Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

L4 / sykemelding - Norwegia

Czytali temat:
KRZYSZTOF ROGOWICZ marek dynakowski Kasia K grzegorz1234 Ka Adam Kwiatkowski KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Pawel nor/pol orzechtsw (1337 niezalogowanych)
1 Post
Pawel nor/pol
(Pawel nor/pol)
Wiking
Witam
Pracuje w nor zmianowo obecnie przebywam w Polsce zachorowalem- dostalem od Polskiego lakarza L4 zwolnienie z pracy.
Jestem zajerestrowany w Polsce jako ubezpieczony w nfz lecz platnikiem jest Norwegia gdyz nie jestem defakto platnikiem skladek w Pol.
Co dalej ze zwolnieniem gdzie wyslac? czy tlumaczyc?
Za pomoc i doradzenie w tym temacie dziekuje
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Pawel nor/pol napisał:Witam
Pracuje w nor zmianowo obecnie przebywam w Polsce zachorowalem- dostalem od Polskiego lakarza L4 zwolnienie z pracy.
Jestem zajerestrowany w Polsce jako ubezpieczony w nfz lecz platnikiem jest Norwegia gdyz nie jestem defakto platnikiem skladek w Pol.
Co dalej ze zwolnieniem gdzie wyslac? czy tlumaczyc?
Za pomoc i doradzenie w tym temacie dziekuje pozdrawiam

Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli nie masz w Norwegi swojego lekarza, to uzyskanie jakichkolwiek pieniędzy może trwać i ponad pół roku jak nie dłużej.
A tłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej, to długa pisanina.

Niemniej, proponuję zalogować się na swoją stronę ZUS i tam poszukać informacji o całej procedurze załatwiania zagranicznego chorobowego.
Napomnę jedynie iż dla osób pracujących w Norwegi kompetentny ZUS znajduje się w Szczecinie .
Jednak Najpierw i tak musisz sam sobie znaleźć na stronie ZUS odpowiednich Info. tak jak napisałem wyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok