Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
zenon niepsuj Karol2101 Bogdan Sylwestrzak (3751 niezalogowanych)
10 Postów
Beti M.- K.
(BetiMK)
Wiking
gabriel napisał:
Eryk, Beata napisał:
... W NAV trzeba podac adres zameldowania w Norge,
I znow z wlasnego doswiadczenia dodam, ze ja ubezpieczenie dostalam, wyslano mnie tez na kursy dokwalifikujace czy przekawalifikujace(jak zwal tak zwal).Faktem jest,ze "odchaczalam" sie przez internet i propozycje pracy tez przez internet, ale przez ten caly czas przebywalam w NO.

I- W Norge nie jest problemem podać adres zamieszkania -a nie zameldowania - Tu meldunek nie ma takiego znaczenia jak w Polsce ...
Wystarczy tylko podać jakikolwiek adres ze skrzynką listową i po kłopocie..
np. wieszasz sobie własną skrzynkę opisaną nazwiskiem obok innych w dowolnie wybranym punkcie miasta i na ten adres będzie przychodzić korespondencja urzędowa.
II-Ty ubezpieczenie dostałaś jako współmałżowin i tyle a te inne sprawy są tylko dodatkami , skoro ujełaś je w formularzu rejestracyjnym to urząd się do nich tylko dostosowuje...


Gabriel widze ze nie czytales pierwszego mojego postu....
Gdy rejestrowalam sie w NAV mojego obecnego meza,wtedy chlopaka, znalam 3 miesiace wiec jak moglam dostac ubezpieczenie jako wspolmalzponka???nie bylismy nawet w konkubinacie...a wlasnie chodzilo o to bym miala ubezpieczenie i legalny pobyt do czasu podszkolenia jezyka i znalezienia pracy w no.
Lidka prosila tu o rady a przerodzilo sie to w bezsensowna dyskusje...
Zamiast sobie wzajemnie pomagac to juz zaczynaja sie kombinacje... nie dziwie sie ze norki zaczynaja mec negatywna opinie o polakach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Eryk, Beata napisał:

... nie dziwie sie ze norki zaczynaja mec negatywna opinie o polakach.

Norgi mają taka opinię o każdym z którym się spotykają na jaką ten ktoś sobie w ich oczach zasłużył...

U mnie w pracy ludzie patrzą się na to co Ja robię i jak to wykonuję .

Natomiast dyskusja na temat innych moich pobratymców niczym się nie różni od tej w jaki sposób traktują swoich współziomków... którzy są notowani pozytywnie lub negatywnie w środkach masowego przekazu i tyle .

Tu w miejscowej prasie mało słychać o przemycie przez polaków , więcej jest wiadomości o szwedach i Norgach którzy na potęgę szmuglują całymi rodzinami tytoń i artykuły spożywcze , i to jest głównie tematem negatywnych dyskusji i opinii...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
A ja dalej chcialbym wiedziec czy kazdy kto wpadnie do Norge moze sie zarejestrowac? Nie laczenie rodzin,nie przyjazd do kolegi,chlopaka czy mamy.Teraz jeszcze dowiadujemy ze i ubezpieczenie nawet bedzie mial taki ktos.HMMMMMMM zaczne naprawde sciagac ludzi z kraju tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(lidka)
Wiking
do Eryka i Beaty- moze i znasz przepisy(troche)-ale te stare -poniewaz teraz wystarczy sam fakt iz jestem w ciązy -bez dokumentowania ze jestesmy ze soba 2 lata...; od niedawna przepisy troche sie zmieniły i prace teraz tez mozna podjąć czekajac na pozwolenie z policjii/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Beti M.- K.
(BetiMK)
Wiking
Do Lidki, no to super, najwazniejsze bys nie musiala placic za porod i pobyt w szpitalu
Ps.Jak pisalas moga to byc stare informacje(tak jak pisalam, sprzed 2lat) i fajnie ze zmienily sie na lepsze
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
do lidki
tak wszystko sie zgadza ze bedac w ciazy masz opieke zdrowotna nawet jak niemasz pozwolenia , ale dowiec sie w swoim nawie czy napewno dostaniesz becikowe , z tego co mi powiedzieli u mnie w nawie to musze miec udokumentowane 6 miesiecy przed porodem ze tu bylam i dopiero wtedy mi sie nalezy , moze tylko mnie tak chciala zbyc zebym nieskladala wniosku , ale to samo mi powiedzialy dziewczyny ktore tu juz rodzily , a jedna co zlozyla o przedluzenie pozwolenia w pazdzierniku zeszlego roku a w styczniu tego roku urodzila a pozwolenie dostala dopiero w czerwcu , wogole niedostala becikowego bo powiedzieli ze jej sie nienalezy(mimo ze ma synka ktory chodzi do przedszkola ju drugi rok ), moze gdyby miala ze oczekuje na przedluzenie poprzedniego pozwolenia to jeszcze by mozna bylo zlozyc odwolanie ale ze nic takiego niemiala ,i nie dali jej ,tak wiec sie upewnij czy niepotrzebujesz tych min.6 miesiecy pobytu
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(kacper000)
Wiking
a czy ktos moze mi napisac jak otrzymac staly nr personalny ?
jestem w norwegi prawie 3 lata i jakos przeoczylem to a teraz bedzie mi potrzebny bo z tego co wiem do kuroniowki takowy jest potrzebny ....
jakie dokumenty potrzebuje?
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Nieee, no nie wiem jak Wy... ale Ja po niektorych dzisiejszych przebudzeniach, padam na cycki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
Sethur napisał:
Nieee, no nie wiem jak Wy... ale Ja po niektorych dzisiejszych przebudzeniach, padam na cycki

to jest najbardziej roztargniony dzień w tym roku to już jakiś czwarty post po przebudzeniu
tym bardziej że temu kacprowi to przypomina się mi że kilka dni temu pisałem w innym wątku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
a może międzyczasie powstał nowy kuroniówkowy urząd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok