Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Cenowe szaleństwo nad fiordami. Olbrzymie różnice w kosztach tankowania

Emil Bogumił

11 czerwca 2024 16:17

Udostępnij
na Facebooku
2
Cenowe szaleństwo nad fiordami. Olbrzymie różnice w kosztach tankowania

Tankując na tańszych stacjach benzynowych, kierowcy mogli zaoszczędzić nawet 320 NOK na 40-litrowym baku paliwa. Fot. Canva (zdjęcie poglądowe)

Stacje benzynowe po raz kolejny zaprezentowały mieszkańcom Norwegii wojnę cenową. W niektórych miejscach koszty tankowania spadły poniżej 17 NOK za litr. Osoby, które nie miały tyle szczęścia, musiały płacić za paliwo blisko 25 NOK.
Wojna cenowa „wybuchła” w poniedziałek, 10 czerwca rano. W kilku częściach kraju fiordów cena oleju napędowego wahała się pomiędzy 16 a 17 NOK, lub jedynie nieznacznie przekraczała próg 17 NOK za litr. Było to m.in. w:

– Sande – 16,96 NOK,
– Drammen – 17,15 NOK,
– Liertoppen – 17,03 NOK.

W pierwszym tygodniu czerwca stacje benzynowe poszły o krok dalej. W Vestby litr oleju napędowego kosztował wówczas 16,10 NOK. Ceny kontrastują z rejonami, w których stacje benzynowe nie przystąpiły do walki z konkurencją. 10 czerwca w Storebø pod Bergen koszty tankowania sięgały 24,28 NOK.

Blisko 25 NOK za litr?

Wojny cenowe są charakterystycznym elementem miejsc, w których stacje benzynowe konkurują o klienta. W miejscach, gdzie liczba placówek jest mniejsza, organizujący sprzedaż nie są tak chętni do obniżek. W poniedziałek, w Hamar ceny wahały się od 21 do 22 NOK. Najdroższą lokalizacją okazało się Hønefoss. Dystrybutory wskazywały 24,99 NOK za litr benzyny oraz 23,98 NOK za litr oleju napędowego.

Dynamicznie zmieniające się ceny paliw są charakterystycznym elementem Norwegii. Koszty tankowania uzależnione są m.in. od pory dnia i tygodnia. Przewidywania wskazują, że we wtorek, 11 czerwca dojdzie do podwyżek. Kolejne ceny, sięgające 16-17 NOK za litr, mogą być zauważalne po najbliższym weekendzie, czyli 17 czerwca.

Źródła: Nettavisen, Drivstoffappen, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Grom Boga

1 dzień temu

Norwegia
Największe złoża ropy -najdrozsze paliwo
Największy fundusz narodowy - najdroższe koszty życia.
Za dużo klasy średniej i najbogatsi zbyt wolno pomnażają swoje majątki a do tego brak współczesnych niewolników którzy będą im usługiwać więc znaleźli mechanizm żeby plebs zgiął kark

W Tromsø cena diesla ok 24.00 nok. Czasem na jeden dzień w tygodniu spada do 20.00.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok