Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Certyfikat covidowy ważny krócej: Norwegia dostosuje przepisy do prawa unijnego

Emil Bogumił

05 stycznia 2022 15:05

Udostępnij
na Facebooku
Certyfikat covidowy ważny krócej: Norwegia dostosuje przepisy do prawa unijnego

System paszportów covidowych funkcjonuje od czerwca 2021 roku. Fot. ec.europa.eu (CC BY 4.0)

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego poinformował o skróceniu ważności certyfikatów covidowych. Dotychczas po przyjęciu drugiej oraz trzeciej dawki posiadacze mogli korzystać z niego przez rok.
Reklama
Od 1 lutego Norwegia dostosuje przepisy związane z certyfikatem covidowym do prawa unijnego. Czas ważności dokumentu wyniesie 270 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepionki na COVID-19. Zmianie nie będzie podlegać ważność paszportu covidowego, którego posiadacze przeszli COVID-19. Można posługiwać się nim przez sześć miesięcy.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego poinformował, że certyfikat osób, które zdecydują się na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki, zostanie przedłużony bez ograniczeń. Polski minister zdrowia podjął z kolei decyzję, by szczepienie dawką przypominającą odnowiło tzw. covid pass na 270 dni.

Do 5 stycznia 79,5 proc. mieszkańców Norwegii przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19. 72,7 proc. uznaje się za w pełni zaszczepionych. Trzecią dawkę preparatu zaaplikowano 29,4 proc. populacji.
Gość
Wyślij
Facebook Messenger YouTube Instagram