Witam. Otóż kilka dni temu znalazłem ogłoszenie na olx.pl w sprawie pracy w Norwegii. Praca mająca polegać na obsłudze maszyn do produkcji elementów pił do drewna. Stawka bardzo wysoka - 270 NOK netto za godzine pracy. W miesiącu można podobno zarobić 25 - 30 tys. brutto - tak pisało u góry w ogłoszeniu. Nie trzeba mieć doświadczenia, ani znać języka. Właścicielem jest Polak, który dodał to ogłoszenie. Poszukuje 8 osób. Zakwaterowanie zapewnione ( nie wiem czy płatne czy nie , ponieważ to ogłoszenie zniknęło następnego dnia i zapomniałem) w każdym razie pokoje 1 i 2 osobowe. Praca - umowa o pracę na 3 miesiące na okres próbny, później na 12 miesięcy. Trzeba zapłacic ponad 300 zł na bus z Polski na ponad tydzień przed wyjazdem, albo samemu sobie zorganizować wyjazd - jednak i tak trzeba wysłać dowód kupna biletu w ciągu 2 dni. W polskich rejestrach firm nic o takiej firmie i właścicielu nie ma. W norweskich, na jednej stronie coś było, ale nie wiem dokładnie co to znaczyło. Mam więc pytanie - czy ta oferta jest realna - jak to widzicie, czy warto zaryzykować i pojechać? czy raczej odpuścić?