Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przedłużony czas wypowiedzenia na UOP - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo Onty_Ja_Gabriel_3. pirka Oskar K. (1108 niezalogowanych)
5 Postów
pirka
(pirka)
Wiking
Dzień Dobry,
Pracuję dla firmy w Norwegii na normalnej umowie o pracę, od około półtora roku. Rok temu szef podesłał mi aneks do umowy, w którym zmienił czas wypowiedzenia z miesiąca na 90dni. Oczywiście wszystko podpisałem, bo chciałem być uczciwy względem mojego pracodawcy a i dla mnie to było pewne zabezpieczenie.
Teraz sprawa się skomplikowała, bo zmienił się zarząd w naszej firmie, i zaczęło się robić dosyć nieprzyjemnie. Myślę o złożeniu wypowiedzenia, lecz jednak to 90dni mnie dosyć ogranicza przy szukaniu nowej pracy. Rozmawiałem ze znajomymi z Polski którzy byli w podobnej sytuacji i dowiedziałem się, że w Polsce takie zapisy w umowie (zmiana okresu wypowiedzenia) są totalnie nieważne, gdyż prawo pracy jest ważniejsze niż zapisy w umowie, lecz niestety nie wiem jak to wygląda z punktu Norweskiego prawa.
W przypadku gdybym pracował na b2b to nie miałbym nic do gadania, lecz może ktoś się orientuje jak to wygląda w moim przypadku (UoP)?


Ps. Zapewne pojawia się tutaj liczne komentarze w stylu: "Po co w takim razie podpisywałeś aneks!!!11", lecz proszę darujmy sobie to - sprawę moralności zostawiam sobie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...3 miesieczny okres wypowiedzenia to w Norwegii czesty przypadek...
...hmmm?...znalezc prace trudniej niz ,zeby byc z niej zwolnionym ...pomysl co musialbys zrobic
...jestem daleki od oceniania...mam nadzieje ,ze zla atmosfera jest nie z twojej winy?...jakkolwiek proponuje umowic spotkanie z szefostwem i powiedz prawde jaki jest powod...oraz zaproponuj wypowiedzenie za porozumieniem stron...nie zgodza sie..to za kilka dni wez...egenmelding...i tak do wyczerpania zapasow... czyli cierpliwosci z drugiej strony...
...Ps. wykorzystaj te rady tylko w przypadku ,gdy jestes uczciwym pracownikiem i wina jest po ich stronie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok