Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przez własną głupotę, - Norwegia

40 Postów

()
Nowicjusz
straciłem, prawo jazdy.
Ludzie, co ja mam dalej robić! i jak postępować.
O godzinie 19 policja zatrzymała mi prawko w okolicach jeziora Nordbytjernet, niedaleko lotniska Gardermoen.

Byłem nad wodą, owszem wypiłem parę drinków z cichacza tak jak większość norów to robi, było ok. do momentu jak wsiadłem do auta i zapaliłem silnik.
Przejechałem niecałe 100 metrów i zatrzymała mnie jakaś kobieta w luźnym zmilitaryzowanym uniformie.
Dopiero po chwili dotarło do mnie iż to policja w wakacyjnym stroju, gdy dała mi do dmuchania alkomat.
Wykazało 0,87-promila czegoś w czymś tam.
Domyślam się iż alkoholu w wydychanym powietrzu, nie protestowałem tylko dałem prawko i dowód osobisty, jednak poproszono mnie o bankkort!?, dałem co miałem robić.
Kartę oddano a prawko zatrzymano, zabrano kluczyki i zadzwoniono za moją zgodą na FALK.
Laweta przywiozła mnie i auto na moje miejsce zamieszkania, jednak kluczyków nie otrzymałem, gość powiedział iż jutro mam się zgłosić na policję i tyle.
Co mi grozi przy takiej ilości promili i na jak dług, mogę być pozbawiony mojego prawka.
Cholera nie dość, że nie mam ostatnio pracy, to jeszcze ta wpadka z prawkiem, miałem iść na kierowcę do jakiejś "firemki kogucik", a teraz wszystko się popieprzyło.
Doradźcie co mam dalej robić i jak się zachować jutro na policji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ania K
(nuska1910)
Wiking
A ja mam pytanie kto wsiada po alkoholu za kierownicę!? Trzeba być na prawdę bezmyślnym!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ania K
(nuska1910)
Wiking
Nie ma znaczenia czy ktoś inny będzie pijany czy nie. Jeśli coś się stanie Ty za to odpowiadasz. Trzeba sobie samemu postawić granicę: po żadnym alkoholu za kierownicę. Ale masz rację - teraz dotkliwie nauczy, oby na stałe....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(Dziadogrzyb)
Nowicjusz
nuska1910 napisał:
A ja mam pytanie kto wsiada po alkoholu za kierownicę!? Trzeba być na prawdę bezmyślnym! Ogólnie, to wsiadają jedynie ci, co nie bardzo myślą logicznie.
stało się i już, byłem na tej plaży prawie od rana, grill, parówki, drink, kotlet schabowy drink, woda po kolana i takie tam wodne bajanie, było spoko i swojsko, prawie tak samo jak w Otmuchowie nad zalewem.
Ostatniego drina piłem o piątej, zagryzając soczystym befsztykiem z mocnymi przyprawami, dużo wody gazowanej, myślałem, że wszystko gra i buczy a tu nieprzyjemny zonk-bąk. Raptem, było, niecała ćwiartka białej żubrówki, razem z sokiem jabłkowym.
Ot głupota nie zna granic, mogłem wcześniej zajrzeć na internetowy alkomat to nie było by tych drinków i tego tematu /problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ania K
(nuska1910)
Wiking
Cieszę się że zdajesz sobie sprawy -szacunek za to. Życzę pomyślnego rozwiązania sprawy i na przyszłość więcej logicznego myślenia
P.s. Aż mi smaka na tego befsztyka zrobiłeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ania K
(nuska1910)
Wiking
Natomiast skrucha wskazana!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
wskakuj w pierwszy mozliwy samolot do Polski, biegiem do urzedu po wyrobienie duplikatu prawa jazdy )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
w jakiej kommunie mieszkasz??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(Dziadogrzyb)
Nowicjusz
SENTEX napisał:

trzymaj sie ale raczej opcje party bym ominol przd sadem i na Policji

Dziękuję za umiarkowane wsparcie przez was oboje.
PARTY już było, swoiste podzwonne, jak tylko laweta odjechała w siną dal.
Dokończyłem z żalu resztę żubrówki z sokiem pomarańczowym prosto z lodówki, dlatego tak późno zacząłem wypisywać moje zapytania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(Dziadogrzyb)
Nowicjusz
Andre_BG napisał:
wskakuj w pierwszy mozliwy samolot do Polski, biegiem do urzedu po wyrobienie duplikatu prawa jazdy )
Też tak w pierwszym momencie pomyślałem, zwłaszcza, że zapisałem się już na na kurs -E- do -B-. i mam tam złożone wszystkie dokumenty razem z kopią prawka.
Kurs zaczyna się 10 Lipca, myślę iż do tego czasu nikt z Norwegi nie prześle obciążających dokumentów do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok