Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Renta zdrowotna w Polsce z Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
krzysztof kris Maciej xXx Zbigniew Karpinski noregg domini annp Miroman Onty_Ja_Gabriel_3. Slawek36 Kamil Geita kali7654 (1451 niezalogowanych)
6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
Dzień dobry,
Czy ktoś kiedyś miał częściowa niezdolność do pracy przyznana w Polsce a renta może być przyznana na podstawie norweskich okresów składkowych ?
Norwegowie odrzucili , jak sprawę ugryźć ??
Jeśli ktoś miał taka sprawę będę wdzięczna za porady i pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Spróbuj przenieść okres składkowy z NO do PL ileś tam % ci ZUS utnie , bo w Polsce ci uznano niezdolność do pracy a w NO nie . Nie uda ci się pewno ciągnąć rentę z NO i przebywać w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
domini annp napisał:
Dzień dobry,
Czy ktoś kiedyś miał częściowa niezdolność do pracy przyznana w Polsce a renta może być przyznana na podstawie norweskich okresów składkowych ?
Norwegowie odrzucili , jak sprawę ugryźć ??
Jeśli ktoś miał taka sprawę będę wdzięczna za porady i pomoc.

Bardzo nieczytelne to twoje pytanie.
- Znaczy, że pracowałaś w Norge i tu nabawiłaś się choroby, która nie pozwala na pracę.
- Czy, pracowałaś w Norge, jednak chorobę nabyłaś w polandii i dostałaś polską decyzję rentową, a tu chcesz jedynie by NAV uwzględnił twoje dodatkowe lata pracy.
- A może chcesz przenieść polską rentę do Norge z uwzględnieniem Norweskiego zatrudnienia i tym samym Norweskiego uposażenia zasiłkowego.
Niemniej.
Jeżeli nie będziesz miała pozytywnego orzeczenia rentowego z Norge, przez lekarza i NAV, to żaden prawnik nic nie ugra poza twoją kasą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
W takiej formie i tak byłoby pięknie ... dzięki za poradę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
W Polsce praktycznie nie pracowałam .. Wiec okresów składkowych w PL brak.
Wszystkie lata pracy mam w Norge. O rentę staram się z Polski , orzeczenie o niezdolności do Pracy jest wydane w Polsce ...
Nie moge wrócić na północ ze schorzeniem które mam bo sama nie dam rady ..
Mam nadzieje ze teraz trochę jaśniej .
Z tego co piszesz w moim przypadku sprawa wyglada słabo ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
domini annp napisał:
W Polsce praktycznie nie pracowałam .. Wiec okresów składkowych w PL brak.
Wszystkie lata pracy mam w Norge. O rentę staram się z Polski , orzeczenie o niezdolności do Pracy jest wydane w Polsce ...
Nie moge wrócić na północ ze schorzeniem które mam bo sama nie dam rady ..
Mam nadzieje ze teraz trochę jaśniej .
Z tego co piszesz w moim przypadku sprawa wyglada słabo ..
Napiszę, gorzej niż słabo z prostej przyczyny.
Skoro pracowałaś w Norge to i z Norge powinnaś mieć tak zwolnienie chorobowe jak i całą historię choroby, a już zwłaszcza swojego Norweskiego Lekarza prowadzącego schorzenie.
Tu jest inaczej niż w polandii i tego żaden prawnik nie zmieni, a tym bardziej polski złodziej zusowski.
Jeżeli masz możliwość chociaż nikłą, to wracaj tu jak najszybciej no chyba, że uciułałaś słuszną sumkę i dasz sobie radę nad Wisłą.
Jeżeli będziesz w Norge, to wtedy NAV sam z siebie, zacznie odkręcać to co namotałaś oczywiście przy twojej nagminnej pomocy.
A tak jak sama widzisz i napisano wyżej, możesz przenieść lata pracy do polandii i moim zdanie to tylko tyle.
NAV obliczy jedynie lata składkowe i prześle do złodziejskiego zusu zaświadczenie, zgodnie z dyrektywą EU.
A to, jaką dostaniesz zapomogę socjalną to już inna bajka.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Hei.
Przesłałem tobie info na prywatną wiadomość.
Jeżeli chcesz, to możemy sobie tam pogadać/popisać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
tylko nie wysylaj do navu zadnych dokumentow potwierdzajacych nabyta chorobe w Polsce, UFØRETID jest tu kluczowy slowem. Jesli Twoja niezdolnosc do pracy zostala okreslona na wiecej jak 51% w Polsce, to bez prawnika nic nie zrobisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
KonkoN napisał:
tylko nie wysylaj do navu zadnych dokumentow potwierdzajacych nabyta chorobe w Polsce, UFØRETID jest tu kluczowy slowem. Jesli Twoja niezdolnosc do pracy zostala okreslona na wiecej jak 51% w Polsce, to bez prawnika nic nie zrobisz
Dzięki za info
Szukam prawnika w Polsce , który się sprawy podejmie ..
Mam w Polsce „czasowa niezdolność do pracy” , nie mam pojęcia jak to się odnosi do „%” o których pisałeś .. o co chodzi ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok