Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Pół roku będą żyć w niepewności, bo przedszkole nie radzi sobie z narkomanami Aktualności
Maja Zych 16 sierpnia 2017
08:00

Pół roku będą żyć w niepewności, bo przedszkole nie radzi sobie z narkomanami

2
Skomentuj
Problem "nieproszonych gości" dotyczy wielu przedszkoli w Oslo. wikimedia.org - Frogn kommune from Drøbak, Norway - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
Dwie dziewczynki, które bawiły się 15 sierpnia na przedszkolnym placu zabaw w Oslo, ukłuły się pozostawioną w trawie strzykawką. Teraz przez pół roku muszą żyć w niepewności, czekając na wyniki badań krwi – podaje NRK.
Przedszkola w Oslo od dłuższego czasu zmagają się problemem niechcianych gości i narkomanów w godzinach zamknięcia placówek. Każdego ranka pracownicy mają obowiązek sprawdzać miejsca, w których przebywają dzieci, ale nie są w stanie wykryć wszystkich pozostawionych przedmiotów.
Reklama

Pół roku niepewności

Podczas zabawy w przedszkolu w dzielnicy Grünerløkka, dwie dziewczynki w wieku czterech i pięciu lat znalazły między stolikami strzykawkę. Igła mocno wbiła się w skórę dziewczynek, zaczęły intensywnie krwawić.  Rodzice, niezwłocznie poinformowani przez pracowników przedszkola, zabrali córki do szpitala. Na miejscu zostały pobrane próbki krwi, a dzieci zaszczepiono. Minie jednak sześć miesięcy, zanim znane będą wyniki wszystkich przeprowadzanych testów.

Przedszkola potrzebują lepszej ochrony

Z podobnymi problemami zmaga się wiele innych placówek. W zeszłym tygodniu w dzielnicy Frogner śpiący na wózkach mężczyzna został rankiem znaleziony w przedszkolu Friggfeltet. Powtarzające się tego typu sytuacje zmusiły pracowników, aby codziennie sprzątali teren ze strzykawek, odchodów i wymiocin. W niektórych placówkach zatrudniono nawet nocnych stróżów, którzy mają pilnować, aby na placach zabaw nie przebywały niepożądane osoby. Władze dzielnicy Grünerløkka chcą też postawić wyższe płoty, które utrudniłyby dostęp poza godzinami pracy przedszkoli.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
ppp ppp
ppp ppp 17-08-2017 10:29

co znaczy przedszkole nie radzi sobie z narkomanami??to chyba policja jest od tego?!A no tak ,zapomnialem -norweska policja nadaje sie tylko do mandatow za zle opony.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
MAREK WŁODARCZYK
MAREK WŁODARCZYK 16-08-2017 12:32

b dobry

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas