Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Becikowe w Norwegii, a poród w Polsce. - Norwegia

1 Post
Kamila ?
(Kamyczek88)
Wiking
Witam
Na początku od razu przepraszam, wiem że temat był już poruszany, ale post z podobnym problemem znalazłam tutam z okresu 2 lat wstecz. Dlatego pozwoliłam sobie na ponowienie zapytania, bo wiem że przepisy mogły się zmienić.
Mianowicie, jeśli posiadam pozwolenie na pobyt stały z numerem personalnym, czy chcąc urodzić w Polsce, mogę otrzymać becikowe z Norwegii ? Może ktoś z Was jest na czasie z tym tematem i mógłby pomóc ?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty

(ewaw200817)
Nowicjusz
musisz urodzic w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Kamyczek88 napisał:... czy chcąc urodzić w Polsce, mogę otrzymać becikowe z Norwegii ? Może ktoś z Was jest na czasie z tym tematem i mógłby pomóc ? .
Jeżeli będziesz Rodzić na Terenie Polski , to będziesz podlegać Przepisom Prawa Polskiego , dlatego też będziesz mogła starać się jedynie o POLSKIE BECIKOWE , o ile spełnisz wszystkie obostrzone ostatnio przepisy okołoporodowe .
---
Dlatego też NIE dostaniesz Nic z Norge / Becikowe / . Pozostałe świadczenia jak najbardziej chociaż też trzeba spełnić niektóre obostrzone ostatnio wymagania ...
---
I odwrotnie ...
JAK Urodzisz w Norge , to będziesz podlegać NORWESKIM Przepisom SOCJALNYM , dlatego jak przedtem w Norge nie pracowałaś , to będzie przyznane becikowe , które można wybrać w ratach .
Przed Porodem część i po porodzie reszta ...
---
Cóż , każda chciała by tanio rodzić , a drogo dostać kasę ...
---
Chociaż ze słyszenia na Forum to raz jest dobrze a nieraz nie do końca z tymi problemami .
Tak samo jak i w Polsce .
---
Niemniej i tak zrobisz tak jak sama zechcesz .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a jak Norweżka urodzi w samolocie nad Albanią
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
a jak Norweżka urodzi w samolocie nad Albanią

To dziecko ma obywatelstwo Albańskie i jest muzułmaninem.
Przykro...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Katarzyna Bb
(Kasia8885)
Wiking
Nawet nie kombinuj, ja tak zribilam, akurat u mnie nastapil za szybko porod i stalo sie to w Polsce. Pieniazki musialam zwrocic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:
a jak Norweżka urodzi w samolocie nad Albanią To będzie podlegać prawu Krajowemu , do którego Należy Linia Lotnicza .
Pomimo tego iż siedziba może być w całkiem innym kraju .
---
Dokładnie tak samo , jak na Morskich Statkach .
---
Zresztą , nawet się mówi na samoloty , jako na Statki Powietrzne .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
czyli najbezpieczniej rodzić w Norwegianie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Jest jeden kruczek prawny!
Jesli badanie usg wykaze,ze beda dwojaczki,wtedy mozesz jedno urodzic w pl. w drugie w no.
Tym prosty sposobem,dostaniesz nawet 2 becikowe!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok