Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak osoba prywatna może wynająć polską firmę na jednorazowe zlecenie. - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Zbigniew Karpinski mart enty N O Przemyslaw Szczypka zetka_zetka Renata Maria Onty_Ja_Gabriel_3. nienia Anne Ana (1877 niezalogowanych)
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
Jak osoba prywatna w Norwegii może wynająć polską firmę (zarejestrowaną w Polsce) na jednorazowe zlecenie?
Noszę się z zamiarem zakupu w Polsce ogrodzenia ogrodowego, łącznie z transportem do Norwegii i montażem.  Aby nawiązać kontakt z polskim producentem i wykonawcą, muszę najpierw ustalić czy taka możliwość w ogóle istnieje. Będę wdzięczna jeżeli ktoś mógłby podzielić się ze mną swoim doświadczeniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Tomasz Deroń
(HINNA BYGG)
Wiking
To jest juz w gestii firmy zeby zalatwic formalności. A tych jest duzo tak wiec nie bardzo chyba sie to oplaci (niestety).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
Dziekuje Panu serdecznie za odpowiedz. Ale czy Pan, lub ktos z Panstwa wie, jakich formalnosci trzebaby dokonac? Nie znalazlam zadnych informacji w Internecie, moze dlatego ze nie wiem gdzie ich szukac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
RenataMaria napisał:
Dziekuje Panu serdecznie za odpowiedz. Ale czy Pan, lub ktos z Panstwa wie, jakich formalnosci trzebaby dokonac? Nie znalazlam zadnych informacji w Internecie, moze dlatego ze nie wiem gdzie ich szukac. Może niech pani poszuka firm które zechcą wykonać takie zagraniczne zlecenie.
Praca trochę żmudna i nudna jednak innej opcji niema.
A, jeszcze może pani zapodać takie info na Facebooku, tam jest większa szansa na znalezienie odpowiedniego wykonawcy.
W zapytaniu proszę podać to samo co tu, jednak dodać iż wykonawca musi wykonać export import do Norge i podać całkowity koszt takiej usługi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
z punktu widzenia prawa podatkowego w Norwegii będzie P. tzw Privat arbeidsgiver czyli prywatnym pracodawcą. Wiąże się to z szeregiem obowiązków. Będzie P. miała
Registreringsplikt (obowiązek rejestracji), obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy (Forskuddstrekk) obowiązek zapłaty tzw. Arbeidsgiveravgift obowiązek rapoortowania np. do Urzędu skarbowego i NAV tzw. Rapportering i może dojść obowiązek wypłaty tzw.Feriepenger.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie skatteetaten
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
Serdecznie dziękuję za mądre rady. A jeszcze więcej za to, że Pan w ogóle się potrudził udzieleniem mi odpowiedzi; bardzo doceniam pański gest i poświęcony czas. Chyba zrobię tak jak Pan mi radzi, i z Facebookiem i z szukaniem firm które chciałyby wykonać takie zlecenie. Jeszcze raz bardzo dziękuję!  
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
"Może niech pani poszuka firm które zechcą wykonać takie zagraniczne zlecenie...(...)"

Serdecznie dziękuję za mądre rady. A jeszcze więcej za to, że Pan w ogóle się potrudził udzieleniem mi odpowiedzi; bardzo doceniam pański gest i poświęcony czas. Chyba zrobię tak jak Pan mi radzi, i z Facebookiem i z szukaniem firm które chciałyby wykonać takie zlecenie. Jeszcze raz bardzo dziękuję!  
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
"z punktu widzenia prawa podatkowego w Norwegii będzie P. tzw Privat arbeidsgiver czyli prywatnym pracodawcą (...)"

Bardzo dziękuję Pani za bardzo wyczerpująca i cenną odpowiedź, a także za dobrą wolę. Cóż, będę musiała szukać informacji na skatteetaten lub wysłac do nich pismo z zapytaniem. 
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
RenataMaria napisał:Serdecznie dziękuję za mądre rady.    Widzę sarkazm w pani indywidualnych "podziękowaniach" na tym forum.
Dla przypomnienia tak sobie ode niechcenia.
To Forum, to tylko luźny zbiór różnego pokroju polskiej emigracji, a nie konkretnych przedsięwzięć gospodarczych i ekonomicznych.
Podano pani odnośniki, a jak pani to wykorzysta, to tylko pani sprawa.
Ja osobiście nadal polecam faceśmace, ponieważ tam są właśnie konkretne podfora zajmujące się ogłoszeniami i kontaktami wykonawczymi, tak między firmami jak i pomiędzy osobami prywatnymi i firmami polskimi i norweskimi a i nawet chińskimi jak kto woli i do woli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Renata Maria
(RenataMaria)
Wiking
Skąd taka, bardzo niezasłużona podejrzliwość o sarkazm? Może wyraziłam się źle? Jest mi bardzo przykro ze nie potrafilam przekazać szczerych uczuć. Moje podziękowania za przekazane informacje i poświęcony czas były jak najbardziej szczere. Gdy się nie ma o czymś pojęcia każda rada będzie cenna, nie mowiac juz o poświęconym przez kogoś czasie na odpowiedź. Moje podziękowania w równym stopniu dotyczą również wdzięczności za to, że świat nadal jest pełen ludzi dobrej woli. NIkt nie musiał odpowiadać na moje zapytanie a znalazło się aż kilka osób, które poświęciły dla mnie - obcej osoby - swoj cenny czas, bo prawdą jest, że jest wciąż wiele szlachetnych ludzi na świecie, ludzi dobrego serca i dobrej woli. Właśnie o tym myślałam próbując niezdarnie wyrazić swą wdzięczność.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok