Rafico napisał: Witam czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak uzyskać dopłatę rozłąkową w Norwegii ?
----------
Wczoraj było pytanie o....."pieniazki za poród" ( nie o becikowe), dziś....dopłata rozlakowa....dobre .Kto to wymyśla?
Pewnie chodziło o merutgifter.
amkanok napisał: No wlasnie mozesz wyjasnic co to jest merutgifter.
-----------------
To odpis od bazy opodatkowania kwoty liczonej dziennie za czas pobytu w Norwegii żywiciela rodziny w PL wyrażającej koszt " dożywiania", zmieniany co roku.To bardzo istotny odpis podatkowy,po odpisie mieszkaniowym + inne. Prościej: to dawanie pieniędzy nie wprost - przez zmniejszenie podatku dochodowego.Połączenie tego odpisu z drugą klasa podatkowa daje już duży kop finansowy w rozliczeniu rocznym.
Cortez1 napisał: amkanok napisał: No wlasnie mozesz wyjasnic co to jest merutgifter.
-----------------
To odpis od bazy opodatkowania kwoty liczonej dziennie za czas pobytu w Norwegii żywiciela rodziny w PL wyrażającej koszt \" dożywiania\", zmieniany co roku.To bardzo istotny odpis podatkowy,po odpisie mieszkaniowym + inne. Prościej: to dawanie pieniędzy nie wprost - przez zmniejszenie podatku dochodowego.Połączenie tego odpisu z drugą klasa podatkowa daje już duży kop finansowy w rozliczeniu rocznym.
a co to jest baza opodatkowania?i odpis mieszkaniowy?a te inne to jakie ?
amkanok napisał: Cortez1 napisał: amkanok napisał: No wlasnie mozesz wyjasnic co to jest merutgifter.
-----------------
To odpis od bazy opodatkowania kwoty liczonej dziennie za czas pobytu w Norwegii żywiciela rodziny w PL wyrażającej koszt \\\" dożywiania\\\", zmieniany co roku.To bardzo istotny odpis podatkowy,po odpisie mieszkaniowym + inne. Prościej: to dawanie pieniędzy nie wprost - przez zmniejszenie podatku dochodowego.Połączenie tego odpisu z drugą klasa podatkowa daje już duży kop finansowy w rozliczeniu rocznym.
a co to jest baza opodatkowania?i odpis mieszkaniowy?a te inne to jakie ?
------------------------
Wybacz,nie bede odbierał chleba specjalistom )) Zwroc sie do sensownego ksiegowego.
Cortez1 napisał: amkanok napisał: No wlasnie mozesz wyjasnic co to jest merutgifter.
-----------------
To odpis od bazy opodatkowania kwoty liczonej dziennie za czas pobytu w Norwegii żywiciela rodziny w PL wyrażającej koszt \" dożywiania\", zmieniany co roku.To bardzo istotny odpis podatkowy,po odpisie mieszkaniowym + inne. Prościej: to dawanie pieniędzy nie wprost - przez zmniejszenie podatku dochodowego.Połączenie tego odpisu z drugą klasa podatkowa daje już duży kop finansowy w rozliczeniu rocznym.
amkanok napisał: Cortez1 napisał: amkanok napisał: No wlasnie mozesz wyjasnic co to jest merutgifter.
-----------------
To odpis od bazy opodatkowania kwoty liczonej dziennie za czas pobytu w Norwegii żywiciela rodziny w PL wyrażającej koszt \\\" dożywiania\\\", zmieniany co roku.To bardzo istotny odpis podatkowy,po odpisie mieszkaniowym + inne. Prościej: to dawanie pieniędzy nie wprost - przez zmniejszenie podatku dochodowego.Połączenie tego odpisu z drugą klasa podatkowa daje już duży kop finansowy w rozliczeniu rocznym.
to wez to przetlumacz na polski
------
Bier kwit w witki, zgryzmol krzyżyki gdzie trza,kopsnij na pocztę i....hajs bedzie. Tak ok?
Nasza strona korzysta z plików cookie w celu optymalizacji działania strony, analizowania ruchu oraz dostosowywania treści i reklam do Twoich preferencji. Zgodnie z wymogami Google, korzystamy z trybu zgody, który pozwala kontrolować, jakie dane są gromadzone i przetwarzane. Możesz wyrazić zgodę na wszystkie kategorie plików cookie lub zarządzać swoimi preferencjami. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Niezbędne
Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Są one ustawiane w odpowiedzi na działania użytkownika, takie jak ustawienia prywatności, logowanie lub wypełnianie formularzy. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych.
Analityczne
Pliki cookie analityczne pozwalają nam mierzyć ruch na stronie i analizować, jak użytkownicy z niej korzystają. Dzięki temu możemy poprawiać funkcjonowanie strony oraz dostosowywać jej treści do potrzeb użytkowników. Korzystamy z Google Analytics w trybie Consent Mode, który działa zgodnie z Twoimi preferencjami. Jeżeli nie wyrazisz zgody, Google Analytics ograniczy gromadzenie i przetwarzanie danych.
Marketingowe
Pliki cookie marketingowe są wykorzystywane do personalizacji reklam, które widzisz zarówno na naszej stronie, jak i na stronach partnerów zewnętrznych. Dzięki nim reklamy są bardziej trafne i odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Google Ads działa zgodnie z trybem zgody, który dopasowuje poziom personalizacji reklam do Twoich ustawień. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby Twoje dane były wykorzystywane do wyświetlania spersonalizowanych reklam.