Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

kredyt z kommuny - Norwegia

5 Postów
Sylwia Minda
(spayki)
Wiking
Witam.
Mam pytanie, kto z Was starał się o kredyt w Kommunie na wpłatę 10% do banku (kredyt na dom).
Interesuje mnie odpowiedź osób, które starały się o taki kredyt, ale otrzymały negatywną odpowiedź z Kommuny. Co należy pisać w odwołaniu. Proszę o informację i pomoc w tej sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(katrin2600)
Stały Bywalec
najwieksze szanse maja osoby ktore maja tu rodzine i chca sie osiedlic w norwegi , pozatym mosisz byc tu ponad trzy lata chociaz czesto mowia ze 5 ale niejest to prawda. Wazne co ci napisali w uzasadnieniu dlaczego niechca ci przydzielic takiego kredytu acha no i oczywiscie mosisz razem z zona lub partnerka jesli niejestescie malzenstwem miec oboje legalna prace na czas nieokreslony poprostu kontrakt bezterminowy lub umowe.Jesli niejestescie malzenstwem i macie dzieci mosicie miec tez papier przetlumaczony z polski ze mieszkaliscie pod jednym adresem przez dwa lata. Najwazniejsze jest jednak to co oni ci napisali bo mosieli cos napisac dlaczego odmawiaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Sylwia Minda
(spayki)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź
Mój mąż mieszka w Norwegi przeszło 3 lata-ma on pracę stała.
Ja mieszkam tu dopiero rok (łączenie rodzin) i mam pracę sezonową-gdzie już zarabiam.
Kommuna w piśmie odpisała, iż mąż ma niskie zdolności płatnicze (zarabia 420000 brutto rocznie), a przecież kredyt Startlan jest dla osób, które mają problemy z otrzymaniem kredytu z banku, ponieważ nie posiadają własnego kapitału. Rata kredytu wyniesie mniej niż obecnie koszt naszego wynajmu za mieszkanie. Nie mamy pojęcia jak napisać do kommuny i wytłumaczyć im, iż jesteśmy zdolni spłacić kredyt.
Jeśli masz jakieś propozycje to proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
ja starałam się o taki kredyt, ale ja go otrzymałam więc chyba nie bardzo interesuję cię moje doświadczenia.
nie było problemów z tym kredytem choc ja nie mam stałej pracy. Jak masz jakieś pytania to pytaj. Nie za bardzo jednak wiem co masz napisac w odwołaniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(nikagreen)
Nowicjusz
Witam na forum norwegia.net w tym wątku www.mojanorwegia.pl/kredyt_na_mieszkanie_w_norwegii
jest o kredytach z Husbanken- czyli kommuny. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(katrin2600)
Stały Bywalec
Mosisz miec stala prace a tak pozatym to wy sie staracie o kredyt z komuny na wklad wlasny do banku o kredyt na mieszkanie wiec napewno ty mosisz miec stala legalna prace 420 tys jak piszesz to niejest zamalo problem jest w tym ze ty niemasz stalej pracy i dlatego wam moga nieprzydzielic, pozatym jesli chodzi o kredyt w banku to jest tak samo poniewaz ciezko by bylo go dostac jemu samemu tym bardziej ze macie tu rodzine wiec mosialby zarabiac przynajmniej polowe wiecej rocznie niz tyle co ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Anna MZ
(Ania MZ)
Wiking
Witaj!
Ja z mezem jestesmy tu 1,5 roku i nie mamy stalej pracy, ale od Komuny kredyt dostalismy.
Co do Twojego zapytania to kazda komuna ma inne kryteria. My wykazalismy, ze kredyt w banku i od komuny nie przekrocza 1/3 dochodu netto. Czyli jesli macie na reke 30 000 to raty za kredyty nie powinny przekroczyc 10 000.
Poza tym oby dwoje mamy wyzsze wyksztalcenie, czyli latwiej ze znalezieniem pracy.
Nie mielismy kredytow, ani na samochod, ani na studia.. nicc
Wypisalismy miesieczne wydatki na paliwo, ubezpieczenie, tel, Internet.

Mam nadzieje, ze cos z tego ci sie przyda.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok