Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak założyć firmę? - Norwegia

Czytali temat:
xd Hs jacek sk Michal Zietek (1516 niezalogowanych)
12 Posty
Wiking
Czy ktoś się orientuje jak otworzyć własną firmę jednoosobową np. sprzątanie.? Gdzie się udać, jakie papiery, ile podatku trzeba płacić, ile ZUS-u itp.?????
Proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kat XY
(Kat)
Wiking
Miło, że zapytałaś, ale nie wiem czy ktoś odpowie Ci w 100%, ponieważ większość osób płaci za takie info np u księgowych lub w firmach zajmujących się pomocą. Ale życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
Czy masz juz pozwolenie na pobyt i ew na jak dlugo?Jezeli masz,jest to bardzo proste,mozna to zrobic przez internet.
www.brreg.no/

Jezeli nie,musisz przygotowac na policje budzet i biznesplan.jednym slowem musisz przekonac panstwo norweskie,ze jestes w stanie utrzymac sie z dochodow tej firmy.Jezeli dostaniesz juz pozwolenie na pobyt,zakladasz firme i zglaszasz sie do skata po karte podatkowa i na podstawie Twoich przwidywanych zarobkow zostaje ustalona wysokosc zaliczki na podatek dochodowy platny w 4 ratach w ciagu roku(tam jest zawarta juz skladka na ubezpieczenie spoleczne).Jak przekroczysz 50 tys przychodu "wchodzisz" na vat.
To tyle w skrocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Witam.
Pozwolenie mam do 2014 roku. Myślę, że z tym nie będzie problemu. Dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
truskawkowa napisał:
Czy masz juz pozwolenie na pobyt i ew na jak dlugo?Jezeli masz,jest to bardzo proste,mozna to zrobic przez internet.
www.brreg.no/

Jezeli nie,musisz przygotowac na policje budzet i biznesplan.jednym slowem musisz przekonac panstwo norweskie,ze jestes w stanie utrzymac sie z dochodow tej firmy.Jezeli dostaniesz juz pozwolenie na pobyt,zakladasz firme i zglaszasz sie do skata po karte podatkowa i na podstawie Twoich przwidywanych zarobkow zostaje ustalona wysokosc zaliczki na podatek dochodowy platny w 4 ratach w ciagu roku(tam jest zawarta juz skladka na ubezpieczenie spoleczne).Jak przekroczysz 50 tys przychodu "wchodzisz" na vat.
To tyle w skrocie.


A jeszcze jedno pytanko może głupie
Np. te 50 tyś przychodu tzn. jak bym w miesiącu tyle miała zarobić czy na rok?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
przychodu,czyli jak juz bedziesz wypisywala klientowi fakture,ktora bedzie przekraczala ta kwote,bedziesz musiala juz dalej wystawiac faktury vat....
nie ma obowiazku,ze musisz miec w ciagu roku czy miesiaca taki a taki przychod,jezeli nie opierasz sie tylko i wylacznie na pozwoleniu na pobyt wydanym na firme...np jezeli masz pozwolenie na pobyt w ramach laczenia rodzin badz pracujesz jeszcze na etacie,to mozesz nie wykazywac zadnego dochodu,natomiast jezeli zyjesz w zalozeniu z firmy i nie mozesz udokumentowac zadnego innego zrodla utrzymania,Twoj roczny dochod musi realnie byc na tyle wysoki,zeby zapewnic Ci utrzymanie,bo inaczej pozwolenie moze zostac cofniete...
no nie wiem ile by to moglo byc realne...jakies 15 tys( na czysto,bo wiadomo,ze sa koszta prowadzenia firmy) na miesiac moze?
nie wiem,czy napisalam jasno czy zamotalam?

konkretnie,to nie masz obowiazku wejscia na vat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
No nie za bardzo rozumiem
Obecnie mój mąż pracuje i mnie utrzymuje, a ja nie mam żadnego dochodu nie pracuje. Więc jak bym miała załóżmy na taki sprzątaniu przychodu 10tyś miesięcznie to jestem w stanie się utrzymać, czyli założyć firmę? Czy to za mało?))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
jezeli utrzymuje Cie maz mozesz prowadzic firme bez zadnych konsekwencji niezaleznie od tego czy jest dochodowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Dziękuje jeszcze raz za rady))
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok