Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca na permiteringu! - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Witam wszystkich bardzo serdecznie!Mój mąż obecnie przebywa na permiteringu, gdyż w jego firmie nie ma pracy.Otrzymał ofertę od innego pracodawcy na korzystniejszych warunkach, ale nie wiadomo jeszcze na jak długo.Czy można podjąć prace w innej firmie nie rozwiązując umowy z ta poprzednią.Czy należy zawiesić permitering ,czy wystarczy tylko zaznaczać fakt pracy na kartach meldunkowych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Wszystkie informacje na temat permitteringu i zasiłku dla bezrobotnych można znaleźć tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/
Zgłoś wpis
1 Post

(radeku)
Wiking
Z tego co wyczytałem w regulaminie dotyczącym permiteringu i pieniędzy z nim związanymi - zobowiązujesz się przyjąć każdą pracę w pełnym wymiarze godzin, więc jeśli jest to oferta z Nav-u to chyba nie za bardzo jest o czym myśleć, ale moge sie mylić, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
NAV na prawdę dobrze patrzy na każdego chcącego pracować. Trzeba po prostu iść i zapytać o szczegóły najlepiej bezpośrednio w NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Oferta pracy nie pochodzi z nav ,mąż sam składał cv w różnych firmach.Zastanawiamy się tylko czy trzeba się zwolnić ,czy po prostu nadal być zatrudnionym w poprzedniej firmie.Praca jest na kilka miesięcy ,może w tym czasie w firmie która teraz wysłała męża na permitering coś się ruszy i wtedy mógłby wrócić.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
To czy oferta jest z NAV, czy z poza nie ma chyba znaczenia. Ważne, że bezrobotny jest aktywny w poszukiwaniu pracy. O permiteringu niewiele wiem, ale z tego co wyczytałam na forum nie różni się to specjalnie od bezrobocia, poza faktem posiadania ważnego kontraktu i możliwości powrotu do pracy. Nie będę motać, niech się wypowiedzą ci, którzy się znają. Proponuję tylko wybrać się do NAV i zapytać u źródła, to zawsze jest najpewniejsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Radosław Nowacki
(ramollo)
Wiking
Obecnie sam jestem na permiteringu i sam poszukuje pracy.
W Nav-ie sam rejestrujący mnie wprowadził automatyczne szukanie pracy na moim profilu.
Również pracowałem przez trzy tygodnie w innej firmie i wystarczy zaznaczyć w karcie meldunkowej ,że się pracuje ale nie rezygnować z rejestracji w NAV. Z informacji ,które otrzymałem w urzędzie ,wystarczy umowa w innej firmie ale tylko legalna i uczciwa praca. Wiadomo,ze jeżeli znajdzie nową prace na czas nie określony to należy zrezygnować z NAV i rozwiązać umowę z poprzednim pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok