Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Marzena D........a danutka solowij Ela B. nadin . Agnieszka Poniecka kasia Nowak Sara74 RomanD (5545 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
To musze cie poinformowac, ze pan z sanepidu wcale taki poinformowany nie jest. Tak bylo chyba kilkanascie lat temu.
Obecnie wymagane do wwjazdu do Norwegii jest:
-szczepienie na wscieklizne
-badanie krwi na antyciala
-odrobaczenie.
-ID chip
Inne szczepienia nie sa nawet wymagane, tak samo jak to zaswiadczenie o stanie zdrowia zwierzecia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tina Kandzia
(Nusika)
Wiking
JESLI CHODZO O SAMOLOT TO MUSI MIEC TE SAME BADANIA...JEDYNIE CO DO KRWI TO JUZ ZALEZY OD CELNIKA CZY SPRAWDZI CZY NIE . MI RAZ SPRAWDZAL TYLKO PASZPORT A RAZ WSZYSTKO .. GODZINA DLUZEJ NA ODPRAWIE...TRZEBA JESZCZE MIEC KLATKE NA PRZELOT,,KOSZT NIE JEST TAKI WIELKI ZA BILET DLA PSA,,,10 EURO ZA KILOGRAM PIESEK JEST W LUKU BAGAZOWYM.
NORWEGIAN TO JEDYNA LINIA LOTNICZA OFERUJACA TAKA USLUGE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Anna82)
Wiking
Moja psinka juz jest w Norwegii od sierpnia czip, badanie krwi, odrobaczenie 48 godzin przed wyjazdem data i godzina wpisana w paszport, po przyjezdzie do Norwegii w ciagu 7 dnii trzeba sie zglosic do weterynarza aby piesek dostal kolejna tabletke na odrobaczenie.

Co do badania krwi moj weterynarz wysylal probke do Niemiec jest taniej i o wiele szybciej niz w Puławach, ja placilam 250 zl i czas oczekiwania okolo tygodnia.

życze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty

(jakobi)
Stały Bywalec
Witam,
Też mamy psa, a tutaj znajdziesz krótki opis co do zasad i link do urzędu norweskiego: www.minnorge.com/informacje/nasze-zwierze-w-norwegii
Pozdrawiam z Bergen
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty

(jakobi)
Stały Bywalec
Acha, my badanie na przeciwciała robiliśmy tutaj, jest taniej i szybciej nawet niż w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Roksana Muszyńska
(roxanka)
Początkujący
Mam pytanko. Jesli jestem juz z psem w norwegii, mam wszystkie badania, pieczatke od veta z norwegii, ze bylam na odobaczeniu itd to czy przy wyjezdzie do polski (przez szwecje) musze isc znowu z psem na odrobaczenie? Polska nie wymaga odrobaczenia ale nie wiem jak jest w szwecji. A tak wogole to co jaki czas w norwegii powinno sie odrobaczac psa? bo w pl odrobaczalam go co 3 miesiace ale nie wpisywalam nigdy tego do ksiazeczki. A tu jakie sa wymogi??? Prosze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Wjeżdżając do Szwecji nie trzeba mieć odrobaczenia, problem powstaje gdy chcemy wrócić do Norge. Nawet gdy jedziemy na zakupy do Szwecji to pies musi byc odrobaczony, jak nie jest to wzywają weterynarza na nasz koszt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
W ciagu 10 dni przed wjazdem do Norwegii musisz odrobaczyc psa i miec na to pieczatke w paszporcie. Czyli odrobaczasz w Polsce.
Po przyjezdzie do Norwegii musisz odrobaczyc psa ponownie w ciagu 7 dni i musisz takze miec na to pieczatke w paszporcie.

Jezeli jedziesz tylko do Szwecji to w ciagu 2 ostatnich dni prze powrotem musisz odrobaczyc psa. Odrobaczasz wtedy sam - srodek kupujesz w aptece i wypelniasz sama druk, ktory okazujesz jakby co celnikom. Druk jest na stonach mattilsynet.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
to jakies chore.....
te robakli to juz ze starchu przed tymi tabletakmi pozdychają! co kilka dni tabletka(wez pigułke).....
psiny biedne sie wycierpią i namecza przez te ich wymogi...
chciałem swojego Liona przywiezc na kilka tyg, bo jeden norek ma suke, a mój straszny jebak,a ze polak to gwarancja IQ dla potomków : ))
ale odpusciłem czytając to wszystko.....
Moze w polandii mu jakies jebanko znajde i to bez tabletek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Mozna by dyskutowac czy jest to potrzebne czy nie. W Szecji wystepuje pewien rodzaj tasiemca co nie jest grozny dla psa lecz dla czlowieka:
weterynarzwarszawa.com/poradnik-medyczny...netrzne/alweokokoza/

Podobno nie wystepuje on w Norwegii, chociaz ciezko uwiezyc, ze taki lis trzyma sie tylko po jednej strony granicy. Pewnie szweckie zwierzaki sa takie madre, ze wiedza gdzie ta granica lezy i takie praworzadne, ze jej nie przekraczaja.
Choc moze wytlumaczenie jest prostsze - w Szwecji tansze zarcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok