Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jaka praca ? - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
misieq96
(misieq96)
Wiking
Cześć,

Ostatnio myślę o wyjeździe za granicę i dość przypadkiem trafiłem na Norwegię i zainteresowałem się bardziej tym krajem. Ogólnie myślę o przyjeździe na dosyć długo.
Trochę poczytałem o pracy tutaj i zastanawiam się jak mogłoby to wyglądać na początku, bo chciałbym znaleźć pracę w swoim zawodzie, czyli: serwisant sprzętu IT. Jestem po studiach mam inżyniera, doświadczenie około 5 lat w tym zawodzie. I teraz pytanie, czy jest szansa, żeby taką pracę dostać na początek. Słyszałem, że podobno takie zawody są raczej niedostępne dla migrantów. Ale nie wiem na ile jest to prawdziwe.
Dajcie znać jak to wygląda. Jeżeli o język chodzi, to tylko angielski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...prawdopodobnie wrzuciłeś to zapytanie na wszystkie polonijne fora,gdzie teoretycznie płace są wysokie,prawda?...Niemcy,Szwajcaria,Norwegia,itd.....
..no coź...nie masz źadnych argumentòw ,źeby pracować tutaj w zawodzie...no chyba ,źe to 5 letnie doswiadczenie było w miedzynarodowej firmie i znasz angielski biegle w mowie i pismie(potwierdzone certyfikatami)...
...,,Norwegia" zatrudnia chetnie polskich magistròw na stanowiskach sprzątaczek i pomocnikòw na budowie...jednostkom ,pojedyncze przypadki powtarzam z wyźszym wykształceniem po odbyciu kursòw jezykowych i zawodowych udaje sie awansować...co nie oznacza pracy za biurkiem...a zostają takimi brygadzistami ,dalej pracujac fizycznie zazwyczaj...
...1 na 100 znajdzie prace niefizyczną..
...miłej lektury i nie poddawaj sie...
...jak mòwią tutejsi indianie...
..sky has no limit !....(tutaj pułap to celling..na budowie lub w kanciapie sprzątaczek....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.

Totalny bezsens....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....


Bojkowi zdarza się czasami pierdolić na forum, co raz mu wypomniałem lata temu.
Fakt, że trolli dużo teraz tutaj, a niedługo wybory, więc będzie tego barachła mnóstwo się pojawiać, to abstrachując od tychże spodziewanych, nie dziwię się wcale, że nawet tu pytają o pracę, bo na grupach fb jest takich ludzi mnóstwo z Pl i z zagranicy, pytających o pracę w Norge.
No i są też tam uczciwi młodzieniaszki circa 20 lat, mówiący o braku doświadczenia, co w sumie się chwali.
Za szczerość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....


....sorry zapomnialem o tobie
...kierowca handlowiec?
...podpowiedz magistrowi jak rozkrecic biznes w Norwegii...
...Ps..w Polsce podobno jest swietnie...place,emerytury ida w gore! ...dlatego...serce mi peka ,ze kolejny magister ucieka...probuje zniechecic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....

....sorry zapomnialem o tobie
...kierowca handlowiec?
...podpowiedz magistrowi jak rozkrecic biznes w Norwegii...
...Ps..w Polsce podobno jest swietnie...place,emerytury ida w gore! ...dlatego...serce mi peka ,ze kolejny magister ucieka...probuje zniechecic


Nie w tym rzecz czy ja jestem przedsiebiarca czy nie ale to ze Ty robisz na budowie nie znaczy ze kazdy tu jest pracownikiem fizycznym. Jest od cholery ludzi z wyzszym wyksztalceniem co sa daglig lederami w firmach a norsk maja w jedym paluszku. Po co ta szydera w Twoich wypowiedziach ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Riggman napisał:
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....

....sorry zapomnialem o tobie
...kierowca handlowiec?
...podpowiedz magistrowi jak rozkrecic biznes w Norwegii...
...Ps..w Polsce podobno jest swietnie...place,emerytury ida w gore! ...dlatego...serce mi peka ,ze kolejny magister ucieka...probuje zniechecic

Nie w tym rzecz czy ja jestem przedsiebiarca czy nie ale to ze Ty robisz na budowie nie znaczy ze kazdy tu jest pracownikiem fizycznym. Jest od cholery ludzi z wyzszym wyksztalceniem co sa daglig lederami w firmach a norsk maja w jedym paluszku. Po co ta szydera w Twoich wypowiedziach ??


...zaraz ,,podamy mu na tacy ,,wyjazd do Norwegii,porady, co zrobic i gdzie ...a jego nawet tutaj juz nie ma ...jest ciagle wylogowany...nieobecny.....czyli wg ciebie zdeterminowany w celu znalezienia pracy,tak?
...darujmy sobie kolesia...przypadkowo trafil na Norwegie...bedzie sie zastanawial czy przyjechac,rozpatrywal oferty...i na koniec nawet nie podziekuje....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....

....sorry zapomnialem o tobie
...kierowca handlowiec?
...podpowiedz magistrowi jak rozkrecic biznes w Norwegii...
...Ps..w Polsce podobno jest swietnie...place,emerytury ida w gore! ...dlatego...serce mi peka ,ze kolejny magister ucieka...probuje zniechecic

Nie w tym rzecz czy ja jestem przedsiebiarca czy nie ale to ze Ty robisz na budowie nie znaczy ze kazdy tu jest pracownikiem fizycznym. Jest od cholery ludzi z wyzszym wyksztalceniem co sa daglig lederami w firmach a norsk maja w jedym paluszku. Po co ta szydera w Twoich wypowiedziach ??

...zaraz ,,podamy mu na tacy ,,wyjazd do Norwegii,porady, co zrobic i gdzie ...a jego nawet tutaj juz nie ma ...jest ciagle wylogowany...nieobecny.....czyli wg ciebie zdeterminowany w celu znalezienia pracy,tak?
...darujmy sobie kolesia...przypadkowo trafil na Norwegie...bedzie sie zastanawial czy przyjechac,rozpatrywal oferty...i na koniec nawet nie podziekuje....


Boju ja nie z tych i pewno Ty tak samo. Temat nowo przyjezdnych to ja mam gleboko w D
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
misieq96
(misieq96)
Wiking
Zajęty byłem innymi rzeczami dlatego nie odpisywałem.
Rozpoczynam dopiero poszukiwania pracy w Norwegii i chciałem się tylko zapytać jak to może wyglądać z perspektywy osób które już tam są.
Ale widzę, że lepiej przekonać się samemu, bo na żadną merytoryczną dyskusje nie można liczyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
misieq96
(misieq96)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
bojfraoszlo napisał:
Riggman napisał:
skad Ty masz boju takie dziwne stwierdzenia ze wszyscy to tylko budowa lub sprzataczki. Tp ze Ty robisz w jakies firmie na budowie to nie znaczy ze kazdy to robol czy operatora powierzchni plaskich.
Totalny bezsens....

....sorry zapomnialem o tobie
...kierowca handlowiec?
...podpowiedz magistrowi jak rozkrecic biznes w Norwegii...
...Ps..w Polsce podobno jest swietnie...place,emerytury ida w gore! ...dlatego...serce mi peka ,ze kolejny magister ucieka...probuje zniechecic

Nie w tym rzecz czy ja jestem przedsiebiarca czy nie ale to ze Ty robisz na budowie nie znaczy ze kazdy tu jest pracownikiem fizycznym. Jest od cholery ludzi z wyzszym wyksztalceniem co sa daglig lederami w firmach a norsk maja w jedym paluszku. Po co ta szydera w Twoich wypowiedziach ??

...zaraz ,,podamy mu na tacy ,,wyjazd do Norwegii,porady, co zrobic i gdzie ...a jego nawet tutaj juz nie ma ...jest ciagle wylogowany...nieobecny.....czyli wg ciebie zdeterminowany w celu znalezienia pracy,tak?
...darujmy sobie kolesia...przypadkowo trafil na Norwegie...bedzie sie zastanawial czy przyjechac,rozpatrywal oferty...i na koniec nawet nie podziekuje....


Nie kumam o co ci chodzi. Zadałem proste pytanie i oczekuje normalnej odpowiedzi i rozmowy na dany temat, a nie jakiegoś bełkotu. I za co mam ci niby dziękować w tej sytuacji ;p ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok