Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kurs na koparko ładowarki w norge - Norwegia

101 Postów
Zekke Zekke
(Karla)
Początkujący
Witam
Mam pytanko a mianowicie dotyczy osob ktore robiły kurs operatora na koparko- ładowarki w norge .Czy jest ktoś kto miał styczność z tematem i wie jak wygladaja koszty takiego kursu ?
z gory dziekuje za wszelka pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów
Rafal A
(Dyzio)
Stały Bywalec
hello Karla. Ja robilem na wozki widlowe t1,t4 koszt okolo30tys. pracodawca zaplacil oczywiscie. Ale powiedzieli mi ze mozna to w PL zrobic i wymienic na NO. tak samo jak z prawem jazdy. jezeli sama za swoje to taniej chyba wyjdzie w PL to robic. pozdrowionka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Zekke Zekke
(Karla)
Początkujący
Dzieki Dyzio! konkretnie chodzi o koparko ladowarki.Tak wiem ze taki kurs mozna zrobic w polsce ale chcialabym zaoszczedzic sobie 5 tygodni w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
arkadiusz norway
(arkadiuszzzzz)
Wiking
ja mam uprawnienia na koparke 3 stopnia zrobione w polsce i chcialbym to wymienic na norweskie, wiec gdzie sie musze udac z tymi uprawnieniami i czy musze miec jakies tlumaczenie ???
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Kurs na koparke to Kompetansebevis M2 (gravemaskin), Ladowarka M4 (hjullaster), wozidlo technologiczne M6 (dummper). To sa drogie uprawnienia, jest wiele osrodkow z tym ze teoria zawiera duzo materialu, zakonczona jest testem po norwesku. Robilem bo Nav - urzad pracy mi zasponsorowal. Norwegia nie ma klas, wiec do 10 ton ladownosci lyzki mozna pracowac kazda koparka od razu. Jest za to zasada ze material teoretyczny jest bardzo obszerny, budowa maszyn, obsluga, oraz zasad BHP, pierwsza pomoc, przy wielu maszynach i w miejscu pracy. 3 tyg teorii potem tydzien szukania praktyk i praktyki 6 tygodni. Z tego sa potem testy. Dostaje sie ksiazeczke do ktorej wbija sie pieczatke np. jak robi sie z wiertlem przy rozbiorkach budynkow, lub innym oprzyzadowaniem. Z tym ze pierwsze 40 godzin trzeba przerobic pod nadzorem instruktora i otrzymac od niego pieczatke ze on uznaje ze bezpiecznie sie pracuje, w kazdym zakladzie jest taki instruktor, to jest wymog. Dokumenty szkolne i kursy z polski uznaje w norwegii Voksen Opplæring na Helsfyr. Jesli ktos chce wiecej informacji to moj telefon 96852198
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Nati Be
(natibe)
Wiking
pilnie potrzebuję informacji na temat kursów. Znalazłam w internecie informację że koszt kursu w Norwegii na wózek widł. to około 30tys.?
A czy mógłby ktoś zorientowany napisać ile obowiązuje godzin teorii, ile godzin praktyki przy szkoleniu na koparki, koparko-ładowarki, wózki? Może jakieś namiary na szkoły/ośrodki prowadzące takie szkolenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(granlund)
Wiking
Witam!

Firma Granlund Opplæring organizuje kursy wiecej naich stronie
granlund-opplaring.no/?utm_source=YSM&am...p;utm_campaign=brand
Mozna kontaktowac sie z Magdalena mowi po polsku 92652500
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Marek Tarka
(tir111)
Wiking
a moglbys powiedziec ile taki kurs kosztuje? morze sie orjetujesz/ dziekuje i milego dnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Johnny Walker
(Moroklumpen)
Stały Bywalec
tir111 napisał:
a moglbys powiedziec ile taki kurs kosztuje? morze sie orjetujesz/ dziekuje i milego dnia

Kurs na wózek widłowy można zrobić już za około 2000 - 2500 koron od osoby (w języku polskim) jeżeli posiada się pracodawcę dysponującego sprzętem.
Z tego co wiem, to jeżeli ktoś posiada pracodawcę dysponującego wózkiem widłowym to po odbyciu szkolenia teoretycznego praktykę można już odbywać na terenie swojego zakładu w ramach pracy pod okiem tzw. "faddera", tzn doświadczonego kolegi z pracy lub pracodawcy, który zobowiązuje się do udzielenia kursantowi wskazówek praktycznych oraz potwierdzenia że odbył określoną ilość godzin jazdy.

Tutaj masz adres gościa, który oferuje takie kursy po polsku, norwesku lub angielsku, przeprowadza je u klienta na miejscu
www.trucksor.no
telefon pod którym można uzyskać info w j. polskim 96859790
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Justyna xxxx
(Dzastina)
Wiking
A wiecie coś o kobitach pracujących po takim kursie ?? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok