Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

meldunek,rodzinne, pozwolenie?????? - Norwegia

Czytali temat:
Grzegorz schumi Jarek Grudzień Stafhalr Barbara Hansen Ania159 Ania159 paju18 (3297 niezalogowanych)
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
Witam , mam pytanie mianowicie chodzi o to ze ,w czerwcu tego roku zlozylismy z mezem o rodzinne , odpowiedz ze papiery zostaly przyjete i sa rozpatrywane przyszla szybko , bo po 2 tyg. kazali czekac na dalsze inf.
Dwa dni temu przyszlo pismo z NAV ze maz ma podac daty urodzenia i osoby z ktorymi dzieci przebywaja w pl i pod jakim adresem!!! gdzie zaznaczalismy we wniosku ze dzieci sa z nami w norwegii ,dolaczalismy pozwolenia i reszte dokumentow,dopisali ze odpowiedz ma dostarczyc w ciagu tyg ,bo inaczej odrzuca jego wniosek,wiec udalam sie wczoraj z corka do nav i pytam o co chodzi ,a pani ze o adres dzieci w pl , a ja do niej ze dzieci sa tutaj corka nwet stoi a syn w szkole , i niebardzo wiem o jaki adres w pl chodzi, bo my niemamy zameldowania w pl , wiec pani prosi moj nr personalny to ja je podaje , a ona ze mnie niema w systemie , tzn tak jak by mnie tu niebylo, a ja ze jestem i ten nr to jest tymczasowy bo mialam zakrutkie pozwolenie a dzieci niedostaly nr wogole dopiero dostana teraz jak dostaniemy przedluzenie pozwolenia , a ona mnie pyta o meldunek , podalam jej adres gdzie mieszkam , a ona ze powinnam zglosic siebie i dzieci pod tym adresem tzn zameldowac nas , ale dokladnie gdzie to sie robi to ona niewie ale chyba na poczcie , wiec poszlam na poczte i mowie to wszystko a pani ze mam dac nr personalne i adres i ona przyjmie zgloszenie o adresie, ale to nie jest meldunek,
wiec zglupialm juz calkiem , jestem tu na pozwoleniu od maja , dzieci od czerwca , mam tymczasowy nr a teraz jakis meldunek jest potrzebny bo nas niema w systemie i to tak jak by nas wogole tu niebylo!!!! czy ktos mi moze pomoc gdzie mam isc i to zalatwic dodam ze mieszkam w Vestfold rejon Tønsberg ,Holmestrad , pani sobie w nav wszystko spisala ze jestesmy ale niemamy meldunkow , ze czekamy na nowe pozwolenia itd, i powiedziala ze czekac na odp. co kurde teraz robic
dziekuje za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
na jedno mogę Ci odp, my dokumenty na rodzinne składaliśmy w ubiegłym roku w maju, we wrześniu tego roku nagle zaczęło się wszystko mieszać z papierami, więc mąż musiał do Nav jeździć i ich opier...,że tak powiem, bo oni wymagali od nas w PL wszystkich dokumentów i to miałam złożyć je w ciągu 2tyg, a zaznaczę,że przebywam z dzieckiem tutaj w NO od końca marca ubiegłego roku...więc krótko mówiąc olaliśmy tamte papiery w PL, mąż zrobił "słowny porządek" tutaj w Nav i pod koniec września nagle wszystko było ok, papiery w komplecie i pismo o tym,że rodzinne zostało przyznane i wyrównane od dnia,tzn miesiąc od złożenia papierów w tej sprawie, czyli w maju papiery zostały złożone a wyrównanie mamy od czerwca... aha i napomnę jeszcze,że w Nav po pierwszej wizycie mojego męża mężczyzna romawiający z nim był w szoku ,że nasze dokumenty zostały do PL wysłane skoro ja z córką tutaj jesteśmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Wypelnij druk ktory sie nazywa MELDING TIL FOLKEREGISTERET OM FLYTTNIG FRA UTLANDET. Mozesz go wyslac poczta,mozesz w rzucic do specjalnej skrzynki w NAV ale tez mozesz dac pani w okienku co jest chyba najlepszym wyjsciem.Skserowac wczesniej i poprosic pania o potweirdzenie na kopi!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
meldunek to w skacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
PEPCIA83 napisał:
Witam , mam pytanie mianowicie chodzi o to ze ,w czerwcu tego roku zlozylismy z mezem o rodzinne , odpowiedz ze papiery zostaly przyjete i sa rozpatrywane przyszla szybko , bo po 2 tyg. kazali czekac na dalsze inf.
Dwa dni temu przyszlo pismo z NAV ze maz ma podac daty urodzenia i osoby z ktorymi dzieci przebywaja w pl i pod jakim adresem!!! gdzie zaznaczalismy we wniosku ze dzieci sa z nami w norwegii ,dolaczalismy pozwolenia i reszte dokumentow,dopisali ze odpowiedz ma dostarczyc w ciagu tyg ,bo inaczej odrzuca jego wniosek,wiec udalam sie wczoraj z corka do nav i pytam o co chodzi ,a pani ze o adres dzieci w pl , a ja do niej ze dzieci sa tutaj corka nwet stoi a syn w szkole , i niebardzo wiem o jaki adres w pl chodzi, bo my niemamy zameldowania w pl , wiec pani prosi moj nr personalny to ja je podaje , a ona ze mnie niema w systemie , tzn tak jak by mnie tu niebylo, a ja ze jestem i ten nr to jest tymczasowy bo mialam zakrutkie pozwolenie a dzieci niedostaly nr wogole dopiero dostana teraz jak dostaniemy przedluzenie pozwolenia , a ona mnie pyta o meldunek , podalam jej adres gdzie mieszkam , a ona ze powinnam zglosic siebie i dzieci pod tym adresem tzn zameldowac nas , ale dokladnie gdzie to sie robi to ona niewie ale chyba na poczcie , wiec poszlam na poczte i mowie to wszystko a pani ze mam dac nr personalne i adres i ona przyjmie zgloszenie o adresie, ale to nie jest meldunek,
wiec zglupialm juz calkiem , jestem tu na pozwoleniu od maja , dzieci od czerwca , mam tymczasowy nr a teraz jakis meldunek jest potrzebny bo nas niema w systemie i to tak jak by nas wogole tu niebylo!!!! czy ktos mi moze pomoc gdzie mam isc i to zalatwic dodam ze mieszkam w Vestfold rejon Tønsberg ,Holmestrad , pani sobie w nav wszystko spisala ze jestesmy ale niemamy meldunkow , ze czekamy na nowe pozwolenia itd, i powiedziala ze czekac na odp. co kurde teraz robic
dziekuje za odp


ha ja mam taki sam problem z numerem person skat mnie znajduje police tez ale w innym kompie a jak chciałam kupic neta to mi powiedzieli ze nie ma mnie w systemie nie istnieje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
no a wiesz ze moj maz tez mial problem z zalatwieniem internetu, i dalismy sobie spokoj pogadalismy z sasiadem i neta mamy , ale tez mu mowili nie ma cie w systemie a moj sie wkur.... jak pies i tylko do mnie jaki pier.... system???? wiec dal sobie na luz a teraz widze ze to chyba o to samo chodzi, bylismy dzis u znajomych norkow i pytalismy co to i jak to zalatwic , pokierowali nas do Holmestrad do biura spisu ludnosci czy czegos takiego i tam niby mamy to zalatwic , jutro jedziemy zobaczymy co trzeba wypelnic i w jakim biurze , a jak nie to pojde na politti moze oni wiedza gdzie, zajrzymy do skatte, i do nav , jutro od rana wycieczka po urzedach , napisze co wypelnilam i gdzie i co zalatwilismy jak cos zalatwimy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
PEPCIA83 wiesz powiem Ci tak, my też tutaj zameldowania nie mamy a pieniążki otrzymaliśmy rodzinne i to,że dziecko nie chodzi do przedszkola tylko ja z nią siedzę... personalny numer gra też tutaj dużą rolę, gdybym miała go jako pierwszy załatwiony zanim papiery składaliśmy to o wiele szybciej potoczyłaby się sprawa rodzinnego, a tak, numer miałam wyrobiony dopiero wtedy, gdy musiałam jechać do szpitala na badania....a rodzinne tak się odwlekało i odwlekało. I tak szybko nie dostaniecie jego wyrównania, wiem po sobie...teraz najważniejsze żeby jednak wszystkie papiery doprowadzić do ładu,. bo tak to tylko człowiek chodzi i myśli...ale pamiętaj , i tak będziecie musieli jeździć i się dowiadywać na jakim etapie jesteście,nasze papierki leżały gdzieś tam na boku, kobieta wydzwaniała do innych i się okazało,że wszystko jest w komplecie a wg niej coś brakowało.
życzę szybkiego załatwienia tej "papierologii"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
PEPCIA83 napisał:
no a wiesz ze moj maz tez mial problem z zalatwieniem internetu, i dalismy sobie spokoj pogadalismy z sasiadem i neta mamy , ale tez mu mowili nie ma cie w systemie a moj sie wkur.... jak pies i tylko do mnie jaki pier.... system???? wiec dal sobie na luz a teraz widze ze to chyba o to samo chodzi, bylismy dzis u znajomych norkow i pytalismy co to i jak to zalatwic , pokierowali nas do Holmestrad do biura spisu ludnosci czy czegos takiego i tam niby mamy to zalatwic , jutro jedziemy zobaczymy co trzeba wypelnic i w jakim biurze , a jak nie to pojde na politti moze oni wiedza gdzie, zajrzymy do skatte, i do nav , jutro od rana wycieczka po urzedach , napisze co wypelnilam i gdzie i co zalatwilismy jak cos zalatwimy
Mi sie wydaje ze to bardziej sprawa dla folkregister taki ala spis ludnosci tam sie załatwia numery itp w kazdym razie daj znac co i jak bo ja tam byłam i znalezli mnie bez problemu i powiedzieli ze nie widza problemu
a z kad chcieliscie tego neta???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
magdalena d84 ja newt nielicze ze to rodzinne szybko zalatwia , chodzi mi tylko zeby za jakies 6-7 misiecy sie nie okazalo ze naszego wniosku niema bo czegos niedalismy , smieje sie z mezem ze jak urodze a mam termin na poczatek stycznia to szybciej dostane na malenstwo niz na ta dwojke co czekamy no ale zobaczymy co sie jutro dowiemy pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
tak oczywiscie skattetetaten!!!!przeprraszam rozpedzilem sie z tym Nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok