Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Norwegia pożegna pandemiczne obostrzenia? „Wszystko wygląda bardzo dobrze”

Emil Bogumił

08 lutego 2022 14:43

Udostępnij
na Facebooku
15
Norwegia pożegna pandemiczne obostrzenia? „Wszystko wygląda bardzo dobrze”

O możliwości szybszego zniesienia obostrzeń poinformował premier Jonas Gahr Støre. Fot. Ingrid B. Myklebust, Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Urząd ds. Zdrowia i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego co tydzień oceniają sytuację epidemiczną w kraju. Rekomendacje służby zdrowia są podstawą do ewentualnego złagodzenia lub zaostrzenia restrykcji. Jak poinformował premier, Norwegia może powrócić do normalności już w drugim tygodniu lutego.
Reklama
Jonas Gahr Støre poinformował na łamach NTB, że rząd rozważa szybsze zniesienie wszystkich obowiązujących w kraju środków przeciwpandemicznych. – Rolą służby zdrowia jest bieżące ocenianie sytuacji epidemicznej. W dalszej części tygodnia wspólnie zastanowimy się, czy możliwe będzie wcześniejsze usunięcie obostrzeń – powiedział 7 lutego premier.

Rada Ministrów ogłosiła liberalizację obostrzeń 1 lutego. Wycofano m.in. obowiązkowe testy na COVID-19 przy przekraczaniu granicy. Zmianom uległy też regulacje związane z funkcjonowaniem lokali gastronomicznych. Według zapowiedzi, dalsze znoszenie restrykcji miało nastąpić najszybciej 17 lutego.

„Jesteśmy przygotowani na złagodzenie środków”

W Norwegii wciąż obowiązuje zasada zachowania dystansu jednego metra od innych osób w przestrzeni publicznej lub noszenie masek ochronnych na twarz, gdy zachowanie odległości nie jest możliwe. Zlikwidowanie wskazań na poziomie krajowym nie oznacza, że restrykcje na dobre znikną z kraju fiordów. Obostrzenia mogą być nakładane przez władze samorządowe. – Wszystko wygląda bardzo dobrze, mimo że złagodziliśmy środki – przyznała na łamach Nettavisen minister zdrowia Ingvild Kjerkol. – Sytuacja wygląda obiecująco. Jeśli się utrzyma, jesteśmy przygotowani na usunięcie obowiązujących środków, jakimi są dystans i maseczki – dodała.
Minister zdrowia zaznacza, że sytuacja epidemiczna w kraju fiordów jest pod kontrolą.

Minister zdrowia zaznacza, że sytuacja epidemiczna w kraju fiordów jest pod kontrolą./zdjęcie poglądowe, fot. Statsministerens kontor (Flickr.com, CC BY-NC 2.0)

Jak zwracają uwagę przedstawiciele służby zdrowia oraz rządu, jedynym problemem pozostaje wysoka liczba absencji w pracy, spowodowana dużą liczbą osób przebywających na kwarantannie lub w izolacji. Jak dane skomentowała minister zdrowia, nie budzi to jednak większego niepokoju – wydolność służby zdrowia nie jest zagrożona.

Do 8 lutego odnotowano w Norwegii 911 212 zakażeń koronawirusem. W szpitalach przebywa 317 osób, z czego 45 pacjentów wymaga leczenia na oddziałach intensywnej terapii. Stanowią 19,6 proc. przebywających na OIOM-ach w całym kraju.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

12-02-2022 20:25

Sebastian napisał:
Znacie przysłowie \" Co Cię nie zabije ...to Cię wzmocni..\"....
Znamy.
No i co teraz?
W ktora strone?

iksiński igrek

11-02-2022 21:09

socksANDsandals napisał:

Pamiętaj że też byłeś szczepiony, i to niejednokrotnie..... przeciwko :gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B... Nie pamiętasz, nie wierzysz? zapytaj mamę. Dobrej nocy.[/quote]

Po pierwsze,za komuny nie miałeś nic do powiedzenia i musiałaś(eś)zaszczepić dziecko.Jedynie Jehowi sprzeciwiali się przetaczaniu krwi.

Po drugie,od kiedy na wątrobe i tężec były obowiązkowe?

Musisz mieć strasznie młodą matkę że nie pamięta co było 15....20 lat temu?
No chyba że Ty jesteś za leniwa(y) by podać w miarę rzetelną informację.

Megip

10-02-2022 20:42

Sebastian napisał:
Znacie przysłowie \" Co Cię nie zabije ...to Cię wzmocni..\"....

Jeden z najgłupszych sloganów... Czy ta inspirująca sentencja ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Czy wytrzymuje konfrontację z faktami, z naukową weryfikacją?
“Co cię nie zabije” (…) , może zmienić w żyjącego trupa, z wypalonym środkiem i pozorem ruchu...

Fatality

10-02-2022 18:23

Stary bywalec, nowy komentator...bojUsię jutro Ci podesle nazwiska tych bandytow, ale ubaw z Wami, tak trzymac fra

boj fra oszlo

10-02-2022 17:37

Fatality napisał:
Hahaha a się uśmiałem po pachi, argument roku będę się szczepił i moja rodzina, bo kiedyś moja mamusia mnie prowadzała na wszystkie szczepienia. Rozumiem że kiedyś lekarze mieli rangę\"bogów\"jak księża,ale dzisiaj to już nie te czasy...sorry Winnetou. To jest oczywista oczywistość ze dzisiaj nie ma darmowych leków czy szczepionek, co do grosza, pensa itp. każdy odda w formie podatków. Ale haseło\"darmowe\", zawsze na ludzi bedzie działać do końca świata. W kontekscie koronawirusa ja osobiscie nigdy nic nie słuchałem i nie bedę słuchał nic na YouTube oprócz dobrego bita. Moi koledzy pracują na rotacjach,zeby nie miec problemu z lotami szybko sobie załatwili paszporty za pewną kwotę u lekarza znajomka(nie yotubera). Ale jak widać niektorzy całe życie chcą z mamą za rączke chodzić...

...wlasnie podkablowales kolezkow oszustow o ktorych bylo glosno w norweskiej prasie jakis czs temu...lewe paszporty,lewe prawka,lewe swiadectwa zawodowe...wstyd!

55555555 55555555

10-02-2022 15:55

Fatality...nowy na forum?...to y tłumaczyło brak znajomości tubylczej flory i fauny...moja rada ...ignoruj.

Fatality

10-02-2022 13:41

Hahaha a się uśmiałem po pachi, argument roku będę się szczepił i moja rodzina, bo kiedyś moja mamusia mnie prowadzała na wszystkie szczepienia. Rozumiem że kiedyś lekarze mieli rangę"bogów"jak księża,ale dzisiaj to już nie te czasy...sorry Winnetou. To jest oczywista oczywistość ze dzisiaj nie ma darmowych leków czy szczepionek, co do grosza, pensa itp. każdy odda w formie podatków. Ale haseło"darmowe", zawsze na ludzi bedzie działać do końca świata. W kontekscie koronawirusa ja osobiscie nigdy nic nie słuchałem i nie bedę słuchał nic na YouTube oprócz dobrego bita. Moi koledzy pracują na rotacjach,zeby nie miec problemu z lotami szybko sobie załatwili paszporty za pewną kwotę u lekarza znajomka(nie yotubera). Ale jak widać niektorzy całe życie chcą z mamą za rączke chodzić...

boj fra oszlo

10-02-2022 11:08

...ze skrajności w skrajność
...ludzie opamietajta się i zatrzymajta w komodach maski...to maraton...i nie wiadomo jak daleko jest meta..
..

55555555 55555555

09-02-2022 21:15

Znacie przysłowie " Co Cię nie zabije ...to Cię wzmocni.."....

sebeqn

22 godzin temu

Mam pytanko, kilka pytań do szczepionkowców. Czy pandemia kiedyś się skończy? Czy koronawirus(SARS-CoV-2) będzie z nami do końca świata? Czy szczepionki i w końcu leki na koronawirusa będą bezpłatne do końca świata? Czy będziecie się szczepić dawką przypominającą regularnie,konsekwentnie w ochronie waszego zdrowia i życia co 5 miesięcy do końca swojego życia?( a życzę Wam abyście żyli jak najdłużej)

Pandemia się skończy, wirus zostanie, nie ma darmowych leków na żadną chorobę(niektóre są refundowane), tak będę się szczepił gdy będą takie zalecenia naukowców(nie mylić z youtuberami). Pamiętaj że też byłeś szczepiony, i to niejednokrotnie..... przeciwko :gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B... Nie pamiętasz, nie wierzysz? zapytaj mamę. Dobrej nocy.

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram