Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Aktualności

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu: rząd reaguje na nową mutację koronawirusa

Emil Bogumił

27 listopada 2021 09:15

Udostępnij
na Facebooku
4
Obowiązkowa kwarantanna w hotelu: rząd reaguje na nową mutację koronawirusa

Nowe obostrzenia wprowadzono na podstawie rekomendacji służby zdrowia. /zdjęcie poglądowe, Fot. Ingrid Brandal Myklebust/Statsministerens kontor, Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie niepotrzebne podróże do Botswany, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. We wskazanych państwach wykryto rozwój nowego wariantu koronawirusa (B.1.1.529). Powracające z nich osoby muszą przygotować się na przestrzeganie szczególnych środków ostrożności.
Reklama
– Ze skutkiem natychmiastowym rząd wprowadza szereg środków, które ograniczą i opóźnią rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa odkrytego w Republice Południowej Afryki – czytamy w komunikacie prasowym z 26 listopada. Nowe środki rekomendowane są przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) oraz Urząd ds. Zdrowia. Dotyczą osób podróżujących z Botswany, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe.

Od 27 listopada każdy podróżujący ze wskazanych państw musi:

- Poddać się testowi na COVID-19 przed wjazdem i po wjeździe do Norwegii oraz po siedmiu dniach pobytu w kraju.
- Niezależnie od tego czy posiada certyfikat covidowy, udać się na 10-dniową kwarantannę.
- Kwarantanna musi odbyć się w hotelu.
- Jeśli test PCR wykonany trzy dni po przybyciu do Norwegii okaże się negatywny, pozostałą część kwarantanny można odbyć w domu lub innym odpowiednim miejscu (odosobnione od innych domowników, z własną łazienką i kuchnią).
- Negatywny wynik testu PCR uzyskany po siedmiu dniach kwarantanny pozwala na zakończenie izolacji.

Rząd prosi, by osoby przebywające we wskazanych państwach pomiędzy 16 a 27 listopada niezwłocznie dokonały testu na COVID-19 i zaleca im udanie się na 10-dniową kwarantannę. Podjęto również decyzję o wstrzymaniu do nich bezpośrednich lotów.

Dyplomaci oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia mogą przeprowadzić kwarantannę w domu lub innym odpowiednim miejscu. Podlegają jednak obowiązkowym testom na COVID-19. Rząd wskazuje, że policja podejmie specjalne środki wobec podróżujących z państw zagrożonych epidemią nowej mutacji koronawirusa.

– Celem władz jest opóźnienie rozprzestrzeniania się nowej mutacji w Norwegii – komentuje działania rządu minister zdrowia Ingvild Kjerkol.

– Celem władz jest opóźnienie rozprzestrzeniania się nowej mutacji w Norwegii – komentuje działania rządu minister zdrowia Ingvild Kjerkol.Fot. Statsministerens kontor, Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Wykryty w Afryce nowy wariant koronawirusa budzi niepokój epidemiologów. Wskazują, że bardzo szybko się rozprzestrzenia oraz może być odporny na szczepionkę. Przebieg zakażenia nie jest jeszcze w pełni znany. Prace laboratoryjne wciąż trwają.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


grzegorz g

28-11-2021 20:55

Mikut obyś był zawsze zdrowy ale jak Cię dupnie (oby nie)będziesz inaczej śpiewał

jacek lytaw

27-11-2021 16:55

Oj Mikut miku jakis ty durny i chamski... Wracaj skąd przyjechales smieciu

Tomasz Tomasz

27-11-2021 12:25

Możesz wierzyć,lub nie wierzyć,ale do restrykcji w danym kraju musisz się stosować i tego nie przeskoczysz. Zostaje Ci jedynie ponarzekać na forum. Ot co możesz tylko zrobić.

piotr mikut

27-11-2021 11:03

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram