Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ostrożnie z kranówką w Bergen: jest skażona bakteriami Aktualności
Maja Zych 16 lipca 2018
10:38

Ostrożnie z kranówką w Bergen: jest skażona bakteriami

Skomentuj
Wszyscy mieszkańcy dotknięci zagrożeniem powinni byli otrzymać wiadomość z centrali alarmowej. pixabay.com / MikesPhotos / CC0 Creative Commons
W niedzielę 15 lipca władze Bergen poinformowały mieszkańców centrum o wykrytych w miejskiej wodzie bakteriach E. coli. Najprawdopodobniej do skażenia doszło za sprawą uszkodzenia instalacji wodociągowej na ulicy Møllendalsveien, która leży bezpośrednio przy rurach odprowadzających ścieki.
Zagrożenie dotyczy około 1600 mieszkańców Nygårdshøyden w centrum miasta. Zaleca im się korzystanie wyłączenie z przegotowanej wody.
Reklama

Wina starych wodociągów

Około 1600 mieszkańców centrum Bergen otrzymało w niedzielę ostrzeżenie o skażeniu wody kranowej bakteriami E. coli. Aby uniknąć zatrucia, zaleca się im korzystanie jedynie z przegotowanej wody – w najgorszym wypadku taka sytuacja może potrwać nawet do tygodnia. Zakłada się, że przyczyną skażenia jest stara i nieszczelna instalacja wodociągowa, przez którą do rur dostała się woda ze ścieków.

Najprawdopodobniej zagrożenie nie dotyczy innych dzielnic miasta, jednak oficjalne stanowisko w tej sprawie zostanie przedstawione w poniedziałek po południu po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Możliwe zatrucie pokarmowe

Bakteria E. coli, zwana również pałeczką okrężnicy, prowadzi najczęściej do zatrucia pokarmowego, które objawia się m.in. wymiotami i ostrą biegunką. Zakażenie może się okazać w szczególności niebezpieczne dla dzieci, osób starszych i tych z obniżoną odpornością.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas