Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

kredyt - Norwegia

Czytali temat:
Maciej .... Konrad007 (996 niezalogowanych)
22 Posty
Wiking
witam mam pytanko jak to jest w norwegii z wzieciem kredytu ?
jakie formalnosci trzeba spełnic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
pablo8 napisał:
witam mam pytanko jak to jest w norwegii z wzieciem kredytu ?
jakie formalnosci trzeba spełnic?


Iść do banku.
W banku mozna sie dowiedziec wszystkiego i obliczą zdolnosc kredytową.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
a na co konkretnie?
zeby wziac kredyt to generalnie trzeba miec zdolnosc kredytowa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
pablo8 napisał:
witam mam pytanko jak to jest w norwegii z wzieciem kredytu ?
jakie formalnosci trzeba spełnic?


Tak jak wszedzie. Idziesz do banku i otrzymujesz tam konkretne informacje. Nie napisales nic wiecej ( jakiej sumy oczekujesz, na co masz zamiar uzyskac kredyt, jaka jest Twoja sytuacja materialna i rodzinna, jak dlugo jestes w Norwegii itp) wiec nikt nie udzieli Ci na forum konkretnych informacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Wiking
czesc chcemy z zona wziac kredyt na samochód pracujemy oboje
nie wiem jakie papiery poyrzebuje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Wiking
tzn.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Potrzebna jest po prostu zdolność kredytowa i stała praca. My wzięliśmy kredyt na auto bez wizyty w banku. Sprzedawca samochodu w komisie załatwił wszystko telefonicznie, mąż tylko podpisał umowę w czasie odbioru samochodu. Samochód odbieraliśmy zarejestrowany na nas i ubezpieczony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
jak chcecie kredyt z banku i samochod z salonu, to idzcie do salonu wezcie oferte na auto i z tym idzcie do banku, wezcie swoje umowy o prace i paszporty. jesli oboje pracujecie to na stowe dostaniecie kredyt.
mozna tez wziac przez salon samochodowy, ale mi sie wydaje ze jak wezmiesz kredyt na auto z banku to latwiej pozniej wziac kredyt na mieszkanie z tego samego banku, przynajmniej tak nam zasugerowano...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
pablo8 napisał:
czesc chcemy z zona wziac kredyt na samochód pracujemy oboje
nie wiem jakie papiery poyrzebuje?

Na pewno , nie jest to papier toaletowy , bo ten używa się z reguły w toalecie .

Natomiast jak nie wiecie jakie są potrzebne dokumenty do wzięcia kredytu ,
to może jeszcze nie nadszedł czas dla Was by o taki kredyt się starać...!!! .
Z tego co się orientuję to niektóre banki nie udzielają kredytu ludziom nie znającym podstawowych zasad Norweskiej procedury przyznawania kredytu...tzn. praw i obowiązków kredytobiorcy ...w języku Norweskim...
Niemniej powodzenia w spłacaniu odsetek od odsetek ...

(na gościnnych występach)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
pablo8 napisał:
czesc chcemy z zona wziac kredyt na samochód pracujemy oboje
nie wiem jakie papiery poyrzebuje?


Masz trzy mozliwosci:
1. Kupujac u dealera: po prostu zapytaj o kredyt, powiedz jakie sa Twoje preferencje, wskaz Twoj bank. Tam dealer zadzwoni w pierwszej kojejnosci i od reki przedstawi Ci oferte. Zapytaj o oferte alternatywna, taka tez dostaniesz od reki. Sieci dealerskie, komisy maja umowy z kredytodawcami.. Prosciej dostac kredyt na nowy niz uzywany. Poza Elcon nie dostaniesz kredytu na samochod starszy niz 7 lat bez koniecznosci wykupienia 'Casco'. Wklad wlasny to zwykle 30-35%.
2. Kupujac prywatnie uzywany, po prostu zadzwon do banku. Decyzje takze dostaniesz od reki.
Jeszcze prosciej jest sprawdzic swoja zdolnosc przed zakupem - online.
3. Kupujac auto za kwote ponizej kr100.000,- przekalkuluj, czy nie taniej zapytac w banku o zwykly kredyt odnawialny (Forbruksfinansering). Zwykle nieco tanczy, niz kredyt samochodowy i oczywiscie na aucie nie ciazy kaucja, wiec mozesz go od reki sprzedac, bez zadnych dodatkowych kombinacji..

Jezeli zarowno Ty , jak i zona pracujecie, nawet za srednia krajowa, i mieszkacie w NO przynajmniej rok.. kredyt do kr.300000,- nie jest zadnym problemem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok