Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Adam B..... Girek (2160 niezalogowanych)
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
kubuchnek napisał:
Nie no ten pomysł żeby przyjechać "na Janusza" i szukać pracy to raczej nie.. taki kolega mi mówił że jeden jego koleś tak właśnie tylko zrobił.

Czyli wniosek z tego że muszę na tym adecco się zarejestrować, wysłać cv i czekać co się będzie działo ?


Prosta zasada : najpierw praca ,lokum i można przyjeżdżać inaczej można szybko znaleźć sie w kłopotach.

Jak masz możliwość zakwaterowania to wtedy ewentualnie trzeba mieć kilkadziesiąt tyś NOK na życie i poszukiwanie pracy która niekoniecznie od razu znajdziesz.

Adecco w teorii potrzebuje fachowców w swojej dziedzinie(choć zbyt obrotni też nie są mile widziani bo zaraz załapią się na stałe do norka), a to jacy przyjeżdżają to wychodzi w pracy, każdy przypadek to indywidualna sprawa.
Rejestrować się możesz wszędzie tylko nie wiem czy na przedszkolankę czy pielęgniarkę się załapiesz bo tylko to ostatnio widziałem na stronach adecco. (chodzi o ludzi z polski)

Jeszcze jest strona eures-u gdzie może szukać ofert w danym kraju na farmach, sezonowej pracy, połowy ryb. itp.
Jak się uda załapać , to szukać na miejscu, wtedy nie stracisz dużo (nawet zarobisz) i będziesz wiedział jak wygląda to od kuchni, bo opowieści kolesi co to już tam są to......... między bajki włożyć.

twój pierwszy post widzę tak:

Przychodzi gość do kolektury totka i pyta:
-ile jest do wygrania?
-pięć milionów.
-a kiedy losowanie?
-w sobotę.
-szkoda bo do piątku muszę podatek zapłacić w US.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
jacek sabowicz
(jacki)
Wiking
obojętnie gdzie składałem cv,albo szukałem ofert to i tak w moim przypadku wszystkie oferty spływały z adecco(monter wentylacji i klimatyzacji), ale dobrze wiedzieć że są i też inne strony o których wogóle nie wiedziałem.dzięki zuzu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
jacki napisał:
obojętnie gdzie składałem cv,albo szukałem ofert to i tak w moim przypadku wszystkie oferty spływały z adecco(monter wentylacji i klimatyzacji), ale dobrze wiedzieć że są i też inne strony o których wogóle nie wiedziałem.dzięki zuzu

jeśli o strony chodzi (poszukiwanie pracy z Pl) to jest jeszcze parę.

ec.europa.eu/eures/

ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=pl&...p;parentCategory=482

praca.money.pl

www.jobleer.pl

www.gowork.pl/

i tak pewnie jak wpisze się w goglach szukanej frazy to znajdzie się większość tych ogłoszeń co na tych wyszukiwarkach są.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Aneta M&B
(Anetka1)
Wiking
bylo teraz z Adecco spotkanie w Warszawie? A kiedy wyslales swoje aplikacje? jesli mozesz napisac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Anetka1 napisał:
bylo teraz z Adecco spotkanie w Warszawie? A kiedy wyslales swoje aplikacje? jesli mozesz napisac?
Adecco zazwyczaj robi łapankę na "czuja" gdzie będą potrzebni pracownicy, robi im kurs j.norweskiego i wysyła do pracy jak coś mają. Jedni jadą od razu inni później lub wcale.

Najfajniej jest jak się zwolnisz z pracy pojedziesz na kurs kilkutygodniowy i potem czekasz jak na zbawienie (rodzina wtedy wbija zęby w ścianę na kilka miechów). Oprócz tego taki pracownik jak już dostanie tą "wymarzona" ofertę jest mniej marudny i sie cieszy że ma prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
magda d
(madzia26)
Nowicjusz
hej ja tez przyjechalam do norwegii i szukam pracy jest z tym ciezko z ta praca i wogole i tez zarezykowalam i narzie cisza z praca
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
madzia26 napisał:
hej ja tez przyjechalam do norwegii i szukam pracy jest z tym ciezko z ta praca i wogole i tez zarezykowalam i narazie cisza z praca
Moze to wina tych wszystkich artykulow, w ktorych opisuje sie Norwegie jako raj na ziemi. Co rusz udaje mi sie przeczytac jak to pieknie i wspaniale w tej Norwegii, jak to sie poszukuje pracownikow z Polski i jacy oni sa popularni, jaka wspaniala przyroda i czyste powietrze. Jeden z drugim naczyta sie tego, rzuca wszystko jak leci i przyjezdza - no i rozczarowanie, szczegonie jezeli przyjedzie w zimie. Ciemno, zimno, a praca nie lezy na ulicy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Elise napisał:
madzia26 napisał:
hej ja tez przyjechalam do norwegii i szukam pracy jest z tym ciezko z ta praca i wogole i tez zarezykowalam i narazie cisza z praca
Moze to wina tych wszystkich artykulow, w ktorych opisuje sie Norwegie jako raj na ziemi. Co rusz udaje mi sie przeczytac jak to pieknie i wspaniale w tej Norwegii, jak to sie poszukuje pracownikow z Polski i jacy oni sa popularni, jaka wspaniala przyroda i czyste powietrze. Jeden z drugim naczyta sie tego, rzuca wszystko jak leci i przyjezdza - no i rozczarowanie, szczegonie jezeli przyjedzie w zimie. Ciemno, zimno, a praca nie lezy na ulicy.


No chyba że odgarnianie śniegu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
Elise napisał:
madzia26 napisał:
hej ja tez przyjechalam do norwegii i szukam pracy jest z tym ciezko z ta praca i wogole i tez zarezykowalam i narazie cisza z praca
Moze to wina tych wszystkich artykulow, w ktorych opisuje sie Norwegie jako raj na ziemi. Co rusz udaje mi sie przeczytac jak to pieknie i wspaniale w tej Norwegii, jak to sie poszukuje pracownikow z Polski i jacy oni sa popularni, jaka wspaniala przyroda i czyste powietrze. Jeden z drugim naczyta sie tego, rzuca wszystko jak leci i przyjezdza - no i rozczarowanie, szczegonie jezeli przyjedzie w zimie. Ciemno, zimno, a praca nie lezy na ulicy.


Tiaa..., ale sprobuj takiemu desperatowi (co to ma ochote przyjechac w ciemno) odpisac na forum, ze to zly pomysl, ze z praca jest bardzo trudno i ze "eldorado", to moze i bylo, ale na pewno nie jest. Dostaniesz latke wrednego, nieuzytego rodaka, co to sam ma, a drugiemu odradza, ze zamiast zajac sie natychmiast szukaniem pracy dla desperata (a on przeciez umie i moze robic wszystko ) probujesz zrujnowac jego fantastyczna wizje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
madzia26 napisał:
hej ja tez przyjechalam do norwegii i szukam pracy jest z tym ciezko z ta praca i wogole i tez zarezykowalam i narzie cisza z praca
to musi madzia się więcej się postarać .....ogłoszeń jest dużo . chyba że madzia woli np sprzątać albo bawić dzieci na czarno . wtedy trudno o ogłoszenie i trzeba pytać przez znajomych

ps śniegu tego roku nieurodzaj majątku na odśnieżaniu się nie zbije
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok