Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Konto emerytalne w ZUS po wyjeździe do NO - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Mateusz 30 Radosław Rutkowski Zbigniew Karpinski boj fra oszlo Miroman KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Lolek Frasik Artem Ola Strzeżewska Waldemar Prus Adam Kamysz Miszi (1102 niezalogowanych)
8 Postów
Lolek Frasik
(LolekFrasik)
Wiking
Hej,

Wyprowadziłem się do Norwegii niedawno.
Docelowo chciałbym zostać tutaj na stałe, stąd moje pytanie.

Czy istnieje możliwość przełożenia konta emerytalnego w ZUS na członka rodziny?
Za kilka dekad nie będzie mi się chciało dłubać w takich bzdetach jak konto w ZUS
i dlatego chętnie przepiąłbym to co się tam uzbierało na siostrę, która zostaje w RP.
Na stronie ZUS nie byłem w stanie znaleźć informacji na ten temat.

Był ktoś w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam,
Karol
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Elwi
(Elwi)
Wiking
Na dzień dzisiejszy się nie da. Możesz sprawdzić na profilu PUE ZUS kwotę jaką uzbierałes i wysokość hipotetycznej emerytury. Jeżeli nie masz profilu na portalu w ZUSie to ZUS powinien raz w roku wysyłać na adres który im podałeś informacje z tymi danymi jest to przeważnie w czerwcu lub lipcu. Po osiągnięciu wieku emerytalnego jeżeli nie złożysz wniosku o emeryturę nie otrzymasz jej. Po Twojej śmierci część środków z Twojej emerytury może zostać przekazana osobie którą uposażysz w postaci gotówki lub dołączona do jej emerytury. To zależy czy masz Subkonto w ZUS czy w OFE. To tak z grubsza. Sprawa jest dość skomplikowana i czasem nie warto tracić czas bo może się okazać że kwota Twojej przyszłej emerytury ze środków które zgromadziłeś wyniesie 2zl miesięcznie. Warto jednak zainteresować się czy masz Subkonto czy OFE i uposażyć kogoś żeby chociaż część tych zgromadzonych środków trafiła do kogoś a nie do Państwa ️
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...po zdjeciu profilowym chlop moze ma ze 20 lat a juz dzieli skore na niedzwiedziu...i jeszcze te skore chce przekazac w prezencie siostrze...kabaret czy darowizna?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok