Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca Bergen bez znajomości języka. - Norwegia

Czytali temat:
Norbert Pacan mart enty N O Riggman Mariusz1993 Bartek Mazurek Wiktor1988 Krzysztof Kotwis (2268 niezalogowanych)
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Witajcie.
Macie może doświadczenie w pracy np. na produkcji? Lub innej pracy bez znajomości języka?. Razem z dziewczyną mamy plan wyjechać do Bergen do rodziny ale jesteśmy na etapie nauki języka. Czy dobrym pomysłem było by właśnie pracować np. na produkcji? Wejść w ten system podatkowy i ogólnie kulturowy, samo to że będzie się słuchało języka norweskiego na każdym kroku ułatwi nam naukę żeby potem znaleźć inną pracę. Nie mamy jakiegoś parcia że na start mają być jakieś duże pieniądze z pracy (z tego co patrzę to chyba 200nok/h na produkcji w internetowych). Planujemy zamieszkać przez jakiś czas u rodziny w Bergen a potem jak już będziemy mieli pracę to poszukać coś swojego. Macie doświadczenie w pracy na produkcji? A może inna praca bez języka? Lepiej przed pośrednika z Polski czy bezpośrednio CV w norwegi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Jak cokolwiek znajdziecie to trzymajcie sie tego zebami i rekami, bez jezyka to jest tylko wyzysk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
zdaje sobie sprawę z tego że bez jezyka są dostępne prace tylko niskopłatne. Ale myślę że jakiś czas można tak popracować nawet w celach polepszenia nauki języka kiedy mamy go na co dzień i ogólnie wejść w ten system pracy/podatkowy. pytanie czy wogóle jest taka praca i czy nie jest tak że zwalniają się 2 miejsca a chętnych jest z 50
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Nie ma takich
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
czyli ogłoszenia o prace które czasem się pojawiają na produkcji w norwegi to scam? handel ludzmi? skąd pewność że nie ma takich?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
np takie ogłoszenie
praca-produkcja24.pl/ogloszenia/produkcj...gii-od-zaraz-bergen/
myślicie że to scam?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Odezwij sie, nic ci przeciez nie szkodzi. Niech Ci podadzs gdzie bedziesz pracowal, za jakie pieniadze, gdzie mieszkal itp, posprawdzaj sobie. Ale w wiekszosci to scam jak piszesz

Pracy szuka sie na finn.no lub nav.no. Odezwij sie do posredniaka typu adecco, oni tutaj sa b. rozwinieci i maja duzo ofert na produkcje. Jak szukasz pracy to szukaj takich polskich firm co rekrutuja dla agencji norweskich, nie znasz sie to napisz…poradzimy

Po norwesku nie musisz mowic na poczatku, wystrarczy komunikatywny angielski. Jak angielski tez lezy to bedzie bardzo ciezko
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmm?
...tak czytam i czegos nie rozumiem
...ok nie macie żadnego zawodu,który jest tutaj poszukiwany,nieszkodzi...ogrom naszych rodaków pracuje tutaj bez znajomości języków obcych,równiez biegle polskiego ..ale maja jakiś fach w ręku,albo sa dobrymi pomocnikami np.budowlanymi przy kimś z dobrą znajomością jezyka polskiego ...a Polki sa bardzo dobrymi sprzątaczkami(i wszyscy sie zastanawiaj jakie kończą uczelnie w Polsce,żeby wykonywać tutaj tak trudną profesję )
...waszym duzym atutem jest to ,że możecie mieszkać u rodziny w Bergen
...i tak sie zastanawiam co do tej rodziny czy nie udzielą wam zadnej pomocy w tej kwestii,no chociażby podstawowych informacji??
...no chyba ,że ich nie pytaliście
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Dziękuję za odpowiedzi.
Ciekawe że w większości takie ogłoszenia to scam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Dziękuję za odpowiedzi.
Ciekawe że w większości takie ogłoszenia to scam wiadomo trzeba najpierw zrobić research przy takich sprawach dlatego chciałem zapytać jak to według was wygląda (może ktoś też wyjechał do pracy na produkcję czy inna z podobnego ogłoszenia). Sprawdzałem ogłoszenia na finn.no, niestety praktycznie wszystkie wymagają języka nie widziałem żadnego ogłoszenia bez języka. Zobaczę z tym adecoo. Akurat u nas angielski jest ok ja komunikatywny a dziewczyna perfekt
Jeżeli chodzi o nasz wyuczony zawód to mamy.
Dziewczyna jest po studiach pedagogicznych i pracowała w pl jako przedszkolanka z dziećmi specjalnymi. I ona właśnie przez ciocie ma praktycznie załatwiona pracę w przedszkolu. Ale wymagany norweski i to taki dobry więc jeszcze trochę czasu przed nami żeby się wyuczyć.
Ja mam wykształcenie informatyczne, elektryczne i elektroniczne do tego uprawnienia na autobus (akurat w tym zawodzie nie chciałbym pracować nie za bardzo za nim przepadam) i uprawnienia do prowadzenia tramwajów. Jednak wszędzie na tym stanowiskach wymagany jest język norweski gdzie jeszcze nie jestem wstanie spełnić tego warunku. Do tego nie wiem jak z zawodem elektryka bo w norwegi szukają typowo budowlanych instalacje itd i wymagają doświadczenia ja niestety pracowałem jako elektryk ale naprawiałem tramwaje więc nie wiem czy dam radę pod to podciągnąć to że mam doświadczenie .


Także to są nasze plany na przyszłość jak już będziemy znali język. Teraz fajnie byłoby już powoli tam się wyprowadzić ale właśnie z pracą na jakieś produkcji czy gdzieś gdzie nie jest wymagany język. Im szybciej nam pójdzie z językiem tym szybciej uda nam się potem zmienić pracę na lepszą do tego przyszły pracodawca raczej lepiej będzie na nas patrzał że już trochę się przepracowało w norwegi niż dopiero co się przyjechało. Co myślicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok