Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Islamiści zamordowali turystki ze Skandynawii. Teraz sąd ogłosił wyrok: kara śmierci Aktualności
Maja Zych 19 lipca 2019
11:11

Islamiści zamordowali turystki ze Skandynawii. Teraz sąd ogłosił wyrok: kara śmierci

3
Skomentuj
Łącznie skazanych zostało 24 mężczyzn, prawie wszyscy to Marokańczycy. Fotolia.com / Royalty Free
W czwartek 18 lipca marokański sąd wydał wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa skandynawskich turystek, do którego doszło 17 grudnia 2018 roku. Trzech mężczyzn spośród 24 oskarżonych osób usłyszało werdykt kary śmierci. Sprawcy przyznali się, że zabójstwa na kobietach poprzez odcięcie ich głów dokonali w imię tak zwanego Państwa Islamskiego.
Pozostali oskarżeni zostali skazani na karę więzienia od 5 lat po dożywocie.
Reklama

Surowe kary dla sprawców

Rozprawa w sprawie zabójstwa Norweżki i Dunki odbywała się w sądzie w miejscowości Salé, niedaleko stolicy Maroka. Po wielu miesiącach przesłuchań trzech mężczyzn, którzy dokonali morderstwa, zostało w czwartek skazanych na karę śmierci – w kraju od 1993 roku obowiązuje jednak moratorium na ich wykonanie. Pozostałe osoby zamieszane w sprawę, które nie brały udziału w samym zabójstwie, otrzymały wyroki od 5 lat pozbawienia wolności po dożywocie. Na 20 lat więzienia sąd skazał m.in. mężczyznę hiszpańsko-szwajcarskiego pochodzenia, Kevina Zollera Guervosa, który odpowiadał za tworzenie i szkolenie grupy terrorystycznej – przez cały czas utrzymywał jednak, że jest niewinny.

Oprócz niego wszyscy skazani to Marokańczycy. Oprócz kary śmierci i pozbawienia wolności zabójcy muszą zapłacić karę prawie 2 000 000 koron rodzicom zabitej Norweżki. Sąd odrzucił jednak wniosek członków rodziny Dunki, którzy ubiegali się o odszkodowanie w kwocie 9 milionów koron od państwa marokańskiego – ich adwokat zapowiada, że będą odwoływać się do sądu administracyjnego w celu uzyskania rekompensaty finansowej.

Akt terroru

W filmiku opublikowanym w sieci po morderstwie sprawcy przyznali się, że brutalnego zabójstwa dokonali w imię tzw. Państwa Islamskiego. Ofiarami mężczyzn była 28-letnia Norweżka Maren Ueland oraz 24-letnia Louisa Vesterager Jespersen. Kobiety zostały znalezione martwe w popularnym regionie turystycznym niedaleko miasteczka Imlil w górach Atlas w Maroku, gdzie wybrały się na wycieczkę.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Michał AMG
Michał AMG 21-07-2019 20:08

Bardzo dobrze ....

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marian Paździoch
Marian Paździoch 21-07-2019 12:57

Już by darowali sobie odszkodowanie pieniężne.

-11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LisArktyki Lis
LisArktyki Lis 19-07-2019 19:45
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz

Bliżej nas