Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Odpowiedzialnosc za szkody. - Norwegia

Czytali temat:
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Witam.
Wykonywalem jeden projekt i z racji niedoinformowania ze strony pracodawcy oraz tez braku glebszego zasiegniecia informacji z mojej strony wyszla «kupa» i firma musi pokeyc spore koszty naprawy/wymiany zepsutych rzeczy. Mialem dzisiaj spotkanie z dyrektorem regionalnym ktory odegral kabaret wydzierajac sie na mnie, grozac konsekwencjami finansowymi i pokryciem kosztow oraz sadami. Poprzednie takie sprawy byly zalatwiane z innymi pracownikami poprzez pokrycie kosztow ze strony ubezpieczalni ale podejrzewam ze ta szopka spowodowana jest moim wypowiedzeniem ktore zlozylem przed ta cala sytuacja
Jak to wyglada od strony prawnej : czy pracodawca moze zarzadac ode mnie pokrycia kosztow naprawy (ok. 150-200k) ?
Dodam ze poczuwam sie do odpowiedzialnosci o z tego tez powodu zaproponowalem mojemu pracodawcy ze nastepny a zarazem ostatni projekt w tej firmie wykonam za darmo na co moj pracodawca przystal.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Z adwokatem czekam do momentu podjecia przez firme jakichs konkretnych ruchow. Moze to sie rozejsc po kosciach ale chcialem sie po prostu dowiedziec czy ktos mial z czyms podobnym doswiadczenie i jak to sie dla nich skonczylo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...w pewnym sensie to pozytywna historia..warta pochwały..
...spartoliłeś i sie do tego przyznajesz...
...czekaj na rozwój wypadków...
...Ps...jaka to branża,że mieliście tak wiele porażek ...,,we firmie,,?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
otzochodzi napisał:
Z adwokatem czekam do momentu podjecia przez firme jakichs konkretnych ruchow. Moze to sie rozejsc po kosciach ale chcialem sie po prostu dowiedziec czy ktos mial z czyms podobnym doswiadczenie i jak to sie dla nich skonczylo.Wszystko zależy jaka to branża, oraz na jakiej zasadzie wykonywałeś ten projekt :
- zwykła umowa o pracę
- zlecenie indywidualne.
- kontrakt na wykonanie projektu.
I jeszcze sporo więcej form pracy bezpośredniej.
Niemniej faktyczne, pracodawca ma prawne instrumenty do ściągnięcia należnego odszkodowania za wyrządzoną skodę na rzecz firmy.
Musisz sięgnąć głębiej do Norweskiego Kodeksu Pracy w dziale odszkodowania i samemu dopasować swoją prawną sytuację w tym temacie.
Tu na forum można jedynie gdybać, ponieważ jest za mało fachowej informacji, podanej z twojej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Stala umowa o prace,
Firma z branzy renhold/vedlikehold.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
otzochodzi napisał:
Stala umowa o prace,
Firma z branzy renhold/vedlikehold.
.

...czego?
...powierzchni płaskich?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Nie tylko. Zdzwil bys sie jaki jest zakres zadan w tego rodzaju firmach. W tym konkretnym przypdku chodzi o kwasowe czyszczenie metali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...jeżeli odbyłeś wszystkie szkolenia w tym zakresie...to trudna sprawa..a jak nie..to może sie wyślizgasz z problemu
...mam na dzieje ,że wszystko nie odbyło sie standardowo...szef zapytał czy zrobisz.a ,,my" jak zawsze...I fiks it,nu problem....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
otzochodzi napisał:
Stala umowa o prace,
Firma z branzy renhold/vedlikehold.
Jeżeli w tej swojej pracy, cykałeś tak samo swoimi umiejętnościami, jak tutaj informacjami, to Ja się nie dziwię iż masz problemy.
Z mojej strony to wszystko w tym twoim temacie.
Cykaj tak dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
jeżeli chodzi o pracowników zatrudnionych na umowę o pracę to ich odpowiedzialność za wyrządzone szkody (erstatningsansvar) jest bardzo ograniczona. Zasadą jest, że za szkody pracownika odpowiada pracodawca, wynika to wprost z przepisów prawa np. skadeserstatningsloven § 2-1. Oczywiście, zakres odpowiedzialności pracodawcy nie może być całkowicie nieograniczony, bo to byłoby trochę chore. Pracodawca nie odpowiada np. za pracę, którą pracownik wykonuje po godzinach pracy, prywatnie czy pracę, którą mu nie zlecił pracodawca. W niektórych przypadkach pracodawca, jeśli poniósł jakąś finansową stratę może wystąpić z tzw "regresem" (po norwesku regress), Reguluje to np. skadeserstatningsloven § 2-3 nr. 1. Chodzi tu głównie o dwa przypadki, jeśli pracownik zrobił szkodę świadomie (bo np. chciał pracodawcy zaszkodzić) albo jeśli wykazał się rażącą niedbałością. Nawet jednak w tych przypadkach nie oznacza, że pracodawca może żądać regresu w całej wypłaconej kwocie (w ramach szkody), To zależy od sytuacji ekonomicznej pracownika i pracodawcy, jego stanowiska, i wymiaru "winy".
Ogólnie to wygląda tak, za błędy nieświadome nie odpowiada pracownik a błędy popełnione świadomie i sposób rażący tak (ale najczęściej częściowo jeśli chodzi o ew. zwrot kosztów pracodawcy). Dodatkowo aby pracodawca mógł obciążyć pracownika kosztami to musi mieć wyrok sądu albo przyznanie się na piśmie pracownika. Oczywiście zdarza się, że pracodawcy i bez tego np. obniżają wynagrodzenie ale wtedy trudno cokolwiek zrobić bez wyroku sądu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok