kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Erna Solberg przeprasza za złamanie obostrzeń: nadmiar gości na urodzinach premier Norwegii

Emil Bogumił

19 marca 2021 10:08

Udostępnij
na Facebooku
19

Erna Solberg przyznała, że kiedy świętowała 60. urodziny, doszło do złamania obostrzeń. Fot. Hans Kristian Thorbjørnsen, flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Prezes Rady Ministrów przyznała się do złamania obostrzeń. Na antenie NRK poinformowała, że podczas świętowania jej 60. urodzin zgromadziło się więcej niż 10 osób. – Jako osoba, która codziennie opowiada Norwegom o potrzebie walki z zakażeniami, powinnam lepiej znać obowiązujące zasady – przyznała Erna Solberg.
Reklama
O kontrowersyjnym zdarzeniu z udziałem norweskiej premier poinformowali dziennikarze NRK. Polityk z rodziną pojechała do Geilo podczas ferii zimowych. Na miejscu odbyło się m.in. spotkanie z okazji urodzin premier. 25 lutego w jednej z restauracji zgromadziło się 13 osób. Dzień później, w apartamencie, we wspólnym posiłku uczestniczyło 14 zaproszonych. Zarówno lokalne, jak i krajowe przepisy wskazywały, że w tego typu wydarzeniach nie można przekroczyć limitu 10 gości. – Jako osoba, która codziennie opowiada Norwegom o potrzebie walki z zakażeniami, powinnam lepiej znać obowiązujące zasady. Prawda jest taka, że nie sprawdziłam wystarczająco dobrze zapisów restrykcji. Nie zdawałam sobie sprawy, że kiedy rodzina wychodzi wspólnie w ponad 10-osobowej grupie, również stanowi zgromadzenie – przyznała na antenie NRK Erna Solberg.

„Premier musi ponieść konsekwencje”

Erna Solberg uczestniczyła w jednym z opisywanych przez NRK wydarzeń. – Siedzieliśmy w dużej odległości i na dwóch piętrach. W pewnym momencie w mieszkaniu było 14 osób. To zbyt wiele w porównaniu z obowiązującymi przepisami – tłumaczyła premier na Facebooku. Dodała też, że jeśli wizyta w restauracji poniesie ze sobą konsekwencje prawne, to zapłaci grzywnę. – Powinnam interweniować nie tylko prywatnie, jako Erna Solberg, ale przede wszystkim jako premier Norwegii. Nie zrobiłam tego i bardzo żałuję. Myślę, że to żenująca sytuacja. Przede wszystkim chciałam przeprosić, bo wiem, że powinnam dawać przykład – napisała premier Norwegii na Facebooku.
Potrzebę ukarania premier za jej zachowanie przyznał także lider lewicowej partii Rødt Bjørnar Moxnes. – To bardzo prowokujące zachowanie wobec zwykłych ludzi, którzy starają się przestrzegać zasad, przebywają teraz w ciasnej przestrzeni i nie mają dostępu do domków wypoczynkowych. Łamanie zasad, które sami stworzyliśmy, kruszy wspólne poczucie odpowiedzialności, od którego jesteśmy teraz wszyscy zależni – przyznał polityk. Dodał też, że kara dla Erny Solberg powinna być taka sama, jak dla grupy młodzieży, która złamałaby obostrzenia na imprezie we wschodnim krańcu Oslo.

Od połowy marca w Norwegii utrzymuje się wzrostowa tendencja nowych zakażeń koronawirusem. Coraz więcej gmin trafia do grupy miejscowości z dodatkowymi restrykcjami. Jak zwraca uwagę służba zdrowia, za taki rozwój sytuacji odpowiadają przede wszystkim zmutowane odmiany wirusa.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Xx1

20-03-2021 12:42

Co do polityki w Polsce to problem nie leży w tym jaka partia tylko w polskiej mentalności. Jak ktoś coś dobrego zrobi to ludzie przymykają oko na jego machlojki. Ostatnio czytałem komentarz jakiegoś debila, który wychwalał pod niebiosa Kwasniewskich, o których sam Oleksy mówił na jaką skalę kradli. A taki Obajtek, ludzie z jego miejscowości są podzieleni, cis w Pmcinie robił to wolno mu było kombinować. Nawet jak ktoś wejdzie do polityki z dobrymi intencjami to jego żona może mu ględzić ze jest pierdoła, ze inni to się na tym stołku dorobili majątków, więc już dla świetego spokoju zaczyna brać w łapę. Film „drogówka” pokazywał tą mentalność. Ktoś powiedział ze „polskie prawo jest jak płot, tygrys przeskoczy, wąż się prześlizgnie a barany będą stać i beczeć”. Jeśli ludzie przestaną tolerować machlojki tak to dopiero będzie szansa na zmianę.

Joanna Kuchnicka

20-03-2021 12:14

uldmar napisał:
Jak zwykle im to wszystko wolną a nasz trzymają jak w klatce

Mozesz zrobic impreze tak jak Erna. Tobie tez wolno.

Joanna Kuchnicka

20-03-2021 12:04

joshua napisał:
Równi i równiejsi.

Tez mozesz zrobic impreze. Ona zostanie ukarana tak samo jak kazdy inny obywatel plus poniesie konsekwencje publicznie.

Tabmoc Al Throm

20-03-2021 04:38

Równi i równiejsi.

Xx1

19-03-2021 22:58

Pewna osoba ostatnio w nocy dała sobie (czyli kilku nickom, które tu ma i prowadzi sama ze sobą konwersacje) po kilkadziesiąt plusów. Najważniejsze że się dowartościowała. Jak się siedzi na dagpenger to ma się czas na takie bzdury, człowiekowi po prostu odpierdziela od braku pracy.

boj fra oszlo

19-03-2021 22:10

Bulejs napisał:
Cos Wam się zjebało, kliknąłem kciuka w górę, a zaliczyło kciuka w dół. Co to za ściema?? Nieładnie oszukiwać...

...tytus romek i atomek alias don pedro z krainy deszczowcow..czy tez makooooski!
...trolu paskudny ..nowy nick?

mart enty

19-03-2021 21:22

uldmar napisał:
Te barany i Mojej Norwegi wody w usta nabrali i sie ośmieszyli banda kretynów , mam pytanie kto ich utrzymuje

Ić stont troliczku

Marek W

19-03-2021 21:20

Te barany i Mojej Norwegi wody w usta nabrali i sie ośmieszyli banda kretynów , mam pytanie kto ich utrzymuje

Tytus Romek

19-03-2021 21:18

Cos Wam się zjebało, kliknąłem kciuka w górę, a zaliczyło kciuka w dół. Co to za ściema?? Nieładnie oszukiwać...

boj fra oszlo

19-03-2021 19:37

..takie cuda to tylko w Norwegii
..sama przyznala sie do zlamania zakazow i chce poddac sie dobrowolnie karze..
...w Polsce chyba nierealne
.,Ps.przypomina mi sie historia z tutejszej prasy o pewnym policjancie w Norwegii ,ktory sam sobie wystawil mandat za przekroczenie predkosci...
...Ps2. powiem czy napisze tak...chory kraj!!!!!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram