Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Proszę o przetłumaczenie przepisu-gulrotkake - Norwegia

Czytali temat:
Damian J Magda Lena Natali B K MN Kasia K Ewa Adam Ja Gabriel Ole_Nordmann Oliwia Dobrowolska Aleksandra Janewicz (1188 niezalogowanych)
4 Posty
Oliwia Dobrowolska
(OliwiaDobrowolska)
Wiking
Witajcie moi drodzy. Dostałam ciasto marchewkowe z Norwegii GULROTKAKE z firmy MOLLERENS. Niestety nie umiem przetłumaczyć przepisu. Proszę o przetłumaczenie. W załączniku zdjęcia przepisu. Pozdrawiam.



Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Oliwia Dobrowolska
(OliwiaDobrowolska)
Wiking
Czy wiesz jak tłumacz tłumaczy? No właśnie... Poza tym nie wiem co to jest ''ss', może ktoś znający norweski będzie bardziej obeznany. To kwestia indywidualna czy to strata czasu czy chęć pomocy. Widziałam, że jakaś Pani wstawiła przepis i bez problemu ktoś jej przetłumaczył dlatego wstawiłam swój...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
169 Postów
Magda Lena
(madeleine)
Stały Bywalec
ss to jest łyżka stołowa a ts to łyżeczka do herbaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
169 Postów
Magda Lena
(madeleine)
Stały Bywalec
1. Nastaw piekarnik na 175 stopni Celsjusza. Torebkę z kawałkami marchewki wsyp do miski. Dodaj 1,5 decylitra oleju i 3 dl. wody. Wymieszaj i zostaw na 10 min. żeby odpoczęło (zostaw na dłużej żeby kawałki marchewki stały się bardziej miękkie i troszkę większe)
2. Wsyp ciasto (ten proszek z drugiej torebki pewnie) do tych kawałków marchewki i wymieszaj dokładnie. Przelej ciasto do foremki wysmarowanej masłem (mała podłużna foremka lub okrągła 22-24cm). Piecz na środkowym poziomie piekarnika przez około 35-40 min. Ciasto pozostaw na kratce do wystygnięcia.
3. Glazurę (lukier) wymieszaj z 3 łyżkami stołowymi wody lub śmietany do uzykania gładkiej glazury. Żeby uzyskać białą ładną glazurę można dodać serka homogenizowanego naturalnego. No i na koniec glazurą posmaruj ciasto

Tips:
1. opakowanie tego ciasta marchewkowego
2. 3dl wody
3. 1,5dl oleju neutralnego smakowo np. słonecznikowy, rzepakowy…
4. 150g bakalii – nie podano w przepisie gdzie je dorzucić
5. 150g. posiekanej czekolady – nie podano w przepisie gdzie ją dorzucić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Oliwia Dobrowolska
(OliwiaDobrowolska)
Wiking
Dziękuje bardzo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Oliwia Dobrowolska
(OliwiaDobrowolska)
Wiking
Ole_Nordmann napisał:
jakies dziekuje by sie przydalo dla Magdaleny od autorki tematu....

Proszę sobie darować złośliwości. Oczywiste, że podziękowałam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok