reklama | kup tutaj »

A JAK MÓWI SIĘ U CIEBIE?

Kasia K
Kasia K
(KasiaKacz)
1,444
  • Zgłoś
Akcja “A jak mówi się u Ciebie?” powstała z inicjatywy Fundacji Edukacji Polonijnej, która na co dzień zajmuje się promocją nauki języka polskiego w środowiskach polonijnych. Po raz kolejny FEP z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) zwraca uwagę na piękno języka polskiego oraz uniwersalną wartość, jaką jest ojczysta mowa.

LINK: http://koniecjezykazaprzewodnika.pl/ - ZOBACZ PEŁNĄ WERSJĘ
na podanej stronie znajdziesz przycisk do historii

Nagranie z przymrużeniem oka i odrobiną humoru zwraca uwagę na różnorodność i bogactwo językowe, charakteryzujące polską mowę, jednocześnie podkreślając wartość jaką jest znajomość języka ojczystego. Świadomość istnienia poszczególnych składowych tworzących polską kulturę językową pozwala dostrzec w języku jego piękno, bogactwo oraz unikatowość.

Działalność Fundacji opiera się na współpracy z ambasadami oraz instytucjami polonijnymi, a także na wspieraniu różnych inicjatyw edukacyjnych, czego przykładem jest współpraca z Polonijką - Polonijną Szkołą Podstawową (https://polonijka.edu.pl), dzięki której polskie dzieci mieszkające poza granicami Polski mogą poznawać język ojczysty oraz geografię, kulturę czy historię naszego kraju.

Realizacja nagrania: www.filmowelove.pl
Fundacja Edukacji Polonijnej: http://polonia.edu.pl
Kategoria: Polacy w Norwegii
Pokaż więcej Ukryj
Dodano: 19-02-2018 08:01 (0 głosów) 0.0

Podobne filmy
Gość
Wyślij


Podaj powód zgłoszenia
Wyślij zgłoszenie

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok