Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Oslo zaostrza środki kontroli koronawirusa: te zmiany wkrótce wchodzą w życie

Monika Pianowska

26 października 2020 15:06

Udostępnij
na Facebooku

Wprowadzone rzez Radę Oslo obostrzenia dotyczą głównie stosowania maseczek ochronnych i ograniczania kontaktów społecznych. adobe stock/ licencja standardowa

Podczas konferencji prasowej 26 października burmistrz Oslo Raymond Johansen ogłosił wprowadzenie w stolicy dodatkowych środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dotyczą głównie stosowania maseczek ochronnych i ograniczania kontaktów społecznych. O to, co zacznie obowiązywać poza aktualnymi obostrzeniami.

Zasłaniać twarz na zakupach i w knajpie

Już od najbliższego czwartku, 29 października, w miejscach publicznych wewnątrz pomieszczeń jak sklepy czy centra handlowe, gdzie nie można zachować odległości jednego metra, w życie wchodzi obowiązek zakładania maski na usta i nos.

Ponadto będzie trzeba jej używać we wszystkich restauracjach i barach, kiedy nie siedzi się przy stoliku. Obsługa musi stosować maseczki cały czas. Oprócz tego wpuszczanie nowych gości do lokalu po godzinie 22:00 będzie zabronione.
Pressekonferanse om koronasituasjonen, 26. Oktober 2020

Praca? Lepiej nie w biurze

Jeśli chodzi o środowisko pracy, każdy, kto nie musi fizycznie przebywać w miejscu zatrudnienia, powinien mieć biuro domowe. Poinformować o tym swoich pracowników, a następnie to udokumentować, mają obowiązek wszyscy zatrudniający.

Spotykajcie się tylko z garstką ludzi

Burmistrz zaapelował do mieszkańców stolicy, aby ograniczyli interakcje ze znajomymi do minimum. Zaleca się, aby liczba kontaktów w kontekstach społecznych nie przekraczała 10 w ciągu tygodnia, poza członkami gospodarstwa domowego oraz grupami przedszkolnymi i w szkołach podstawowych. Limit liczby uczestników wydarzeń i imprez bez stałych miejsc siedzących zmniejszono natomiast z 50 do 20 osób.
Jak powiedział Johansen, chociaż presja infekcji nie jest tak niepokojąco wysoka jak w innych dużych miastach, lepiej zachować ostrożność i utrzymać kontrolę nad emisją wirusa, aby m.in. móc w miarę możliwości normalnie obchodzić w tym roku Boże Narodzenie.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram