Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Łódka z Polski - Norwegia

Czytali temat:
przemek brach PAWEL GROCHALA Kasia Lech Kamil Wisniewski Wojciech Piotr (2481 niezalogowanych)
12 Posty
Wojtek Borowski
(wojtek1979)
Wiking
Witam, mam pytanie czy ktoś juz sprowadzał łódke z Polski do Norwegii dla celów rekreacyjnych. Chcę przywieżć z Polski łódke około 4 metrów długośći z silnikiem. Nie zamierzam jej rejstrowac w Norwegii. Czy na granicy mogą sie przyczepić celnicy o te łódz? Mieszkam nad fiordem i fajnie jest popływac oraz połapać rybki.

Dziekuje za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
Pawel K.
(paco)
Początkujący
istnieje wielkie prawdopodobienstwo ze toll bedzie mial cos do powiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Od lodki zaplacisz tylko Mva (25%) od deklarowanej wartosci. Od silnika ,a w zasadzie od mocy silnika bedziesz musial zaplacic engangsavgift (wg.kalkulatora) + Mva. Poszukaj na www.toll.no.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
w razie kontroli na granicy powiedz ze jestes turysta i przyjechales na 2-3 tygodnie, puszcza Cie bez problemu, tylko nie machaj norweskimi dokumentami, noo i auto tez na polskich blachach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
...tak, tylko w razie czego wez adres od BiZi'ego... tak, zebys wiedzial gdzie wyslac rachunek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wojtek Borowski
(wojtek1979)
Wiking
Interesuje mnie własnie przywiezc łódz z polski jako turysta , nie zamierzał bym jej clić. Jak by sie pytali to na czas wakacji ją zabrałem z kraju. A propo samochodu to juz polski dawno sprzedałem i teraz posiadam tylko norweski. Przeszedł by ten numer?
Dziekuje wszystkim za pomoc.
Wojtek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Ach ta polska mentalność...
Przeszedłby ten numer?
A jak to załatwić zeby nie zapąłcić?
A jak zrobic zeby sie nie narobic?
Człowieku nie zdenerwuj sie, ale przeczytaj jeszcze raz coś napisał, zastanów sie nad tym, przemysl i odpowiedz sobie na pytanie PO CO CHCESZ JA PRZEWIEZC JAKO TURYSTA? Przeciez ty nie jestes turystą z Polski, skoro masz norweskie blachy. Zali ci oclic? To sprzedaj w PL i w Niorge kup drugą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Witam Hilton.
Mnie też interesuje ten temat, ale to ma być jacht żaglowy 7m po pokładzie, silnik już ty jest.O ile mi wiadomo to tylko auta nie podlegają prawu celnemu o przesiedleniu mienia , całą reszte można podłączyć tylko jakie są wymagania co do takiego przypadku i gdzie znalęźć info po polsku lub ang.Dzięki.
POzdawiam WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Napisalem to wyzej. Zachcialoby sie odrobine poszukac.


Link bezposredni:
www.toll.no./templates_TAD/Topic.aspx?id...O&parentid=44775

Akcyza za silnik kosztuje to 150,50kr + mva od konia mechanicznego za silnik o mocy pow. 9km.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Dzieki i sorki Sethur, nie zauważyłem linka, silnik mam tu na miejscu norweski. Jach prawdopodobnie przyjedzie jak nie wykończony i wtym problem , zabudowuje go samodzielnie, ale przy najbliższym kursie po fajki do szwedów stane na toll, może wyrwe jakąś broszure lub info. Takk,WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok