Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Brak zwrotu podatku za rok 2019 - Norwegia

Czytali temat:
adam hryciuk Kasia K boj fra oszlo Antosia eM Krzysztof Pruchniewski mikolaj_bk Mateusz Kepka (1013 niezalogowanych)
3 Posty
mikolaj_bk
(mikolaj_bk)
Wiking
Witam
Mam pewien problem ze zwrotem podatku za rok 2019. Od 4 lat jeżdżę do Norwegii do pracy na wakacje. Pracuję w tunelach. Za pierwszym i drugim razem byłem w dwóch różnych firmach i ze zwrotem nie miałem żadnego problemu. Przez dwa ostanie lata byłem w jednej firmie i tutaj wciąż miałem jakieś problemy. Nie posiadam konta w banku norweskim, wypłata zawsze była przesyłana na konto mojego ojca który również tam pracuje. Z tego co mi wiadomo, nie ma to wpływu podczas zwrotów podatku ponieważ zostaje ono wysłane na konto zarejestrowane w norweskim urzędzie podatkowym (tzn moje własne które podałem będąc pierwszy raz w Norwegi). Nie potrafię zalogować się do Skatteetaten ponieważ nie otrzymałem pinów do logowania na podany adres. Czy pojawiły się jakieś zmiany? Czy przez obecną sytuację covidową nastąpiły komplikacje? Ze swojej strony dodam, że co roku rejestrowałem nową kartę podatkową (osobiście - w okresie kiedy byłem w pracy - czerwiec/lipiec), za każdym razem podlegałem pod próg 25%. Czy znajdzie się tutaj osoba, która mogłaby mi pomóc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
kolego za taka pomoc to sie placi, Moja Norwegia jest z Multinorem za Pan brat, odezwij sie do nich to ci pomoga, masz tez inne biura pomocy

Nie zapomij tez zaplacic podatku od tego co dostaniesz polskiemu fiskusowi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mariusz Borowiec
(manczo80)
Wiking
Płacisz tzw. "Kildeskatt" który nie podlega rozliczeniu. Nie dostaniesz zwrotu i prawdopodobnie opodatkują Ci feriepenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok