Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nadgodziny - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jacek Duda Jan Maryjan adam hryciuk boj fra oszlo Agnor100 KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Michal99 sleyver (810 niezalogowanych)
1 Post
Damian911
(Damian911)
Wiking
Witam sprawa wygląda następująco jestem kucharzem razem z 4 kolegami zrobiliśmy w lipcu m około 400h każdy,w innych miesiącach rzadko wyrabiamy sie w normie zazwyczaj jest około 200h pracodawca płaci nam za każdą nadgodzinę normalną stawkę godzinową (niedziele również stawka bez zmian) Sytuacja jest dość ciężka bo pracy jest dużo więcej niż rok temu pracujemy bez szefa kuchni który odszedł jakieś pół roku temu i nie myślą o zatrudnieniu kogokolwiek dopóki my to ciągniemy. Pytanie brzmi czy to legalne tak pracować i czy należy nam sie dodatek za nadgodziny lub jakieś wyrównanie za poprzednie miesiące.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Damian911 napisał:
Witam sprawa wygląda następująco jestem kucharzem razem z 4 kolegami zrobiliśmy w lipcu m około 400h każdy,w innych miesiącach rzadko wyrabiamy sie w normie zazwyczaj jest około 200h pracodawca płaci nam za każdą nadgodzinę normalną stawkę godzinową (niedziele również stawka bez zmian) Sytuacja jest dość ciężka bo pracy jest dużo więcej niż rok temu pracujemy bez szefa kuchni który odszedł jakieś pół roku temu i nie myślą o zatrudnieniu kogokolwiek dopóki my to ciągniemy. Pytanie brzmi czy to legalne tak pracować i czy należy nam sie dodatek za nadgodziny lub jakieś wyrównanie za poprzednie miesiące.
Wszystko zależy od umowy jaką podpisaliście świadomie i bez przymusu, oraz od wewnętrznego regulaminu pracy w waszej firmie.
Musisz ją dokładnie przeczytać, razem z odnośnikami paragrafów zewnętrznymi.
Inaczej to można sobie gdybać i zrywać gruszki z wierzby.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok