Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

min ID, NAV,EMERYTURA - Norwegia

Czytali temat:
kristin 07 Sławomir Żero Virgin Venner Wieslaw Socha pawelwlkppp Walczak marek1821 Janek1333 (3012 niezalogowanych)
3 Posty
KRZYSZTOF PIENIĄŻEK
(BLONDYN OLAF)
Wiking
CZY KTOŚ ORIENTUJE SIĘ CO OZNACZA KWOTA W OKIENKU NAV PO ZALOGOWANIU SIĘ PRZEZ MININ.DIFI.NO. ze strony min id wchodze na nav potem na din pensjon i po prawej mam kwote tak jakby zgromadzonych aktywów emerytalnych . do tej pory nie wiedzialem ze przyslugiwac mi bedzie jakakolwiek emerytura a tak to wygląda. nie jestem pewien tym bardziej ze nie pracuje na stale a 6 mcy w roku i z tego co wiem to moj szef nie oplacal mi zadnej emerytury . dopiero od nastepnego roku ma zacząc odprowadzac . wiec czym jest kwota 115 600kr? czy to rzeczywiscie to co mam juz odlozone ? pracuje od 8 lat , 6mcy w roku . nie jest to ani dochód ani podatek . pomóżcie. z góry wielkie dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
katarzyna fiolek
(bobek1)
Nowicjusz
no są to normalne składki zsumowane z tych lat które przepracowałeś W Norwegii , a te 115600 nok to faktycznie twoje środki zgromadzone na emeryturę , ja też to mam i każdy to ma jeśli pracuje tutaj legalnie i poprostu odprowadza podatek , Ponieważ część tego podatku jest przekazywana na emeryturę ,ubezpieczenia społeczne itd. , wszystko też zależy od twojego dochodu rocznego i wyższy tym większa składka na emeryturę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
KRZYSZTOF PIENIĄŻEK
(BLONDYN OLAF)
Wiking
dzięki wielkie . pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
a jesli zakończę prace po 4 latach w no i wrócę do pl to czy przysługuje mi jakaś emeryturka(wiadomo ze muszee osiagnac wiek emeryt)????? i co w takim wypadku z ta kaska co mam już odłożona????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
297 Postów

(Pyzdralinski)
Stały Bywalec
emeryture mozesz otrzymac po ukonczeniu 67 lat. Musisz przepracowac minimum 5 lat i z uzbieranej skladki otrzymasz jesli przepracowales 5 lat 5/40 po 10 latach 10/40 itd...
Emeryture wylicza sie z brutto zarobku... tzn 66 % .......czyli krotko mowiac masz brutto 100tys.Nok to emerytura bedzie 66tys z tymze jak pisalem wyzej 5/40 z tej sumy.... prawo emerytalne jest troche zawile zeby rozpisywac sie na forum....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
297 Postów

(Pyzdralinski)
Stały Bywalec
poprawiam :

emeryture otrzymuje sie juz po 3 latach skladkowych.......
dla zapoznania sie z norweskim systemem emerytalnym polecam ksiazke: autor Harald Engelstad

tytul: Pensjonsboka

ksiazka ta jest aktualizowana co dwa lata.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok