Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Szwecja: zniosą obowiązek okazania testu przy wjeździe? Są zalecenia

Natalia Szitenhelm-Smeja

11 stycznia 2022 14:50

Udostępnij
na Facebooku
1
Szwecja: zniosą obowiązek okazania testu przy wjeździe? Są zalecenia

Jak informuje Statens vegvesen, zaostrzenie szwedzkich restrykcji doprowadziło do ograniczenia ruchu na przejściu w Svinesund./zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/remy

Szwedzka służba zdrowia zaleca zniesienie obowiązku okazania negatywnego wyniku testu przy wjeździe do kraju. Rząd jak na razie nie podjął ostatecznej decyzji.
Reklama
Folkhälsomyndigheten, szwedzki urząd ds. zdrowia, zaleca zniesienie nakazu okazywania negatywnego wyniku testu na covid-19 przez przekraczających granicę Szwecji. Urzędnicy skierowali do rządu rekomendacje w tej sprawie.
Przypomnijmy, od 28 grudnia wszyscy obcokrajowcy, w tym mieszkańcy krajów nordyckich i innych państw obszaru EOG, muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa, przejeżdżając przez szwedzką granicę. Dotyczy to także osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców. 

Wymogiem objęto cudzoziemców w wieku powyżej 12 lat, a wynik testu nie może być starszy niż 48 godzin przed przyjazdem do Szwecji.

Decyzja jeszcze nie zapadła

Mimo że 10 stycznia szwedzka premier Magdalena Andersson zorganizowała konferencję prasową, na której poinformowała o nowych środkach kontroli w państwie, władze nie podjęły jeszcze decyzji co zastosowania się do zalecenia Folkhälsomyndigheten. Rząd rozważa też rekomendację dotyczącą  ponownego wprowadzenia certyfikatów covidowych jako wymogu wjazdu dla osób powyżej 18 roku życia.
Premier musi zatwierdzić zalecenia, na razie nie podjęła decyzji.

Premier musi zatwierdzić zalecenia, na razie nie podjęła decyzji.Źródło: Kristian Pohl/Regeringskansliet

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Lusia60

12-01-2022 16:45

Trzeba poczekac do wakacji wtedy bedzie normalnie

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram