Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Całkowita izolacja dla osób, które wróciły do Polski z zagranicy Aktualności
Natalia Szitenhelm 31 marca 2020
12:51

Całkowita izolacja dla osób, które wróciły do Polski z zagranicy

11
Skomentuj
Polska wprowadza rozszerzoną kwarantannę. stock.adobe.com/standardowa/ Sandra
31 marca premier Mateusz Morawiecki ogłasza na konferencji prasowej nowe obostrzenia w Polsce w związku z pandemią wirusa COVID-19. Jedną z wprowadzonych restrykcji jest całkowita 14-dniowa izolacja osób, które wracają do kraju z zagranicy - te osoby muszą się odizolować również od swojej rodziny. Jeżeli jednak ktoś będzie odbywać kwarantannę w swoim domu, poddani jej będą wszyscy domownicy.
Reklama
Rozszerzona formuła kwarantanny polega na tym, że osoby, które od 31 marca zostaną poddane kwarantannie, będą musiały się całkowicie odizolować na 14 dni, także od członków swojej rodziny. Jeżeli jednak ktoś nie będzie chciał się izolować od członków rodziny,  kwarantannie co najmniej 14-dniowej poddani zostaną wszyscy domownicy z podanego adresu.

Na konferencji jest obecny także minister zdrowia Łukasz Szumowski, który odnosi się do nowych obostrzeń. - Kara od 5 do 30 tys. zł i tak jest niewspółmierna z ryzykiem zakażenia innej osoby - powiedział Szumowski. - Bądźmy rozsądni, dwa tygodnie spędźmy w maksymalnej izolacji - komentuje.

2 m dystansu, ograniczenia w dostępie do miejsc publicznych

Wprowadzono także nowe restrykcje:

- zwiększony dystans społeczny - min. 2 metry od drugiej osoby (zasada nie obejmuje rodzica opiekującego się małym dzieckiem na spacerze, czy opieki nad osobą z niepełnosprawnością)
- osoby poniżej 18 roku życia będą mogły przebywać w miejscach publicznych tylko z osobą dorosłą
- ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji itp.
- zamknięte zostają salony fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i piercingi
- w weekendy zamknięte będą wszystkie sklepy z artykułami budowlanymi
- limity osób w sklepie: do trzech osób na jedną kasę (np. jeśli kas jest 5, w danym sklepie może jednocześnie przebywać 15 klientów)
- na bazarach, targowiskach - limit trzech osób do jednego straganu
- sklepy spożywcze, apteki, drogerie w godzinach od 10-12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia
- wprowadza się obowiązek nakładania rękawiczek jednorazowych/ochronnych przed wejściem do sklepu (sklepy muszą zapewnić rękawiczki dla klientów)
- zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe (wyjątkiem są miejsca, gdzie przebywają osoby poddane kwarantannie, wykorzystywane do izolacji oraz jako noclegi dla pracowników)
- limit miejsc dla pasażerów u przewoźników prywatnych

Rząd zapowiada bardziej restrykcyjne kontrole wprowadzonych obostrzeń.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
LewySierpowy
LewySierpowy 04-04-2020 07:13

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 04-04-2020 07:12

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 04-04-2020 07:10


Jeśli zwolniono cię z pracy albo obniżono pensję, nie masz odłożonych pieniędzy, możesz za chwile wpaść w spirale biedy i głodu. Sytuacja z koronawirusem może potrwać wiele miesięcy. Tymczasem PiS wprowadza chyba najmniej sensowne w całej Europie rozwiązania, najmniej przyjazne dla pracowników i firm. Nic dziwnego, że ludzie masowo tracą pracę.
Morawiecki powiedział, że państwo ma pieniądze, by wytrzymać epidemię do maja. A co potem? Będzie kryzys jakiego jeszcze nie znaliśmy za naszego życia. Bieda, głód i zamieszki ,o ile władza się nie opamięta.
Przez pięć ostatnich lat byliśmy karmieni kłamstwami o tym, że pieniądze są na wszystko. Na Rydzyka, na TVP, na milionowe premie dla członków PiS. Że pieniędzy jest w bród i panuje powszechnych dobrobyt. Epidemia pokazała, że to było kłamstwo.
Pisowskie kłamstwo o państwie dobrobytu padło?! Jest tragicznie!
Gdzie do cholery są rękawiczki i maseczki dla szpitali? Gdzie są pieniądze z naszych składek zdrowotnych, które płaciliśmy na szpitale? Kto je ukradł? Gdzie je zabrano? Kto je przejadł? To poważne zarzuty wobec Kaczyńskiego, Szydło, Morawieckiego, Radziwiłła i Szumowskiego, całej tej zgrai, która dorwała się do władzy i opowiadała nam bajki. Płaciliśmy dużo, dostajemy kompletne nieprzygotowanie państwa do epidemii.
I tak Smoleńsk był początkiem PiS, kłamstwo smoleńskie rozbudziło emocje społeczne, tak pandemia koronawirusa jest końcem tej partii i początkiem rozliczeń. Rozliczać będziemy ich wszyscy, od przedsiębiorców po emerytów i rencistów.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 02-04-2020 14:25

Ref. Ja Nusz To jest dość rzadki przypadek. Ludzie, którzy permanentnie odmawiają przyjęcia do wiadomości faktów. Żyją mitem i wszystko inne do nich nie trafia. W PRL wszystko poza „kronika milicyjna” było kłamstwem. Jak to jest, że ten syndrom siedzi w głowach współczesnych Polaków w Norwegii?

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ja nusz
Ja nusz 02-04-2020 13:44

Jakim ignoranckim baranem trzeba być aby w takiej sytuacji jeszcze pluć na kraj w którym się urodziło? To chyba tylko nie Polacy , a jakieś cebulaki , żeby nie powiedzieć prostackie bydło. Warto tu zacytować Józefa Piłsudskiego" Polska to piękny kraj tylko ludzie to ku..y."

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
AlishaXymania
AlishaXymania 02-04-2020 08:44

Dlaczego osoby niepełnoletnie w towarzystwie osoby dorosłej? O co tu chodzi?

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Wojciech Peterson
Wojciech Peterson 02-04-2020 05:57

Całe życie z wariatami.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
EWA J
EWA J 31-03-2020 22:10

Iru34 napisał:
Niestety, ale wirus jest tylko wirusem i nie rozumie idei zaniżania statystyk dla lepszego postrzegania naszego rządu. Tylko w ten sposób mogę zrozumieć skąd te dalsze zaostrzenie przepisów, bo na papierze wszysko wygląda bardzo ładnie

Papier lyknie wszystko..nawet pisowskie gowno..

-5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
michalswida
michalswida 31-03-2020 21:11
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Iru34
Iru34 31-03-2020 17:08

Niestety, ale wirus jest tylko wirusem i nie rozumie idei zaniżania statystyk dla lepszego postrzegania naszego rządu. Tylko w ten sposób mogę zrozumieć skąd te dalsze zaostrzenie przepisów, bo na papierze wszysko wygląda bardzo ładnie

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas