Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zasiłek po powrocie do Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Kamil Psiuk E Xxxx andrzej Czapiewski mart enty G123 G-321 rolive@wp.pl nana80 teri Nowak Maciej Trzcinski Remigiusz Kluska Stanisław Stolarczyk Riggman Mariusz1993 iamforys Marta Wolska (10171 niezalogowanych)
7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Dzień dobry,
Czy jeśli przepracowałam 6 lat w Norwegii, (od trzech lat jestem w Polsce) to czy po powrocie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych? Nigdy wcześniej z niego nie korzystałam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Nic Ci nie przysluguje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
eve88 napisał:
Dzień dobry,
Czy jeśli przepracowałam 6 lat w Norwegii, (od trzech lat jestem w Polsce) to czy po powrocie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych? Nigdy wcześniej z niego nie korzystałam.
Nie, nie przysługuje, ponieważ nie jesteś osobą bezrobotną, zgodnie z tym co można przeczytać na stronie >nav.no<
Skoro pracowałaś legalnie, to i masz swoje konto na stronie NAV.
Proponuję zalogować się na tą stronę i sprawdzić swój status.
Oraz poczytać co tobie przysługuje a co nie przysługuje.
Pozdrawiam
Noworocznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Tak. Pracowałam legalnie i sama się zwolniłam z powodu śmierci mamy i opieki nad tatą.
Mam też konto w Nav. Ma Pan rację. Zaloguje się i popatrzę. Nie pomyślałam o tym. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
eve88 napisał:
Tak. Pracowałam legalnie i sama się zwolniłam z powodu śmierci mamy i opieki nad tatą.
Mam też konto w Nav. Ma Pan rację. Zaloguje się i popatrzę. Nie pomyślałam o tym. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Jeżeli masz -D-numer to możesz mieć kłopoty, ponieważ minęło trzy lata bez wpływów do skarbówki i na konto NAV i -D- numer może być zawieszony/uśpiony czasowo i w tym przypadku, trzeba osobiście zgłosić się do Skatt lub NAV by ten numer ponownie "aktywować".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Mam numer personalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
eve88 napisał:
Mam numer personalny
Tak dla UŚWIADOMIENIA oraz WIADOMOŚCI dla innych!!!
Numer TYMCZASOWY -D-, też jest NUMEREM PERSONALNYM !!!
Nie wiem, kto kiedyś wprowadził taki podział, jednak jest to MIESZANIE w umysłach utlandów.
PONIEWAŻ oba numery -D- oraz -F- są NUMERAMI PERSONALNYMI.
Dokładnie tak samo jak i we polandii nade Wisłą.
Oba te numery, są traktowane tak samo, pod względem prawnym na terenie Norge!!!.
Różnica między nimi jest jedynie taka iż przy -D- trzeba więcej się "nachodzić" i bardziej o niego dbać niż przy -F-.
Jeżeli posiadasz -F- numer, to odpadają jedynie potwierdzenia pobytu na terenie Norge /tak jak przy -D-/ o ile na trwałe, nie wymeldowałaś się z terytorium Norge.
Reszta spraw urzędowych, jest taka sama dla obu form rejestracyjnych.
Posiadanie -F- numeru, nie obliguje do otrzymania jakiejkolwiek pomocy socjalnej o ile nie posiada się odpowiednich uprawnień które już wyżej wymieniłem.
Ponadto jak sama napisałaś, to ty sama, zrezygnowałaś z pracy i nie ma żadnego znaczenia dla NAV, jaki był to powód prywatny.
Miałaś wtedy złego doradcę i przez ten fakt straciłaś ciągłość ubezpieczenia potrzebnego do uzyskania obecnie pomocy socjalnej w formie "bezrobotnego".
Jednak wszystkie inne formy, liczące się do przyszłej Emerytury są nadal aktualne i to nawet wtedy gdybyś posiadała -D- numer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
G123 napisał:
eve88 napisał:
Mam numer personalny
Tak dla UŚWIADOMIENIA oraz WIADOMOŚCI dla innych!!!
Numer TYMCZASOWY -D-, też jest NUMEREM PERSONALNYM !!!
Nie wiem, kto kiedyś wprowadził taki podział, jednak jest to MIESZANIE w umysłach utlandów.
PONIEWAŻ oba numery -D- oraz -F- są NUMERAMI PERSONALNYMI.
Dokładnie tak samo jak i we polandii nade Wisłą.
Oba te numery, są traktowane tak samo, pod względem prawnym na terenie Norge!!!.
Różnica między nimi jest jedynie taka iż przy -D- trzeba więcej się \"nachodzić\" i bardziej o niego dbać niż przy -F-.
Jeżeli posiadasz -F- numer, to odpadają jedynie potwierdzenia pobytu na terenie Norge /tak jak przy -D-/ o ile na trwałe, nie wymeldowałaś się z terytorium Norge.
Reszta spraw urzędowych, jest taka sama dla obu form rejestracyjnych.
Posiadanie -F- numeru, nie obliguje do otrzymania jakiejkolwiek pomocy socjalnej o ile nie posiada się odpowiednich uprawnień które już wyżej wymieniłem.
Ponadto jak sama napisałaś, to ty sama, zrezygnowałaś z pracy i nie ma żadnego znaczenia dla NAV, jaki był to powód prywatny.
Miałaś wtedy złego doradcę i przez ten fakt straciłaś ciągłość ubezpieczenia potrzebnego do uzyskania obecnie pomocy socjalnej w formie \"bezrobotnego\".
Jednak wszystkie inne formy, liczące się do przyszłej Emerytury są nadal aktualne i to nawet wtedy gdybyś posiadała -D- numer.


Ty masz znow jakis problem z soba ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Spokojnie. Bez nerwów. To było zwykle pytanie. Nie chce się też w Nav tłumaczyć dlaczego zrezygnowałam. Po prostu napisałam jaki był powód. Nie miałam też żadnego doradcy. To była moja decyzja bo nie miałam na tamta chwilę zamiaru wracać i dalej nie wiem czy wrócę. Zadałam tylko pytanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
E Xxxx
(eve88)
Wiking
Zadałam proste pytanie, dostałam odpowiedź i nie ma potrzeby snuć teorii i dopowiadać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok