Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Firma, Mechanik jak obejść procedury - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Wiking
Witam!
Posiadam jednoosobową firmę zarejestrowaną w Norwegii. Po 2 latach naprawy samochodów przyjechali Panowie ze Statens Vegvesen i poinformowali iż nie mogę dalej naprawiać samochodów i traktorów które przekraczają 50km/h. (zapewne telefon od zawistnej konkurencji bo naprawiam tu pojazdy od 11lat i nie było problemów)

Bym dalej prowadził firmę muszę przestrzegać restrykcji [tj. atest na wszystkie narzędzia, odbiór budynku, szkoła, praktyki etc etc].

Szkołę o profilu mechanicznym ukończyłem, praktykę 7lat jako mechanik w Norwegii na umowę również. Po rozmowie ze znajomymi dowiedziałem się, że te wszystkie odbiory, atesty będą kosztowały krocie, a budynek w którym pracuje wynajmuje. O zwrocie inwestycji mogę zapomnieć przez kolejne kilka/kilkanaście lat.

Do sedna. Spotkał się ktoś z tym jak obejść te wszystkie restrykcje? Np zarejestrować firmę jako jakąś usługę czy coś w ten deseń? Nie muszę robić wszystkiego [np układów hamulcowych i kierowniczych wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo].

Od jednego Norwega usłyszałem, że jest taka możliwość, lecz gdzieś się wyprowadził i nie moge nawiązać z nim kontaktu.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof ggggggg
(madrick)
Wiking
Nie ma obejscia. jezeli chcesz naprawiac auta legalnie w Norwegi to wymagany jest Goodkjent Warsztatu. Do tego trzeba miec technik lidera ( nie musisz nim byc Ty, ale musisz miec takeigo w warsztacie, bez niego warsztat nie moze dzialac, jezeli on idzie na urlop to musi byc zastepca no i oczywiscie to co pisales, narzedziam lokal itd.) jest tego duzo a ostatnio robi sie nagonka na wszystkie czarne warsztaty bo psuja rynek tym legalnie dzialajacym. Jezeli chcesz legalnie dzialac to musisz miec inne stawki, dlatego nie jest juz tak kolorowo bo wtedy konkurujesz z legalnie dzialajacymi warsztatami na jednym poziomie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok