Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Czytali temat:
Jan Maryjan Piotr Pańczak Mycha Mycha Radek Tynek Bogusz Roszkowski Piotrek1980 Sebastian4 Seweryn 31 Gin+Tonik (5374 niezalogowanych)
7 Postów
Tomasz Semczyk
(sempacz)
Wiking
To w takim razie moja dziewczyna moze sie poruszac autem zarejestrowanym na kogos z Polski?? Czy moze wtedy musi miec jakies upowaznienie ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Jezeli samochód jest zarejestrowany na ciebie, to nie moze, bo nikogo nie bedzie obchodzilo ze ona tu na chwile tylko... jesli przyjedzie innym samochodem to moze jezdzic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Semczyk
(sempacz)
Wiking
Skorzystalem z numeru: 03012 Toll. Tam pan powiedzial mi ze osoba ktora przebywa do roku czasu w Norwegii moze sie tu poruszac samochodem ktory w Polsce jest zarejestrowany na mnie. ZAKAZ poruszania sie dotyczy mnie i nie ma znaczenia czyje to auto czy jest ono z Polski czy ze Szwecji.

W praktyce oznacza to ze od granicy norweskiej musze siedziec na siedzeniu pasazera.


Jezeli pan w informacji Toll sie myli to prosze mnie poprawic.

A tak dla swietego spokoju chyba bede musial i tak wyslac prosbe o przedluzenie tego okresu o nastepny rok i bedzie najbezpieczniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
kolega nie siedzial a stal obok na parkingu,zona byla w sklepie i czekal na nia!!! nie prowadzil,tlumaczyl ze zona przyjechala na wakacje tylko tym samochodem itd itd itd itd to juz jest nudne naprawde wynik 70000 clo i podatek. dziekuje za uwage.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
sempacz napisał:
Skorzystalem z numeru: 03012 Toll. Tam pan powiedzial mi ze osoba ktora przebywa do roku czasu w Norwegii moze sie tu poruszac samochodem ktory w Polsce jest zarejestrowany na mnie. ZAKAZ poruszania sie dotyczy mnie i nie ma znaczenia czyje to auto czy jest ono z Polski czy ze Szwecji.

W praktyce oznacza to ze od granicy norweskiej musze siedziec na siedzeniu pasazera.


Jezeli pan w informacji Toll sie myli to prosze mnie poprawic.

A tak dla swietego spokoju chyba bede musial i tak wyslac prosbe o przedluzenie tego okresu o nastepny rok i bedzie najbezpieczniej.

Pan w informacji mize sie mylic i nie mylic, my tu z doswiadczenia wiemy, ze Norwegowie mowią rozne rzeczy.... Najlepeij napisz do toll`u list z potwierdzeniem odbioru i popros o odp na pismie czy moze twoja dziewczyna jezdzic czy nie moze. Wtedy w razie czego bedziesz mial podkładkę.
Poza tym wydaje mi sie ze pan mial na mysli osobe z legalnym pobytem w NO. A twoja dziewczyna ma takowy? Czy tylko na troche przyjechała?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Semczyk
(sempacz)
Wiking
Wiesz mylisz pojecia troche, bo dziewczyna jest dla mnie zupelnie obca osoba wedlug prawa, natomiast jezeli to jest zona to jest mozliwosc ze jezeli maz nie moze juz uzywac polskiego auta to i na zone to moze przejsc. To sa odrebne przepisy wtedy i nie wiem dokladnie jak to jest. Ale w tej sytuacji doslownie zapytalem sie czy osoba ktora przyjezdza w odwiedziny do mnie moze przyjechac i poruszac sie w Norwegii samochodem zarejestrowanym w Polsce na mnie odpowiedzial : TAK


Przepraszam to bylo do Fazi'ego.



Do Hilton, myslisz ze wprowadzaja nas w blad??? Specjalnie odnalazlem informacje w ktorej jest wypisane ze jezeli sie nie jest pewnym czy mozna uzytkowac samochod nalezy zadzwonic pod wyzej wymieniony nr. aby sie dowiedziec. Wiec cos tu jest nie tak jezeli tam mowia niezgodnie z prawda to znaczy ze w tym kraju jest jeden wielki burdel
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
sempacz napisał:
Wiesz mylisz pojecia troche, bo dziewczyna jest dla mnie zupelnie obca osoba wedlug prawa, natomiast jezeli to jest zona to jest mozliwosc ze jezeli maz nie moze juz uzywac polskiego auta to i na zone to moze przejsc. To sa odrebne przepisy wtedy i nie wiem dokladnie jak to jest. Ale w tej sytuacji doslownie zapytalem sie czy osoba ktora przyjezdza w odwiedziny do mnie moze przyjechac i poruszac sie w Norwegii samochodem zarejestrowanym w Polsce na mnie odpowiedzial : TAK


Przepraszam to bylo do Fazi'ego.



Do Hilton, myslisz ze wprowadzaja nas w blad??? Specjalnie odnalazlem informacje w ktorej jest wypisane ze jezeli sie nie jest pewnym czy mozna uzytkowac samochod nalezy zadzwonic pod wyzej wymieniony nr. aby sie dowiedziec. Wiec cos tu jest nie tak jezeli tam mowia niezgodnie z prawda to znaczy ze w tym kraju jest jeden wielki burdel

sempacz, norwegia to zagmatwany kraj i tu twoja dziewczyna według prawa wcale nie musi byc obcą osoba moze byc jak zona.
Moga podawac rozniste informacje, jak nie masz na papaierze, to nie ryzykuj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Semczyk
(sempacz)
Wiking
W takim razie bede musial sie jeszcze dowiedziec. dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
181 Postów
D K
(antypolak)
Stały Bywalec
Sorki, że się wtrące... Jak już wcześniej pisałem tu chodzi konkretnie o daną osobę, która przebywa legalnie na terenie Norwegii 186dni w ciągu roku i chce KIEROWAĆ tu autem MUSI jeżdźić autem na norweskich numerach. Ale może poruszać sie autem na polskich numerach jako PASAŻER. Ale może też wystąpić kłopot gdy auto prowadzi współmałżonek, lub konkubent mieszkający nawet na stałe w Polsce..I trzeba sie ostro tłumaczyć tym bardziej gdy sie ma problem z znajomością języka. Proponuje nie ryzykować...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
czyli jesli sempacz mieszka w NO ponad rok, to nie istotne czy jego dziewczyna przyjedzie JEGO samochodem teraz. Moze jezdzic jako pasazer, ale trzeba wtedy mowic ze ta pania za kierwonica to daleka kuzynka i tylko pozyczyla samochod na dwa tygodnie, gdyz przyjechala z wizytą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok