Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatek 2022 - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O KRZYSZTOF EWA Jacek P mart enty Mat K boj fra oszlo pawelwlkppp Walczak Onty_Ja_Gabriel_3. (1200 niezalogowanych)
24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Witam. Mam pytanie odnośnie podatku za 2021 rok. Jedynym dochodem było feriepenger za 2020 i jednomiesięczna zapomoga po tym, jak nie udało się wyjechać w lutym po zaostrzeniu przepisów. Jak co roku miałem tabele 7100 i niczego nie zmieniałem. Czy jakikolwiek podatek będzie naliczany?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
no tak, podatek od FP i od zapomogi. Przeciez dostales to brutto wiec musi byc odliczony podatek wedlug twojej karty podatkowej. FP to dochod tak sam jak pensja, niczym sie nie rozni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Riggman napisał:
no tak, podatek od FP i od zapomogi. Przeciez dostales to brutto wiec musi byc odliczony podatek wedlug twojej karty podatkowej. FP to dochod tak sam jak pensja, niczym sie nie rozni
W takim razie skoro FP i zapomoga są w brutto i w sumie dostałem ok 60 tys nok, to ile mogę mieć podatku do oddania, skoro nie było innych wpływów? I czy ta zapomoga na pewno była brutto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
zapomoga czy cokolwiek innego gdzie jest dawane komus zawsze jest brutto. Mozesz np miec zerowa karte podatkowa gdzie brutto=netto ale tak czy siak przy rozliczeniu rocznym bys mial doplate podatku. Musisz sobie poczytac w necie o podatkach bo tu kulejesz z wiedza

co do tego ile dostaniesz to masz przeciez karte podatkowa i odejmij sobie. Masz ja pewno na altinn to zobacz jaka suma podatku jest od tego. pozatym jak cos dostales to masz na to tzw lønnslipa od pracodawcy za FP jak od Nav-u za ta ' zapomoge'. Tam masz wszystko napisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Riggman napisał:
zapomoga czy cokolwiek innego gdzie jest dawane komus zawsze jest brutto. Mozesz np miec zerowa karte podatkowa gdzie brutto=netto ale tak czy siak przy rozliczeniu rocznym bys mial doplate podatku. Musisz sobie poczytac w necie o podatkach bo tu kulejesz z wiedza
co do tego ile dostaniesz to masz przeciez karte podatkowa i odejmij sobie. Masz ja pewno na altinn to zobacz jaka suma podatku jest od tego. pozatym jak cos dostales to masz na to tzw lønnslipa od pracodawcy za FP jak od Nav-u za ta \' zapomoge\'. Tam masz wszystko napisane

Mam kartę podatkową 7100. Nie mam lonnslipa. Dostałem 7600 zwrotu podatku, 20000 feriepenger i 20000 zapomogi. Czy ta zapomoga jest już pomniejszona o zaliczkę według tabeli 7100? Wiem jak to obliczyć od zwykłej wypłaty, ale nie wiem jak od zapomogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
tak samo jak od zwyklej wyplaty
----------------------------------------
Jak dostajesz FP od np 100 tys kr brutto to jest cos kolo 10 tys kr ktore jak chcesz zeby byly wyplacone tego samego roku to pracodawca odciaga najczeciej te 33-36 % w zaleznosci co pokazuje twoja tabela a jak w przyszlym roku masz dostac to juz nie odciaga bo to idzie na nastepny rok podatkowy jako przychod brutto i bedzie rozliczane w nastepnym roku plus nastepna pensja brutto ktora zarobisz...tak to w skrocie

FP to jest 12 pensja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Ja nie liczę na zwrot, po prostu zastanawiam się, czy nie będę miał jakiejś dopłaty. I czy nie powinienem powiadomić skattu, że nie zamierzam już pracować w Norwegii? Czy Twoim zdaniem, znając moją sytuację, czyli 7 tys zwrotu podatku za rok 2020 20 tys feriepenger za rok 2020 i 20 tys zapomogi powinienem coś dopłacać, czy być raczej na zero? Nie byłem w zeszłym roku ani dnia w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Generalnie to mozesz tez miec zwrot calkowitego podatku bo jak dochod jest do 55 tys kr brutto to wtedy jest podatek zerowy ale nie wiem czy od FP tez sie wlicza. Wsumie dalej nie bede wchodzil bo to lepiej niech sie wypowie ktos kto bardziej siedzi w podatkach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
marcin80wlkp napisał:
I czy nie powinienem powiadomić skattu, że nie zamierzam już pracować w Norwegii?
NIE, nie ma takiej potrzeby, ponieważ skarbówki nie interesi czy będziesz w NO i będziesz legalnie pracował.
Tak zwane potocznie lonnslipy otrzymałeś tak od firmy jak i od NAV, tylko nie zwracałeś na to uwagi.
Ponadto tak firma jak i NAV, przesłali -na początku roku- tobie zestawienie roczne, tego co wypłacili i pobrali zaliczkę, o ile nie miałeś stałego oprocentowania rocznego -25%-
W Czerwcu, dostaniesz z skarbówki info, na temat twojego rozliczenia za tamten rok i wtedy dopiero powinieneś reagować.
Teraz śpij sobie spokojnie i odkładaj ecipeci na ewentualny zwrot.
Jak nie będzie zwrotu, to będziesz miał jak znalazł -3 feriepenger- lub jak napisano wyżej 13 pensję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok