Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciesn nadgarstka... - Norwegia

Czytali temat:
krzysztof ............. bodek300 b emilia laura Mariola G Ewa Adam Beata B... Mariusz Dunisławski Ewelina Pe AniaD (4649 niezalogowanych)
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Mam pytanie w tej sprawie, juz mam to zdiagnozowane i czekam na wyznaczenie terminu operacji. Sa osoby, ktore to maja lub mialy? Mecze sie z tym od 7 lat. Jak wyglada taki zabieg, jak dlugo jest sie niesprawnym po zabiegu itp...podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Ja miałam mieć operacje ale lekarz wyslal mnie do fizjoterapeutki i pomogly mi masaze.Zrobil tez badania.Ale z tego co sie dowiedzialam od fizjoterapeutki to jest to operacja pod narkozom ,nacinaja nadgarstki wzdluz i przecinaja sciegna ,napewno dretwieja ci bardzo rece.Na zwolnieniu jest sie okolo 2-3 miesiace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ja mialem, lekarz dal mi leki przeciwzapalne i sterydy. Po paru tygodniach przeszlo. Operacja to podobno ostatecznosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
No wlasnie u mnie ma byc operacja, tak juz bardzo sa rece zniszczone.. Tylko termin maja wyznaczyc. Czekam 4 miesiace, wiec mam nadzieje ze juz niedlugo. Funkcjonowac poprawnie sie nie da.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Temat w gore, ktos cos? Nie mam juz sily czekac, rece bola coraz bardziej, pracowac musze, a tu zonk, zarezerwowana godzina na styczen to nie operacja, tylko jeszcze jeden specjalista, ortopeda...brak komunikacji czy koniecznosc? Jezeli na nevrofysiologi wydali wyrok operacja, to po co tu jeszcze ortopeda. Tak ma byc? W sumie to juz poltora roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
100 % sykemelding, do rozwiazania problemu przez Ahus....uwielbiam mojego lekarza...tylko rece bola masakrycznie. I pojawia sie inny problem, wskazana zmiana pracy, na niefizyczna, czyli co? Jesli nie sklep, magazyn, kantyna czy sprzatanie, to co ja tu moge robic? Jakies pomysly na prace bez nadwyrezania rak, bo problem dotyczy obu? Konsultant wstepnie odmowil mi skierowania na barnehagessistent bo nosic dzieci trzeba, no to co jeszcze moge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

(cosmeticgeek)
Wiking
Moja mama miała operacje na zespól cieśni nadgarstka, nie była pod narkoza tylko na miejscowym znieczuleniu. W Norwegii nie jest to operacja tylko zabieg. Trwał około 30 minut. W sali był lekarz, pielęgniarka moja mama i ja jako tłumacz. Nic strasznego, odwrócisz głowę i się szybko tym zajmą. Nawet krwawic nie będziesz. Ważne, żebyś po zabiegu,nie bawiła się myszą od komputera.. bo dłużej będzie Cie bolec po operacji. Dostaniesz fizjoterapeutę po zabiegu i musisz iść na każdy zabieg z fizjoterapeuta. Dostaniesz tez sykemelding. Stosuj się do zaleceń lekarza i fizjoterapeuty. Jeśli wszystko będzie dobrze wracasz normalnie do pracy, ze wskazaniami do nie przeciążania reki na jakiś wyznaczony okres. Zmianę pracy albo nie możliwość zatrudnienia masz tylko wtedy kiedy po operacji coś jest nie tak i ręka nie jest sprawna. Jeśli wszystko jest sprawne to nie dostaniesz żadnych wskazań.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Zle sie wyrazilam, oczywiscie ze zabieg a nie operacja. I jak napisalam nie dostalam zakazu, tylko wskazanie na zmiane pracy na nie fizyczna. Czytalam jak to mniej wiecej wyglada, wiec nie boje sie, meczy mnie tylko czekanie i czekanie, przy nieustannym bolu rak. Uwierz mi, to ciagnie sie juz kilka lat i nerw jest bardzo nadwyrezony. Fizjoterapeuta...brzmi dobrze, a zdradzisz mi, czy platny...pewnie tak, a operacja juz nadwyrezy budzet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

(cosmeticgeek)
Wiking
zabieg nie jest drogi jeśli dobrze pamiętam, to moja mama zapłaciła tylko za opatrunki jakieś 300 kr ( robiła ten zabieg rok temu) a fizjoterapeutę dostała 10 zabiegów za darmo i później jeśli było trzeba to był refundowany w jakimś stopniu. Ten za darmo to był taki komunalny fizjoterapeuta, jak chcesz się wybrać do jakiegoś prywatnego, to wtedy płacisz normalnie.
Jeslli twoje lekarstwa, zabiegi, wizyty lekarskie lub inne zdrowotne rzeczy, np. fizjoterapeuta przepisany przez lekarza,przekroczą koszty 2000kr rocznie dostajesz tzw. frikort i do końca roku, w którym dostałaś ta kartę nie płacisz za żadną wizytę, itd. Oczywiście jeśli pracujesz legalnie i odprowadzasz podatki. No i oczywiście, jeśli nie podwyższa sumy kosztów na ten rok.

www.helfo.no/privatperson/frikort/Sider/default.aspx#.VJ2JIl4Ag
tutaj masz informacje o tej karci.
Przynajmniej tak było w wypadku mojej mamy.

A jeśli chodzi o czekanie to teraz jest dłuższy czas oczekiwania na zabiegi i operacje, masz gdzieś ze dwie konsultacje zanim dostaniesz termin. Ja uważam ze tak jest lepiej jak skonsultuje Cie dwóch lekarzy zamiast jednego, bo w przypadku mojej mamy zabieg był zbędny...młody lekarz źle ocenił sytuacje. Wiec lepiej jak pochodzisz na konsultacje będziesz miała pewność ze zabieg zostanie dobrze wykonany i wykonany tylko wtedy kiedy jest faktycznie potrzebny. Jeśli wykonają Ci go nie potrzebnie bądź źle, uwierz mi będziesz miała więcej bólu, nie potrzebnego stresu i problemow po niż przed.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
No to nie jest tak tragicznie, jak sie spodziewalam, a o frikort oczywiscie wiem. Jak na razie to mialam badanie EMG i po nim decyzje, ze jest konieczna operacja w obu lapakch, no i teraz z ortopeda koncem stycznia...czyli wszystko na dobrej drodze...pozostaje tylko czekac. I sie nie martwic...heh. A ze zabieg jest potrzebny to rzecz oczywista, mam problem z poniesieniem szklanki wody, i mowie powaznie, nie wspominajac o uczesaniu sie...Caly czas pracowalam fizycznie i to ciezko, wiec sa efekty. Zamiast od razu cisnac do lekarza, to sie czlowiek martwil co pracodawca powie...i pracujac wyl z bolu...a w cholere z tym. Bardzo ci dziekuje Marta za naswietlenie problemu. Dzieki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok