Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

płaca - Norwegia

Czytali temat:
7 Postów
Joanna Lewandowska
(Mala1414)
Wiking
Witam
Czy jest jeszcze ktoś w Norwegi w rolnictwie(głównie zbiór warzyw) kto pracuje poniżej 100kr?
dodam że nie płace za mieszkanie ale niestety do średniej krajowej mi daleko. Co myślicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Mala1414 napisał:
Witam
Czy jest jeszcze ktoś w Norwegi w rolnictwie(głównie zbiór warzyw) kto pracuje poniżej 100kr?
dodam że nie płace za mieszkanie ale niestety do średniej krajowej mi daleko. Co myślicie?
Co rozumiesz przez średnią krajową?
Pytania podstawowe:
- pracujesz na umowę, czy tak sobie wakacyjnie.
- to praca dorywcza, czy stała.
E....dalej mi się już niechce........
Tu masz cały zestaw legalnych stawek, pamiętaj iż podane stawi to brutto od których trzeba jeszcze odjąć obowiązkowe ubezpieczenie oraz podatek średnio 32% lub 25% w zależności od tego jaki ma się status w norwegi.
Rolnictwo dla najemnych pracowników, to nie są "KOKOSY", to dno norweskiej gospodarki w której pracują przeważnie obcokrajowcy i norwedzy tylko po gimnazjum i nic więcej. Oczywiście piszę tu o robotnikach pomocniczych, do prostych prac polowych, a nie o wykształconej obsłudze technicznej.
Te dane podane są za stroną arbeidstilsynet.no i przetłumaczone automatycznie przez translator google .
"...Minimalna płaca za godzinę (od 1 czerwca 2019 r.):
- Pracownicy wykonujący pracę w rolnictwie i ogrodnictwie muszą mieć co najmniej jedną pensję na godzinę w:
- Pomoc urlopowa i żniwna
- Pracownicy poniżej 18 lat: 103,15 SEK
[wcześniej: 98,65 NOK - 1,12.2018–31.5.2019]
- Ponad 18 lat - zatrudnienie do 12 tygodni:
123,15 NOK [poprzednio: 118,65 NOK - 1,12.2018–31.5.2019]
- Ponad 18 lat - stosowane po 12 - 24 tygodniach (3-6 miesięcy): 128,65 milion
[poprzednio: 124,15 kr - 1.12.2018-31.5.2019]
- Pracownicy powyżej 18 roku życia, którzy są zatrudnieni dłużej niż 6 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie jako niewykwalifikowany stały pracownik.
-Stały personel
- Pracownicy niewykwalifikowani:
143.05 NOK [wcześniej: 13.55 NOK - 1.12.2018–31.5.2019]
- Pracownicy poniżej 18 lat: 112,65 NOK
[wcześniej: 108,15 NOK - 1,12.2018–31.5.2019 ]
- Dodatek dla wykwalifikowanych pracowników: 11,75 NOK
[poprzednio: 11,75 NOK - 1,12.2018–31.5.2019]
- Dodatek na weekend / święto państwowe dla palaczy / zastępców w stałej turze
- Dodatek wynosi 25% za godzinę pracy:
- Między sobotami o 13.00 a niedzielą o 24.00
- Między 13 a 24 Bożym Narodzeniem i Sylwestrem
- Między 00:00 a 24:00 w święta państwowe oraz 1 i 17 maja.
- Praca w rolnictwie i ogrodnictwie obejmuje pracę we wszystkich dyscyplinach w dziedzinie rolnictwa, ochrony przyrody i zarządzania przyrodą, które są naturalnie prowadzone w rolnictwie i ogrodnictwie.
Obejmuje również pracę w centrach ogrodniczych, przedszkolach i magazynach oraz prace terminalowe.
- Stażyści
- Stażyści otrzymują wynagrodzenie w wysokości co najmniej 70% stawki dla stałych pracowników niewykwalifikowanych. Spójrz.
- Zwrot kosztów
- Świadczenia wypłacane jako zwrot wydatków faktycznie poniesionych w związku z delegowaniem pracowników, takich jak koszty podróży, wyżywienia i zakwaterowania, nie są liczone jako wynagrodzenia.
wynagrodzenie za godziny nadliczbowe
- Przepisy ustawy o środowisku pracy dotyczące dodatku za nadgodziny mają zastosowanie, jeśli nie uzgodniono lepszego dodatku za nadgodziny. Dodatek za nadgodziny w wysokości co najmniej 40% stawki godzinowej zostanie wypłacony....."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Joanna Lewandowska
(Mala1414)
Wiking
Dzięki za odpowiedz. To jest praca od kwietnia do października, zima w Polsce pracuje w takim systemie już parę lat moja stawka godzinowa nie osiąga nawet 100kr tak jak pisalem wcześniej. Z tego co mi wiadomo na innych farmach płącą po 124 kr minimum
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Mala1414 napisał:
Dzięki za odpowiedz. To jest praca od kwietnia do października, zima w Polsce pracuje w takim systemie już parę lat moja stawka godzinowa nie osiąga nawet 100kr tak jak pisalem wcześniej. Z tego co mi wiadomo na innych farmach płącą po 124 kr minimumTo jaki masz problem by zmienić ten stan rzeczy?.
Nie napisałeś najważniejszego,czy ta praca jest na legalną umowę na papierze, czy tak sobie na gębę. Oraz czy ta kwota godzinowa jest płacona bezpośrednio do ręki czy też na konto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Joanna Lewandowska
(Mala1414)
Wiking
Praca oczywiście legalna, pieniądze na konto, pytam bo zamierzam zmienić ten stan rzeczy. Ponowie jeszcze moje pytanie czy ktoś się orientuje czy gdzieś na farmie płącą polskiemu pracownikowi poniżej 100kr?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok