na terenie Ekebergsletta w Oslo. wikimedia.org - Rune Sattler - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
29 lipca ruszają międzynarodowe zawody piłkarskie Norway Cup w Oslo. Stołeczna policja zapowiedziała już, że podczas tegorocznej edycji mistrzostw zastosuje więcej środków bezpieczeństwa niż w latach ubiegłych.
Ruter z kolei uczula na możliwe zmiany w organizacji ruchu w stolicy Norwegii. Będą utrudnienia, ale i dodatkowe połączenia na miejsce turnieju. Co się zmieni?
Reklama

Policja będzie miała pełne ręce roboty

Podczas Norway Cup funkcjonariusze mają m.in. nie dopuścić do wjeżdżania autem na teren imprezy sportowej oraz będą uzbrojeni – zarówno ci pracujący na błoniach Ekebergsletta, jak i patrolujący ulice Oslo.

Policja uspokaja jednocześnie, że ma zamiar zastosować szczególne środki ostrożności w związku z kwietniowym podwyższeniem poziomu zagrożenia terrorystycznego w Norwegii i nie ma powodów, aby w związku z tym bać się uczestnictwa w Norway Cup.

Oslo tylko dla cierpliwych kierowców?

W trakcie turnieju przemieszczanie się po Oslo może się okazać utrudnione. Organizatorzy Norway Cup apelują o korzystanie ze środków transportu publicznego na poczet własnych aut.

Należy przy tym jednak pamiętać, że wiele dróg czy trakcji kolejowych znajduje się obecnie w remoncie. Stacja Oslo S (w centrum miasta) będzie zamknięta 5-6 sierpnia, a linia kolejowa Østfoldbanen jest wyłączona z ruchu na całe lato. Podobnie Gjøvikbanen pomiędzy stacjami Oslo S i Grefsen. W tunelu Svartdal natomiast odbywają się obecnie prace remontowe, które potrwają do połowy sierpnia.

Festiwalowy rozkład jazdy

Jak zatem przemieszczać się po norweskiej stolicy w trakcie kilkudniowego święta młodych piłkarzy i czym dotrzeć na miejsce rozgrywek?

Ruter w oficjalnym oświadczeniu zachęca do korzystania z autobusów, tramwajów oraz metra. W dniach 29.07-5.08 będzie ich bowiem kursowało więcej niż zwykle. Dodatkowo wszyscy festiwalowicze z ważnymi opaskami będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w pierwszej strefie za darmo.
Co istotne, na potrzeby mistrzostw zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe: jedna z Rosenholm przez Holmlia, Hauketo aż Ekeberg oraz z Ekeberg (pomiędzy Ekebergsletta i Bøler T), przez Ryen, Abildsø i Skullerud T.

Wszyscy podróżni będą się musieli mimo wszystko uzbroić w cierpliwość i wyruszać z domów na boisko z odpowiednim zapasem czasowym.
Dodatkowe istotne informacje dotyczące możliwych połączeń z murawą Ekebergsletta (i praktyczną wyszukiwarkę) można znaleźć na oficjalnych stronach Norway Cup oraz Rutera.

Piłkarska stolica

Norway Cup to największy na świecie turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Między 29 lipca a 5 sierpnia ponad 30 tys. młodych sportowców z 52 krajów będzie rozgrywać mecze na murawie pod norweską stolicą.

Pierwsza edycja mistrzostw odbyła się w 1972 roku, a organizuje je Bækkelagets Sportklub.

>>>Dołącz do wydarzenia>>>

Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Multinor LOGO białe
Planujesz wziąć kredyt w Norwegii?
Sprawdź warunki Strzałka BOKSY
Eff.14,0%, 65000kr, 5 år, Etab.950kr, Tot.89093kr
Przejdź do witryny Zasób 1

Bliżej nas