Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Cukrzyca - Norwegia

Czytali temat:
jakub z Damian Piatek maria krus Pawel Gawel Krystyna Krychowska Konrad Baraniecki Bajkowyskrzat MARLO Pawel Gawel Bartek675 Renata Żeromska Emilia Węcławska-Baum (9976 niezalogowanych)
13 Posty
ryszard ryszard
(ryszard705)
Wiking
Szukam rodziny ktora ma dziecka chore na cukrzyce w celu wymiany informacji na ten temat.Dlatego ze moja corka ma cukrzyce i lezy w szpitalu.Szpital oczywiscie nam pomaga ale wiecej informacji zawsze sie przyda.Moj nr : 99859750
Pozdrowienia Ryszard.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
witam ja też mam córkę chorą na cukrzycę co prawda dopiero od sierpnia zeszłego roku więc nie mamy jeszcze aż tak dużego doświadczenia ale jeżeli masz jakieś pytania a będę wstanie odpowiedzieć to bardzo chętnie pomogę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
ryszard705 napisał:
Szukam rodziny ktora ma dziecka chore na cukrzyce w celu wymiany informacji na ten temat.Dlatego ze moja corka ma cukrzyce i lezy w szpitalu.Szpital oczywiscie nam pomaga ale wiecej informacji zawsze sie przyda.Moj nr : 99859750
Pozdrowienia Ryszard.


Ja co prawda nie ma doświadczenia z cukrzyca, ale szczerze współczuje i mam nadzieje ze córcia ma sie lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mateusz gtw
(hustla)
Wiking
Najgorzej że to dziecko i ciężko będzie pilnować żeby nie podjadała słodyczy, sam zachorowałem w wieku 13 lat ( choruje już 12) i wiem jak ciężko jest to zrozumieć że nie można, niestety początki choroby są najcięższe z racji tego że mało się wie o chorobie i jest niestabilna, do tego dochodzi też załamanie psychiczne z powodu nagłego zachorowania mi całkowite oswajanie z chorobą zajęło koło dwóch lat.Podstawa to kontrola glikemii liczenie wymienników,dawkowanie insuliny, odpowiedni wysiłek fizycznych i nie zapominać o tym żeby zawsze jak jest poza domem miała przy sobie coś słodkiego w razie hipoglikemii (częste objawy w szkole jakie ja miałem to zlewanie się druku w książkach, ale różnie może to odczuwać ) na początku miałem tak że gdy cukier spadł do 24 to nie odczuwałem objaw a raz przy 56 rodzice musieli wzywać pogotowie. Pocieszyć mogę Państwo tym że w niczym mi cukrzyca teraz nie przeszkadza spełniam się zawodowo jako muzyk żyje tak jak był bym zdrowy i tak się czuje. Pozdrawiam i głowa do góry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
Witam, widze, ze watek jest bardzo stary bo az ponad 3 lata temu....ale moze faktycznie sa wsrod nas w NO rodziny,ktore chcialyby miec z nami kontakt. Warto pytac.
Moj syn ma cukrzyce, zachorowal ponad rok temu. Jest nastolatkiem 14 lat.i powiem, nie nie jest mi latwo.

Pozdrawiam Malgorzata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marzena Golab
(MarzenaVoss)
Wiking
Witam. Nasz syn zachorowal na ta chorobe miesiąc temu a ma dopiero 2 latka. Jestesmy zrozpaczeni i tez szukamy osob wiedzacych więcej od nas na temat leczenia tej choroby w Norwegii. Prosze o kontakt, bede wdzieczna za kazda wiadomość. Pozdrawiam (marzenka7@op.pl)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MarzenaVoss napisał:
Witam. Nasz syn zachorowal na ta chorobe miesiąc temu a ma dopiero 2 latka. Jestesmy zrozpaczeni i tez szukamy osob wiedzacych więcej od nas na temat leczenia tej choroby w Norwegii. Prosze o kontakt, bede wdzieczna za kazda wiadomość. Pozdrawiam (marzenka7@op.pl)

tu poczytaj: www.diabetes.no/en/
www.diabetes.no/ung/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Coturobie)
Stały Bywalec
Oj.....tylko 2 latka to naprwde przykre. Przykre bo musiscie sami mu pomagac i caly czas byc przy nim. Kurcze.....
Moj syn zachorowal,jak mial 12 lat. Teraz ma 15. Ogarnal chorobe i idzie do przodu normalnie. Tylko ja krzycze jak mi on za duzo slodyczy podjada kurcze....

Ale potem jest ok jak diecko Wam podrosnie. Naprawde.
Hm.....pompa insulinowa to byloby najlepsze dla malenstwa by nie musiano kluc iglami....
Pozdrawiam
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok